V osmnáctém pokračování České divize dorostu měli fotbaloví mladíci českokrumlovského Slavoje výhodu domácího prostředí, se kterou naložili se střídavým úspěchem.

Starší slavojáci si nejtěsnějším výsledkem připsali sedmou výhru v ročníku a ve čtrnáctičlenné tabulce skupiny A si ziskem 23 bodů polepšili o jedno místo, a to aktuálně na osmou příčku.

Mladší dorost Slavoje naopak vyšel podvanácté v sezoně naprázdno a nadále figuruje na třetí příčce od konce, konkrétně na dvanáctém místě se 14 body na kontě.

Starší dorost: Český Krumlov – Benešov 1:0 (0:0)

Partie starších výběrů začala dvacetiminutovým tlakem domácích, z něhož vyplynulo několik dobrých šancí, ale slavojáci se i tentokrát potýkali s doslova žalostnou koncovkou. Do kabin se tak šlo za bezbrankového stavu.

I ve druhém poločase zelenobílí trpělivě dobývali obrannou tvrz hostů a nakonec se mohli radovat, když rozhodující trefu zaznamenal osm minut před koncem Babouček – 1:0.

„Pro nás jsou to doslova zlaté body. Jsem spokojen s bojovností všech hráčů, ale ta naše koncovka…“ povzdechl si trenér starších českokrumlovských dorostenců Jiří Svoboda.

Sestava Slavoje: Kejšar – P. Žilavý, Sirotka, K. Zatloukal, Němec – Žilenko, Carda, Novák, Wagner – Babouček, Hermann, náhradníci: Podskalský, Kopřiva, Lacko, Šebek, Sarvaš.

Mladší dorost: Český Krumlov – Benešov 0:2 (0:1)

Branky: Keltner, Sysel.

Od prvních minut partie mladších byla k vidění snaha domácích a větší fotbalovost hostů, kteří se také po zásluze ujali vedení. Českokrumlovští i po obrátce bojovali ze všech sil, měli i několik slibných příležitostí, ale Benešovští vstřelili z brejku pojišťovací druhou branku a po zásluze si domů odvezli všechny tři body.

„Vyhrál vyzrálejší a fotbalovější tým,“ lakonicky hodnotil kouč mladšího českokrumlovského dorostu Václav Domin.

Sestava Slavoje: Biňovský – Rychnavský, Didkivský, Dudák, Důnka – Kubík, Decarli, Perník, Lavička – Zeman, Bordáč, náhradníci: J. Hundsnurscher, Mikeš, Uhlíř, Žižka, Záveský, Pouzar.

V dalším kole se českokrumlovští mladíci představí v sobotu v jihočeských derby na hřišti sousedů v tabulkách z Prachatic.