Po dvou vítězných testech s Kamenným Újezdem (7:2) a rakouským Eibensteinem (6:2) se fotbalisté kaplického Spartaku v přípravě na blížící se start krajského přeboru představili v turnajovém klání, když startovali na 39. ročníku Memoriálu Jaroslava Zemana a Aloise Vacka.

1. zápas: Kaplice – Lišov 1:0 (0:0). V semifinálovém duelu (2 x 30) poměřili spartakovci síly s prvním zástupcem I. A třídy. Kapličtí byli po celý zápas aktivnější, měli míč častěji na kopačkách a byli nebezpečnější v koncovce. První stoprocentní šanci měl po kombinaci Doubravy a Krauskopfa zakončující Vosátka, ale zblízka lišovského gólmana Rodena neprostřelil. Zpoza vápna pálil k tyči Krenauer, ale Roden opět pohotově míč lapil. Rozhodnutí padlo deset minut před koncem, kdy D. Smolen našel v šestnáctce Kolka, ten byl zastaven faulem, nařízenou penaltu Krauskopf proměnil a Kapličtí se mohli radovat z postupu do finále.

„Při absenci stále zraněných Pavla Pulce, Vávry a výpadku dalších hráčů jsme jeli s dalšími mladíky z dorostu a Preuslerem z béčka. Pozitivem prvního zápasu bylo, že jsme konečně uhráli vzadu nulu,“ řekl k semifinálové výhře kaplický kouč Jiří Orlíček.

Sestava Spartaku: O. Štěpánek – Gondek, M. Románek, Kubík, Vosátka, Faltus, Kolek, Krauskopf, Doubrava, Petr, Krenauer, střídali: Hami, D. Smolen, M. Kouba, Preusler, Holčík.

2. zápas: Lomnice – Dobrá Voda 1:4 (0:3), branky: Bartoš – Šulista 2, Hanousek, Kasper.

O 3. místo: Lomnice – Lišov 1:2 (0:0), branky: Nohava – Kočvara z pen., Kándl.

Finále: Kaplice – Dobrá Voda 1:3 (1:1). Ve finálovém utkání se Kapličtí postavili dalšímu zástupci I. A třídy a nestranným divákům se musel zápas líbit. Hrálo se útočně a šancí bylo k vidění plno na obou stranách. První velkou gólovku měl dobrovodský šutér Koptyš, ale na pozorného Štěpánka nevyzrál. Skóre se měnilo po čtvrthodině, kdy se do vedení dostali spartakovci. Kolek našel zpětnou přihrávkou na vápně Krauskopfa, který střelou po zemi k tyči překonal brankáře Panera – 1:0. Šest minut před půlí se ale soupeři podařilo vyrovnat. Po hrubé chybě se lacino k míči dostal Koptyš a umístěnou střelou vyrovnal na 1:1.

Do druhé půle poslal kaplický trenér Orlíček všechny střídající hráče a možná i proto byl soupeř daleko nebezpečnější. Ve 46. minutě střídající dorostenec Hami ve vápně fauloval Koptyše – a pískala se penalta. Její zahrávání si vzal na starosti zkušený Hanousek, ale Ondřej Štěpánek penaltu vyrazil. Poté měl gól na kopačce znovu Koptyš, který dělal obraně Spartaku, hrající již bez vystřídaného kapitána Románka, velké problémy. Ale i v tomto případě vyšel ze souboje s kaplickým brankářem jako poražený. Kapličtí kontrovali v 63. minutě, kdy Preusler ideálně uvolnil rozběhnutého Petra, který šel sám na branku, ale vyběhnutého gólmana nepřekonal. Po centru Gondeka byl ve stoprocentní šanci také Krauskopf, ale ve skluzu míč nezasáhl ideálně. Rozhodnutí padlo šest minut před koncem, kdy si na přesnou kolmici za kaplickou obranu naběhl dobrovodský ostrostřelec Koptyš, poradil si i s vybíhajícím gólmanem a do odkryté branky dal na 1:2. Kapličtí ve zbývajících minutách ve snaze srovnat vrhli všechny síly do útočení, ale v úplném závěru je z brejku do otevřené obrany potrestal Toman – 1:3.

„Nehráli jsme vyloženě na výsledek, a tak jsem na finále postupně poslal do hry další mladíky. Po prostřídání bez Románka nebyla už obrana tak pevná. Soupeř měl několik tutovek, při kterých se blýskl výborně chytající Štěpánek. Největším kladem je, že si mladíci zahráli proti mužům a poznali, co je čeká,“ nedělal Jiří Orlíček z finálové prohry tragédii.

Sestava Spartaku: O. Štěpánek – Faltus, M. Románek, Vosátka, Doubrava, D. Smolen, Kolek, Krauskopf, M. Kouba, Petr, Krenauer, střídali: Hami, Holčík, Preusler, Kubík, Gondek.

Na závěr turnaje byly předány ceny nejlepším. Nejlepšího střelce musel určit los, neboť dobrovodské duo Šulista a Koptyš i kaplický Krauskopf měli na kontě dva góly. Los určil za vítěze Jana Šulistu. Nejlepším brankářem pořadatelé vyhodnotili kaplického gólmana Ondřeje Štěpánka. I cena pro nejlepšího hráče patřila spartakovcům, když pořadatele nejvíce zaujal František Vosátka.