Starší dorostenci vybojovali první divizní výhru

Benešov u Prahy - Starší slavili premiérový tříbodový zisk v Benešově, mladší výběr prohrál.

10.9.2009

O první divizní výhru se gólově postarali dvakrát úspěšný Václav Novák (vlevo) a Jakub Wágner (vpravo, na snímku oba hostující střelci ve snaze zastavit průnik soupeře).Foto: DENÍK/Robin Novák

Čtvrté pokračování České divize dorostu zavedlo mladé fotbalisty českokrumlovského Slavoje na hřiště benešovského SK, kde zelenobílí uspěli na půl.

Starší slavojáci si po velmi dobrém výkonu na půdě posledního týmu tabulky A skupiny ČD připsali první výhru v republikové soutěži a v průběžném pořadí si polepšili na deváté místo čtrnáctičlenného pelotonu. Mladší českokrumlovský dorost však vyšel znovu naprázdno a zůstává s jedním bodíkem na spodku pořadí, kde aktuálně klesl na dvanácté místo.

Starší dorost: Benešov – Č. Krumlov 1:3 (0:2)

Hosté odjeli k zápasu s jasným plánem uhrát venku dobrý výsledek, což se nakonec po zásluze podařilo. Hned od začátku se Českokrumlovští pustili do soupeře a výsledkem byla rychlá branka už ve 2. minutě, kdy skóre otevřel Wágner – 0:1. I v dalších minutách měli slavojáci navrch a ještě do půle dokázali svůj náskok pojistit. Několik dobrých šancí zůstalo bez využití, ale krátce před odchodem do kabin se pěkně z trestného kopu trefil Novák na poločasových 0:2.

Druhá půle byla herně už vyrovnanější. Do velké šance se dostal Babouček, ale nedal. A hned z protiútoku přišel trest, když domácí se brankou Kubáska dostali do kontaktu – 1:2. Hosté však poté kontrolovali hru a ještě přidali jeden úspěch. V poslední minutě se podruhé v utkání trefil Novák, který dalekonosnou střelou podtrhl účet na výsledných 1:3.

„Získali jsme tři body, ale utkání nám jasně ukázalo, že stále máme na čem pracovat. V naší hře byly vidět i nedostatky, které budeme muset odstranit. Za velmi dobrých sedmdesát minut však musím všechny hráče pochválit,“ hodnotil trenér staršího českokrumlovského dorostu Jiří Svoboda.

Sestava Slavoje: Sarvaš – Šebek, Sirotka, K. Zatloukal, Lacko – Havel, Wágner, Novák, Hundsnurscher – Hermann, Babouček, náhradníci: Kopřiva, Podskalský, Carda, Nejedlý, Kejšar.

Mladší dorost: Benešov – Č. Krumlov 3:0 (1:0)

V partii mladších výběrů hosté postrádali několik hráčů základní sestavy, přesto v prvním poločase nehráli vůbec špatně. Domácí se ujali vedení šťastnou střelou Hrocha z dálky, které silný vítr pomohl až do sítě – 1:0.

Ve druhém poločase měli hosté dokonce herně navrch, ale jejich naděje zhatila chyba brankáře Pavlise, po které domácí přidali druhý úspěch zásluhou Marušáka. Tentýž benešovský hráč pak v poslední minutě upravil na výsledných 3:0.

„Náš herní projev znovu neodpovídá konečnému výsledku. Nedaří se nám však skórovat a naopak lehce inkasujeme po zbytečných individuálních chybách. Budeme ale dál pracovat a já věřím, že výsledky přijdou,“ poznamenal po utkání kouč mladíků Slavoje Václav Domin.

Sestava Slavoje: Pavlis – Rychnavský, Decarli, Dudák, Jungwirth – Borgáč, Lávička, Perník, Didkivský – Kubík, Dvořák, náhradníci: Mikeš, Doubek, Sláma, Žižka.

V dalším dějství České divize dorostu mladíci krumlovského Slavoje přivítají v neděli na domácím trávníku v jihočeských derby výběry prachatického Tatranu.

Autor: Karel Vosika

10.9.2009 VSTUP DO DISKUSE
Mobilheim nedaleko Dobešic, kde byl zavražděn manželský pár.
16

Policie má podezřelé z dvojnásobné vraždy. Zadrželi je v cizině

Pohled na restaurování fresek na domě 517.
7

Dvě slavonická stavení se uchází o titul Památky roku

Bitvu s Vimperkem rozhodl drtivý finiš medvědů

Český Krumlov – Až předposlední lednovou neděli sehráli hokejisté krumlovského Slavoje první letošní domácí utkání krajské ligy.