Program devatenáctého kola Ondrášovka krajského přeboru zavedl fotbalisty kaplického Spartaku do Čimelic.
Podruhé v řadě se Čimeličtí představili doma, i když jak se to vezme, neboť minulý týden byla jejich domovem milevská umělka. V brance domácích se představila zimní posila Filip Slavík, který tak v tomto soutěžním ročníku nastoupil proti spartakovcům již potřetí (předchozí dva starty si připsal ještě v Dražicích).

Čimelice – Kaplice 2:0 (2:0)

Od úvodních minut měli častěji na kopačkách míč domácí. Ti se do první velké příležitosti dostali po deseti minutách hry, kdy Pávec našel v gólové pozici Noska, ale gólman Vokál hostující tým podržel. O několik minut později nastala obdobná situace i před čimelickou svatyní. Micák přesnou kolmicí našel nabíhajícího Krauskopfa, který se ocitl zcela sám před brankářem, ale i Slavík v danou chvíli svůj celek výraznou měrou podržel. I v dalším průběhu prvního poločasu byli aktivnějším týmem domácí, kteří zahrávali i velké množství rohový kopů, z kterých byli nebezpeční. Ve 20. minutě se po jednom z nich dostal ke gólové hlavičce Němec, ale Vokál předvedl reflexivní zákrok a míč vytěsnil mimo tyče. V polovině prvního dějství přišel rohový kop tentokrát z pravé strany, Nekl zpětnou přihrávkou nabil Řezáčovi, proti jehož tvrdé křížné střele se Vokál opět vytáhl a robinzonádou míč vyrazil na další roh. Čimeličtí byli při chuti a stále byli nebezpečnějším týmem. Ve 28. minutě centroval zprava Pávec, na přetažený míč si naběhl Převrátil, který se položil do hlavičky, jenomže Vokál se znovu vyznamenal.

Domácí byli v tlaku, z kterého však udeřit nedokázali. K prvnímu gólu jim tak pomohli sami Kapličtí, když ve 29. minutě na vápně domácího celku přišli o míč a Čimeličtí podnikli rychlý výpad do otevřené obrany. Míč středem vyvezl Nekl, přesnou přihrávkou našel rozběhnutého Noska, jenž pronikl až do vápna, zpětnou přihrávkou oslovil Pávce, který nekompromisní ranou pod břevno překonal gólmana Vokála – 1:0.

Navíc o čtyři minuty později Kapličtí chybovali tentokrát na vlastní polovině, Nekl postupoval sám na brankáře, kterého obelstil kličkou a pohodlně navýšil vedení Čimelic – 2:0.

S pohodovým dvoubrankovým náskokem odcházeli domácí na poločasovou poradu. Kapličtí jen díky výborně chytajícímu brankáři neprohrávali vyšším rozdílem. Na druhou stranu je ale třeba říci, že oba dva góly hostiteli doslova nabídli na zlatém podnose.

I po změně stran mohli jako první skórovat domácí fotbalisté. V dobré pozici se ocitl Nekl, branku Spartaku však netrefil. O chvíli později po centru z pravé strany hlavičkoval Nosek a gólman Vokál znovu prokázal své kvality. Ten pak v 68. minutě včas vyběhl i proti střídajícímu Říhovi.

V závěrečných dvaceti minutách pak byli přece jenom spartakovci odvážnější a snažili se o zkorigování nepříznivého výsledku. Z dálky pálil Gondek, ale tvrdou ránu Slavík lapil. Vzápětí přišla další povedená střela kaplického obránce Gondeka, kterou Slavík vytáhl zpod břevna na rohový kop. Po následném centru od praporku přečkali domácí nepřehlednou situaci před vlastní brankou bez úhony.

Tím, jak se hosté tlačili do ofenzivy, mohli Čimeličtí pečetit výhru z rychlých kontrů. Hegenbart však ztroskotal na vybíhajícím Vokálovi. Deset minut před koncem při další brejkové situaci Říha zatáhl míč po levé straně, do tutové šance přihrál Varhanovi, toho však bravurně vychytal Vokál. V samotném závěru se pak po standardní situaci v koncovce neprosadil Němec.

Kapličtí podali po změně stran o poznání lepší výkon, než v první půli, s dvougólovým mankem nabytým během krátké čtyřminutové pasáže se však již vypořádat nedokázali. Domácí si zcela po zásluze připsali do tabulky další tři body. Kapličtí i v druhém jarním kole na soupeřových hřištích vyšli střelecky i bodově naprázdno – a pohoršili si z deváté na desátou příčku průběžného pořadí.

Fakta – branky: 29. Pávec, 33. Nekl, střely na branku 12:4, mimo 6:2, rohy 14:1, fauly 17:6, ŽK 1:1 (u hostů Janura), rozhodčí Herzog, 50 diváků.

Sestava Kaplice: Vokál – Čajan (59. Štrbačka), Krenauer, Doubrava, Gondek, Krauskopf, Hejna (46. Smolen), Micák, Janura (88. Kuchař), F. Kouba, Šálek (57. F. Marek).

V dalším kole čeká Kaplické těžká zkouška v podobě domácího střetnutí s průběžně čtvrtou třeboňskou Jiskrou, na jejíž půdě na podzim utrpěli pětibrankový debakl.

Libor Granec