Starší dorost přivezl jen bod, ale post lídra udržel

Milevsko - Osmadvacáté kolo fotbalových krajských přeborů kategorie dorostu zavedlo mladíky českokrumlovského Slavoje na milevskou umělku k partiím s výběry tamního oddílu ZVVZ.

5.6.2014

Ilustrační foto.Foto: Deník / Karel Vosika

Starší slavojáci v bitvě ze špičky tabulky s pátým týmem průběžného pořadí remizovali a poté bonusový druhý bod v penaltové loterii nepřidali, když již popáté v tomto ročníku na pokutové kopy padli. Přesto krumlovský starší dorost dvě kola před koncem udržel post o lídra, když na čele má nyní jednobodový náskok před béčkem budějovického SKP.

Mladší krumlovský dorost na půdě týmu ze středu tabulky po dobrém výkonu zvítězil, připsal si již čtrnáctou tříbodovou výhru v sezoně a znovu si vylepšil pozici v tabulce, a to konkrétně na páté místo.

Starší dorost

28. kolo: Milevsko – Č. Krumlov 2:2 (1:1) pen. 4:2.

Vinou informačního šumu se Krumlovští vydali na hřiště do Branic, kde se však nehrálo, a tak dorazili do Milevska až pár minut před výkopem a šli do zápasu bez rozcvičení. Úvodní nápor soupeře ale hosté přežili, pak sami udeřili a brankou Grznárika šli do vedení – 0:1. Jenomže domácí v poslední minutě půle potrestali chybu obrany Slavoje a srovnali na poločasových 1:1. Hosté pak ještě jednou vedli po trefě střídajícího Smolíka, ale další minela defenzívy sedm minut před koncem znamenala, že rozhodovat budou desítky. A ty slavojákům, jak již bylo řečeno, nejdou…

„Měli jsme v Milevsku vyhrát a pozdní příjezd i fakt, že kluci neměli na umělku vhodné obutí nás neomlouvají. Soupeř byl ovšem kvalitní a dokázal potrestat naše hrubé chyby. Remíza je nakonec spravedlivá. A penalty? K těm už nemám co říct. Kluci se je bojí kopat a já raději jdu před desítkami z lavičky pryč… I přes to ale máme závěr dobře rozehraný. Ale pozor! Hrajeme sice se soupeři ze spodku, ale dopředu není nikdy nic jisté. Nesmíme to podcenit. Je třeba přistoupit k zápasům maximálně zodpovědně," varuje před finišem, kdy slavojáky čekají duely na Hluboké a doma s Lomnicí, kormidelník starších českokrumlovských dorostenců Václav Domin.

Sestava Slavoje: Dobrovodský – Kejšar, Mašek, Houska, Čabaj – Rozkošný, Persán, M. Kotlár, Vnuk – Peroutka, Grznárik, střídali: Rafael a Smolík.

Mladší dorost

28. kolo: Milevsko – Č. Krumlov 0:2 (0:0).

Po bezbrankovém poločase krumlovský mladší výběr ve druhé půli zabral a dvěma zásahy střídajícího žáka Dominika Fucimana potvrdil roli tabulkového favorita a zaslouženě vyhrál.

„Už od první minuty jsme nenechali domácí pomýšlet na sebemenší šanci bodovat. Dobře jsme bránili a celkově měli hru ve své moci, i když gólově jsme herní převahu vyjádřili až ve druhém poločase, kdy se dvakrát prosadil starší žák Fuciman. Za předvedený výkon a vůli vyhrát musím tentokrát pochválit celý tým," hodnotil spokojený kouč mladšího krumlovského výběru Jan Peťule.

Sestava Slavoje: Říha – Schmidtmayer, Strapek, Křížek, Peroutka – Rafael, Nymsa, Filip, Maxa – Hošek, D. Adamíček, střídali: Krupka, Fuciman a Zweifelhofer.

Českokrumlovští mladíci se tuto sobotu 7. června představí v hlubockém podzámčí, kde je čekají partie s výběry spojených oddílů Hluboká / Olešník. Již nyní úspěšnou sezonu pak uzavřou v domácím prostředí, kde v sobotu 14. června přivítají výběry Tatranu Lomnice nad Lužnicí.

Autor: Karel Vosika

5.6.2014 VSTUP DO DISKUSE

Nejlepší výsledek z krumlovského žákovského trojlístku na šampionátu v Liberci vybojoval v deblu stříbrný Robin Tancer (na snímku).

Robin Tancer vezl z Liberce skvělé republikové stříbro

Potěšit osmdesátku klientů hornoplánského Domova důchodů na akci Česko zpívá koledy přijeli malí i velcí hasiči z Černé v Pošumaví.
13

OBRAZEM: Se seniory z Horní Plané si koledy zazpívali i malí hasiči

Videosouhrn SPECIÁL: Česko zpívalo koledy. Podívejte se

Ve stejnou chvíli zpívalo neuvěřitelných 125 tisíc lidí po celé zemi stejné vánoční koledy. Přinášíme vám speciální vydání videosouhrnu, díky kterému budete moci nasát vánoční atmosféru z mnoha míst najednou.

V Loučovicích zpívali koledy v kapli andílci

Loučovice - Ani tentokráte ve středu nezůstala při Česko zpívá koledy osiřelá kaple sv. Prokopa v Loučovicích, kde s Deníkem zpívají koledy tamní obyvatelé od prvého ročníku. Na zahřátí nechybělo svařené víno a návštěvníky při koledách vedly místní děti ze sboru Slavíček a tanečního souboru Čarodějky.

OBRAZEM: Klávesová třída z Krumlovska zahrála v rakouském Bad Leonfeldenu

Českokrumlovsko - V neděli 10. prosince se publiku v rakouském Bad Leonfeldenu představila dvacítka malých klavíristů z Českého Krumlova, Frymburku a Loučovic.

ANKETA: Hledáme nejhezčí vánoční strom na Českokrumlovsku

Jižní Čechy - Většinu vesnic a měst zdobí od první adventní neděle vánoční stromy. Máte mezi nimi svého favorita?