Pomyslný okresní bronz z kvarteta celků účinkujících v druhé nejvyšší oblastní soutěži – I.A třídě – vybojovali fotbalisté FK Nová Ves/Brloh.
Novoveští hráli tuto nesporně kvalitní soutěž již pátým rokem a s výjimkou jediného ročníku, kdy okupovali špičku a nakonec brali historický bronz (13/14), se ani jednou nevyhnuli nervy drásajícím bojům o udržení – a nejinak tomu bylo i v sezoně 15/16.

Dostatečně výmluvný byl už doslova hrozný podzim v podání našeho týmu od hranic regionu. Ten v první polovině ročníku dokázal poprvé bodovat až v osmém kole remízou na půdě budějovické Lokomotivy, první výhru si pak připsal v jedenáctém dějství doma s beznadějně posledními Ledenicemi. V součtu pak na podzim nastřádal jen slabých devět bodíků a figuroval na předposledním třináctém místě tabulky.

Důležitý moment ovšem nastal v zimní přestávce, kdy se do týmu po ukončení zahraničního angažmá vrátili dřívější tahouni Ďurica a zejména kanonýr Fischer. Druhá polovina soutěže už byla v podání našeho týmu lepší, přesto se o záchranu hrálo až do úplného konce. Definitivu získali Novoveští až v posledním kole, kdy v přímém souboji o udržení doma s Bavorovicemi trefil jistotu v hodině dvanácté právě již jmenovaný střelec Fischer. Nová Ves tak o dva body přeskočila „Baby" a obsadila první nesestupovou jedenáctou pozici.

SEZONA POD LUPOU

Fotbalisté FK Nová Ves/Brloh v mistrovské sezoně 15/16 v béčkové skupině oblastní I.A třídy z šestadvaceti zápasů šest duelů vyhráli, sedmkrát se o body se soupeři dělili a třináctkrát odcházeli z trávníku poraženi.

V součtu tak vybojovali celkem 25 bodů (pozn. – v předchozí sezoně, kdy se z třináctého místa zachránili jen souhrou okolností, to bylo 26 bodů) a dosáhli vysoce pasivního skóre v poměru 47:67.

Doma: Před vlastnímu fandy Novoveští v minulé sezoně posbírali za čtyři výhry a tři remízy v součtu 15 bodů, dalších šest domácích duelů prohráli. Za tři body ve své dříve tak pevné tvrzi zdolali na podzim Ledenice 4:2 a překvepivě v derby štiku z Velešína 3:1. V odvetách na jaře udolali béčko J. Hradce 4:1 a v klíčovém utkání Bavorovice 1:0.
Smírem skončily domácí zápasy na podzim s Hrdějovicemi bez branek a na jaře derby s Kaplicí a pak s Dobrou vodou (oba 1:1).
Nulové byly domácí duely na podzim s Větřním 2:3, béčkem Roudného 3:4, Ševětínem 1:5 a Slávií ČB 1:6. Na jaře padli už jen s Loko ČB 0:1 a Čtyřmi Dvory 3:5.
Venku: Na trávnících soupeřů přidala Nová Ves za dvě výhry a čtyři remízy rovných deset bodů. Tříbodové byly jen dva jarní výjezdy, a to na hřiště béčka Roudného 2:1 a pak v klíčové partii ve Velešíně 3:1.

Smírně skončily venkovní zápasy na podzim na Loko ČB a ve Čtyřech Dvorech, v odvetách pak v Hrdějovicích (všechny 2:2) a v Ledenicích, kde se odehrála divoká přestřelka 5:5.
Bez bodů se tým vracel po prohrách na podzim v Bavorovicích 0:2, v Kaplici 1:3, na Dobré Vodě 1:6, v J. Hradci 2:6 a ve Větřní 1:2. V odvetách neuspěl v Ševětíně 1:3 s na Slávii ČB 1:2.
Branky: O sedmačtyřicet nastřílených branek Nové Vsi v minulé sezoně se podělilo celkem 12 hráčů. Pomyslnou korunu krále střelců si opět nasadil Martin Fischer, kterému k tomu stačilo jedenáct jarních zásahů do černého.

Další góly: 7 – Švarc, 6 – Vlček, 5 – Ďurica, 3 – J. Postl, M. Sekera, M. Hüttner, 2 – Anderle ml., Anderle st., Fober, Pouzar, 1 – Vejvoda.
Penalty: Fotbalisté Nové Vsi měli v minulé sezoně celkem čtyřikrát výhodu pokutového kopu, ale v jejím využití byli poloviční. Hned v prvním kole z desítky neuspěl kapitán Vlček, který nepřekonal gólmana Bavorovic. Třikrát si pak ještě na podzim stavěl míč na puntík Švarc, v J. Hradci a poprvé doma proti Velešínu neváhal, ale druhou pecku mu velešínský gólman Kothánek vyrazil (Anderle st. doklepl).

Proti Nové Vsi se pískala penalta v minulé sezoně čtyřikrát. Weinhard (Větřní), Tauber (Loko ČB) a Fišer (Velešín) uspěli, další desítku větřínského Weinharda v předehře jarního kola gólman Poula zneškodnil.

Karty: Fotbalisté Nové Vsi nedohrávali čtyři zápasy ve standardním počtu jedenácti hráčů. Ve 2. kole doma proti Větřní byl vyloučen Z. Sekera, v 11. kole rovněž doma proti Ledenicím se červenal Pouzar. Tentýž hráč si pak vysloužil nálepku „zlého" muže, když předčasně putoval pod sprchy i v 16. kole v Roudném. Nervózní zápas posledního kola s Bavorovicemi nedohrál vyloučený Vejvoda.