Starší dorostenci vybojovali první divizní výhru

Benešov u Prahy - Starší slavili premiérový tříbodový zisk v Benešově, mladší výběr prohrál.

10.9.2009

O první divizní výhru se gólově postarali dvakrát úspěšný Václav Novák (vlevo) a Jakub Wágner (vpravo, na snímku oba hostující střelci ve snaze zastavit průnik soupeře).Foto: DENÍK/Robin Novák

Čtvrté pokračování České divize dorostu zavedlo mladé fotbalisty českokrumlovského Slavoje na hřiště benešovského SK, kde zelenobílí uspěli na půl.

Starší slavojáci si po velmi dobrém výkonu na půdě posledního týmu tabulky A skupiny ČD připsali první výhru v republikové soutěži a v průběžném pořadí si polepšili na deváté místo čtrnáctičlenného pelotonu. Mladší českokrumlovský dorost však vyšel znovu naprázdno a zůstává s jedním bodíkem na spodku pořadí, kde aktuálně klesl na dvanácté místo.

Starší dorost: Benešov – Č. Krumlov 1:3 (0:2)

Hosté odjeli k zápasu s jasným plánem uhrát venku dobrý výsledek, což se nakonec po zásluze podařilo. Hned od začátku se Českokrumlovští pustili do soupeře a výsledkem byla rychlá branka už ve 2. minutě, kdy skóre otevřel Wágner – 0:1. I v dalších minutách měli slavojáci navrch a ještě do půle dokázali svůj náskok pojistit. Několik dobrých šancí zůstalo bez využití, ale krátce před odchodem do kabin se pěkně z trestného kopu trefil Novák na poločasových 0:2.

Druhá půle byla herně už vyrovnanější. Do velké šance se dostal Babouček, ale nedal. A hned z protiútoku přišel trest, když domácí se brankou Kubáska dostali do kontaktu – 1:2. Hosté však poté kontrolovali hru a ještě přidali jeden úspěch. V poslední minutě se podruhé v utkání trefil Novák, který dalekonosnou střelou podtrhl účet na výsledných 1:3.

„Získali jsme tři body, ale utkání nám jasně ukázalo, že stále máme na čem pracovat. V naší hře byly vidět i nedostatky, které budeme muset odstranit. Za velmi dobrých sedmdesát minut však musím všechny hráče pochválit,“ hodnotil trenér staršího českokrumlovského dorostu Jiří Svoboda.

Sestava Slavoje: Sarvaš – Šebek, Sirotka, K. Zatloukal, Lacko – Havel, Wágner, Novák, Hundsnurscher – Hermann, Babouček, náhradníci: Kopřiva, Podskalský, Carda, Nejedlý, Kejšar.

Mladší dorost: Benešov – Č. Krumlov 3:0 (1:0)

V partii mladších výběrů hosté postrádali několik hráčů základní sestavy, přesto v prvním poločase nehráli vůbec špatně. Domácí se ujali vedení šťastnou střelou Hrocha z dálky, které silný vítr pomohl až do sítě – 1:0.

Ve druhém poločase měli hosté dokonce herně navrch, ale jejich naděje zhatila chyba brankáře Pavlise, po které domácí přidali druhý úspěch zásluhou Marušáka. Tentýž benešovský hráč pak v poslední minutě upravil na výsledných 3:0.

„Náš herní projev znovu neodpovídá konečnému výsledku. Nedaří se nám však skórovat a naopak lehce inkasujeme po zbytečných individuálních chybách. Budeme ale dál pracovat a já věřím, že výsledky přijdou,“ poznamenal po utkání kouč mladíků Slavoje Václav Domin.

Sestava Slavoje: Pavlis – Rychnavský, Decarli, Dudák, Jungwirth – Borgáč, Lávička, Perník, Didkivský – Kubík, Dvořák, náhradníci: Mikeš, Doubek, Sláma, Žižka.

V dalším dějství České divize dorostu mladíci krumlovského Slavoje přivítají v neděli na domácím trávníku v jihočeských derby výběry prachatického Tatranu.

