Jediný okresní zástupce v nejvyšší oblastní fotbalové soutěži – kaplický Spartak – zajíždí ke třetímu vystoupení v nové sezoně Kkrajského přeboru na hřiště soupeře.

Kapličtí spartakovci, kteří si minule doma poradili s nováčkem z Rudolfova (3:1) a v průběžné tabulce jsou se třemi body po dvou kolech sedmí, se představí dnes od 17 hodin na trávníku v tabulce poslední Čkyně. Ta po minulém debaklu v Dražicích (1:4) zůstala na bodové nule a následně odvolala dlouholetého trenéra Vladana Pokorného. Do dnešního zápasu s Kaplicí povede fotbalisty Čkyně předseda oddílu Jaromír Kainc s asistentem Michalem Uhlíkem.

„O výměně trenéra ve Čkyni víme, ale to není podstatné. Pro nás je daleko důležitější stav našeho týmu, který momentálně, musím přiznat, nevypadá vůbec dobře,“ stýská si kaplický trenér Jiří Orlíček, který se dnes bude muset obejít bez několika důležitých hráčů.

„Chybět budou minule dobře chytající brankář Komrska a také Gondek se Smolenem. Všichni nebudou pro mimofotbalové důvody, což mě hodně mrzí. Dneska to ale mladí asi berou jinak a fotbal pro ně není na prvním místě. Navíc se přidaly problémy s patou u Pavla Pulce a Valíčka, Románka zase trápí krční páteř. Doufám, že se všichni dají dohromady a budou hrát,“ říká Jiří Orlíček a jedním dechem dodává: „V základu zase nastoupí několik dorostenců. Sám jsem hodně zvědavý, jak se s tím mladíci vyrovnají. Čkyně praktikuje silový fotbal, má velké hráče, takové pořízky. Bude to těžké, ale určitě se jedeme poprat o dobrý výsledek. A každý zápas začíná od nula nula…“