Jihočeský krajský přebor – 21. kolo: Sokol Čížová – FK Spartak Kaplice 3:0 (2:0)

Mizerný výkon

Hostující trenéři měli před zápasem plné hlavy starostí, neboť se museli vyrovnávat s absencí řady hráčů, kteří by patřili do základní sestavy. Domácí začali aktivněji a už v 5. minutě se ujali vedení. Po autovém vhazování zaspalo hned několik bránících hráčů Spartaku, k míči se ve vápně dostal nabíhající Hora a první střelou na branku otevřel skóre – 1:0.

Po čtvrthodině měli spartakovci velkou šanci na vyrovnání. Románek hlavou poslal míč za obranu, kam si naběhl Janura, ale jeho zakončení se mezi tyče nevešlo. Poté hra upadla do průměru a přítomní diváci mnoho fotbalové krásy neviděli.

Dvě minuty před pauzou však domácí zahrávali jednu z mnoha standardních situací, sražený míč se dostal k Bystrovovi, který střelou přes hlavu přehodil bezmocného Kopřivu – a domácí šli do kabin s uklidňujícím dvoubrankovým náskokem.

Ani po změně stran se pak kvalita hry příliš nezvedla. Domácí se soustředili na pozornou obranu, ze které vyráželi do rychlých protiútoků. Kaplickým se pak nedařilo prakticky nic. Hosté sice měli míč častěji na kopačkách, ale proti zhuštěné defenzívě soupeře se neprosadili. A tak to byli domácí, kdo připravil poslední změnu stavu.

Čtvrt hodiny před koncem posoudil arbitr střet Rybáka s Kopřivou jako faul hostujícího gólmana a z nařízené penalty Brož nezaváhal – 3:0. Čížovští vyhráli zcela po zásluze. Kapličtí si připsali na konto čtvrtou prohru v ročníku. V utkání hostům chybělo několik opor základní sestavy, to však nemůže být omluvou pro jejich doslova mizerný výkon.

Malický: Střídal bych všechny

Trenér kaplického Spartaku Bohdan Malický po prohře v Čížové řekl:

„Do Čížové jsme sice odjížděli s určitými zdravotními problémy a bez některých hráčů, kteří se k zápasu nemohli postavit, přesto jsme si průběh tohoto duelu představovali úplně jinak. Z našeho pohledu to bylo nejméně povedené utkání celého jara. Výkon našich hráčů byl doslova žalostný.

I když hra soupeře nebyla natolik kvalitní, aby vyhrál takovým rozdílem, tak našim hráčům chybělo všechno, co dělá fotbal fotbalem. Prohrávali jsme osobní souboje, byli jsme bez pohybu a vůle po vítězství. Tu domácí na rozdíl od nás měli. Kdybych měl možnost vystřídat jedenáct hráčů, udělal bych to. V našem dresu nebyl nikdo, kdy by si zasloužil na hřišti zůstat.

Musím tak být velmi kritický zejména k vlastnímu mužstvu. Jednalo se o zápas prvního se třetím, úroveň hry však byla celkově velmi nízká.“

Fakta – branky: 5. Hora, 43. Bystrov, 75. Brož z pen., střely na branku 10:3, mimo 5:5, rohy 6:1, fauly 17:27, ŽK 2:6 (u hostů Doubrava, M. Pulec, Kuta, Vávra, Kopřiva, Janura), rozhodčí Hoch, 130 diváků.

Sestava Spartaku: Kopřiva – J. Šafránek, Doubrava (46. Faltus), Kuta, Románek, Vávra, Janura (80. Dang Van), Z. Šafránek, Mrázik (46. Koutský), M. Pulec, P. Pulec.

V neděli Kapličtí přivítají poslední Vodňany (17.00).

Libor Granec, Pavel Kacerovský