Autor: Karel Vosika

10.9.2009 VSTUP DO DISKUSE

SERVIS

Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 90 Kč Číšníci a servírky Číšník/servírka. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Dvousměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 90 kč, mzda max. 100 kč. Volných pracovních míst: 5. Poznámka: Číšník/servírka - vzdělání základní. Pracoviště Český Krumlov. Dohoda o provedení práce, nástup ihned, prac. doba dvousměnná. Odměna 90,-- - 100,-- Kč/h hrubého. Vhodné i pro absolventy. Pro hotel Růže a Old Inn v Českém Krumlově hledáme nového kolegu/-gyni na pozici: Číšník /Servírka - skvělá brigáda při studiu a během prázdnin. Náplň práce: přijímání objednávek, poskytování rady při výběru pokrmů a nápojů, servírování a vydávání pokrmů a nápojů, příprava prostor pro firemní a slavnostní akce a obsluha hostů. Požadujeme: časová flexibilita, příjemné vystupování, týmový hráč, samostatnost, pozitivní přístup. Kontakt: Alena Pleul, tel: 380 772 400, email: hr@hotelruze.cz. Ověřeno 16.10.2018.. Pracoviště: Bohemia properties a.s. - pracoviště hotel růže, Horní, č.p. 154, 381 01 Český Krumlov 1. Informace: Pleul Kubátová, +420 380 772 400. Gastronomie - Gastronomie Číšník, servírka 21 800 Kč Číšníci a servírky Číšník, servírka. Požadované vzdělání: střední odborné (vyučen). Turnusové služby, úvazek: . Mzda min. 21800 kč. Volných pracovních míst: 1. Poznámka: Číšník, servírka - vzdělání vyučení v jakémkoliv oboru s praxí nebo vyučení v oboru možno i absolvent. Podmínkou je znalost AJ nebo NJ - komunikativně, spolehlivost, slušnost a ochota k zákazníkům. Prac. poměr na dobu určitou s možností prodloužení, prac. úvazek plný, prac. doba turnusová (krátký, dlouhý týden). Mzda 21.800,-- Kč hrubého. Nástup ihned. Kontakt: 606 066 466 p. Kutlák. Ověřeno 17.10.2018.. Pracoviště: Kámen a písek, spol. s r.o. - tenis centrum, Chvalšinská, č.p. 247, 381 01 Český Krumlov 1. Informace: Jiří Kutlák, +420 606 066 466. Výroba - Výroba Brusič nástrojů a kovů 14 000 Kč Brusiči nástrojů a kovů Brusič. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 14000 kč, mzda max. 20000 kč. Volných pracovních míst: 7. Poznámka: Brusič - vzdělání základní, nižší středné odborné, vyučení, možno i absolvent. Pracoviště Zdíky 34. Prac. poměr na dobu neurčitou, prac. úvazek plný, prac. doba třísměnná. Nástup 1.11.2017. Mzda 14.000,-- - 20.000,-- Kč hrubého. Kontakt: Vitaliy Bondar tel. 608 721 384 nebo email: v83l@mail.ru. Ověřeno 7.8.2018.. Pracoviště: Vitaliy bondar - pracoviště zdíky, 382 41 Kaplice 1. Informace: Vitaliy Bondar, +420 608 721 384. Řemeslné práce - Řemeslné práce Švadlena 13 500 Kč Švadleny, šičky, vyšívači a pracovníci v příbuzných oborech Šička. Požadované vzdělání: základní + praktická škola. Třísměnný provoz, úvazek: . Mzda min. 13500 kč, mzda max. 16900 kč. Volných pracovních míst: 58. Poznámka: Šička - vzdělání základní. Pracoviště Benešov nad Černou. Jedná se o zajímavou práci v profesi šičky (šití potahů hlavových opěrek a kompletních potahů sedadel dopravních prostředků) v automobilovém průmyslu. Požadujeme spolehlivost a flexibilitu při práci. Prac. poměr na dobu neurčitou, prac. úvazek plný, prac. doba třísměnná. Nástup ihned nebo dle dohody. Mzda 13.500,-- - 16.900,-- Kč hrubého, dovolená navíc, stravenky. Praxe výhodou. Kontakt: volejte Po - Pá od 6:00 do 14:30 h na 380 309 116 p. Kolářová, helena.kolarova@bentex.cz, osobní kontakt na Benešov nad Černou 301 (Po - Pá od 6:00 do 14:30). Ověřeno 1.8.2018.. Pracoviště: Bentex automotive, a.s., 382 82 Benešov nad Černou. Informace: Helena Kolářová, +420 380 309 116.

Fotbalový víkend na jihu Čech

Přinášíme přehled fotbalových zápasů na jihu Čech na tento víkend. Není-li uvedeno jinak, úřední začátky od 15:30 hodin.

Dynamo v pátek s Hradcem, Táborsko v Ústí

České Budějovice – O tomto víkendu pokračuje po reprezentační přestávce druhá liga kopané 12. kolem a v něm obě jihočeská mužstva hrají už v pátek: Dynamo od 18 hodin na Střeleckém ostrově o čelo tabulky s Hradcem Králové, Táborsko v Ústí nad Labem.

Výborný zápas, chválil své mužstvo po vítězství ve Vsetíně asistent Aleš Totter

České Budějovice – Velmi dobrý výkon, cenné tři body za výhru 3:2 a šestibodový náskok na čele první Chance ligy. Takhle povedený byl zájezd hokejistů ČEZ Motoru do Vsetína. Sobotní zápas v Benátkách mají Jihočeši odložený, v pondělí je čeká domácí šlágr s Jihlavou (17.30).

-

Ján Kozák prozradil, proč rezignoval. Sedm hráčů z kádru šlo pařit do města!

Velkou kauzu nyní řeší na Slovensku. Po zápase s Českou reprezentací rezignoval na post hlavního trenéra reprezentace Ján Kozák a nyní prozradil proč. Důvodem bylo porušení interních pravidel týmu několika hráči. Hned sedm z nich se totiž vracelo z města až k ránu.