Postavení v tabulce rozhodně favorizovalo domácí Malšany. Kaplická sestava se navíc opět nerodila lehce. Mezi tyče se musel znovu postavit v minulém kole v záloze hrající Václav Kuchař. Poprvé se pak v kaplickém dresu představil defenzivní hráč Hubert Holý. Domácí se museli obejít bez dorostenců, kteří ve stejný čas hráli ve Strakonicích. V sestavě Malše ale nechyběl kvartet velezkušených, jmenovitě Bohumil Vogl, Rudolf Otepka, Jan Rezek a Libor Šolc.

Roudné B – Kaplice 1:2 (1:2)

Úvodní desetiminutovka byla oťukávací. Až v 11. minutě se do zakončení dostal hostující Urazil, tečovaná střela však skončila v rukavicích brankáře Konečného. O chvíli později zahrozili i domácí. Centr z levé strany prošel až na zadní tyč, ale hlavičkující Svoboda branku Spartaku minul.

O poznání lépe mířil ve 20. minutě zpoza šestnáctky zakončující Rezek, střelu k pravé tyči však stačil Kuchař vyrazit na rohový kop. Vzápětí střelecké štěstí hledal i Šolc a z otočky poslal balón jen nad břevno. O chvíli později mířil Šolc lépe, když prostor kaplické svatyně trefil, Kuchař byl ale pozorný a míč vyrazil na roh.

A z rohového kopu domácí udeřili. První centr sice ještě hostující zadáci odvrátili, ale po opakovaném centru se k hlavičce dostal nepokrytý roudenský kapitán Bohumil Vogl a poslal balón mimo Kuchařův dosah – 1:0.

Jednogólový náskok však vydržel Roudenským pouhé čtyři minuty a i hosté ke vstřelení gólu využili rohový kop. Centr poslal do šestnáctky Kebl, nejvýše vyskočil Štrbačka a následně Petr Janura zblízka usměrnil míč do domácí sítě – 1:1.

Začínalo se tedy od znovu. Po půlhodině hry mohl domácím vrátit vedení Šolc, střelou po zemi však vyběhnutého Kuchaře nepřekonal. Po následném centru od rohového praporku hlavičkoval mimo starší z rodu Voglů.

V 36. minutě mohli Malšané strhnout vedení zpět na svou stranu, když se v gólové pozici ocitl Vopelka, mířil pod břevno, ale Kuchař byl pozorný. A tak na druhé straně udeřili spartakovci – a znovu to bylo po rohovém kopu. Po centru Kebla poslal míč přesně k tyči hlavičkující kapitán Josef Gondek – 1:2.

V prvním poločase byli aktivnější domácí, měli i více příležitostí, přesto do kabin odcházeli s jednogólovým mankem. Po změně stran se však obraz hry změnil. Domácí se sice snažili o vyrovnání, ale byli v kombinaci nepřesní. Hosté se naopak aktivní hrou dostávali do vyložených šancí, které však zahazovali, a tak byl výsledek stále otevřený.

V 50. minutě zprava zatáhl míč do vápna domácích Marek, zpětnou přihrávkou našel volného Urazila, jeho zakončení v gólové pozici bylo ale slabé a nepřesné. Hned v následující minutě připravil Urazilovi gólovku Doubrava, ale ani v druhém případě domácí svatyni netrefil. V 55. minutě po rychlém výpadu do otevřené domácí obrany byl sám před brankářem Janura, ale ani on Konečného nepřekonal. O několik minut později po faulu na Januru zahrával přímý kop Kebl, mířil však nad branku.

Za neproměněné příležitosti mohli být Kapličtí potrestáni v 72. minutě, kdy Otepka pohotovým a přesným centrem našel nabíhajícího Lacka, ten však v pádu poslal balón jen nad branku Spartaku.

Hned v následující minutě se do sólového úniku dostal hostující Doubrava, byl zezadu faulován v té době již žlutým Kramářem, a ten mohl být hodně rád, že neputoval předčasně do sprch.

Domácí se poté nadechli k závěrečnému tlaku. Po Rezkově přihrávce střílel nad branku zpoza vápna Otepka. Slibnou příležitost na vyrovnání měl Jakub Vogl, ale Kuchař uhájil náskok hostů. V 83. minutě po dlouhém výkopu Konečného byl v gólové pozici Šolc, který přeloboval vybíhajícího Kuchaře, ale branku soupeře minul.

Vzápětí na druhé straně mohl vítězství hostů ztvrdit Štrbačka, který se po přihrávce od Doubravy pěkně uvolnil, byl zcela sám před Konečným, překonat jej ale nedokázal.

Zbývající minuty zápasu pak byly hodně nervózní, hra rozkouskovaná, a i kvůli tomu několik přítomných diváků již žádnou další příležitost nevidělo. Kapličtí získali velmi cenné tři body, které bude třeba potvrdit v domácím duelu s aktuálně poslední Olešnicí.

Fakta – branky: 24. B. Vogl – 28. Janura, 38. Gondek, ŽK 4:2 (J. Vogl, Kramář, Lerch, B. Vogl – Janura, Micák), rozhodčí Bumba, 30 diváků.

Sestava Kaplice: Kuchař – Štrbačka, Holý, Čutka, Gondek, F. Marek, Kebl, Micák (78. Daniel), Doubrava, Janura, Urazil.

Libor Granec