STARŠÍ ŽÁCI

Kaplice – D. Voda B / Třeboň B 6:1 (3:0). Domácí byli mírnými favority. K tomu je předurčovalo jednak postavení v tabulce, a za druhé ve stejný čas hrál první tým soupeře zápasy krajského přeboru.

Kapličtí také byli od začátku o poznání aktivnější. V 7. minutě zahrával trestný kop Kubát, ale Tůma vytáhl ránu na rohový kop. Nedlouho poté pronikl zprava do vápna Koubek, nastřelil však jen bližší tyč.

Skóre se poprvé měnilo ve 12. minutě, kdy po chybě obránce Valenty šel sám na branku František Janda a umístěnou střelou poslal Kaplici do vedení – 1:0.

Netrvalo dlouho a domácí se mohli radovat z druhého gólu, když Kubát přesným pasem vyslal do úniku Patrika Mušku, který přehodil vyběhnutého gólmana Tůmu – 2:0.

Po půlhodině hry ze souboje kapitánů vyšel jako vítěz hostující gólman Tůma, který vychytal Sebastiana Románka. Následoval však rohový kop, centr poslal před branku Kubát a František Janda zblízka hlavou nemohl netrefit – 3:0.

I po změně stran se hrálo pod kaplickou taktovkou. Gólové šance měl v úvodu především Patrik Muška. V prvním případě nastřelil tyč, v druhém branku soupeře minul. Dočkal se až ve 43. minutě, kdy zužitkoval přihrávku Mokoše – 4:0.

Za další tři minuty přidali domácí další přesnou trefu. Vít Beránek se ve druhém poločase tradičně přesunul z branky do záložní řady a po jeho přihrávce skóroval Pavel Vimr – 5:0.

Nedlouho poté byl ve vápně nedovoleně zastaven Samuel Kubát a sám faulovaný střelou o břevno pokutový kop s přehledem proměnil – 6:0.

V závěru se čestného gólu dočkali i hosté, přesto Kapličtí zapsali přesvědčivou výhru o pět branek ziskem tří bodů potvrdili předchozí výhru z Lomnice.

Fakta – branky: 12. a 31. F. Janda, 22. a 43. Muška, 46. Vimr, 50. Kubát z penalty – 58. Suchan, ŽK 0:1 (Suchan), rozhodčí Bartůněk, 30 diváků.

Sestava Kaplice: Beránek – Gahír, Lhotský, S. Románek, Mokoš, Zayml, Koubek, Kubát, O. Říha, Muška, F. Janda,
střídali: Kubák, M. Novák, Procházka, Vimr, Pecha.

MLADŠÍ ŽÁCI

Kaplice – D. Voda B / Třeboň B 7:0 (2:0). V duelu prvního týmu tabulky s posledním byl favorit dopředu jasně daný a roli favorita také Kapličtí od začátku na hřišti prokazovali, i když nutno říci, že soupeř byl hodně houževnatý.

Bezbrankové skóre vydrželo do 12. minuty, kdy se po krásné kolmé přihrávce sám před brankářem ocitl domácí kapitán Jan Gahír a v koncovce nezaváhal – 1:0.

V prvním poločase se pak Kapličtí prosadili střelecky už jen jednou, když se ve 22. minutě nenápadnou přízemní střelou k tyči zapsal mezi střelce Michal Novák, jehož střela překvapila snad úplně všechny přítomné, včetně hostujícího gólmana – 2:0.

Hned v první minutě druhého dějství se spartakovci radovali z gólu potřetí. V pravý čas na správném čase byl Pavel Pecha, který napálil nekompromisně balón pod břevno – 3:0.

Ve 37. minutě to bylo o čtyři, když hostujícího brankáře překonal Patrik Procházka – 4:0.

Za dalších pět minut upravil na 5:0 Jakub Janda. Netrvalo dlouho a hostující gólman tahal míč ze své sítě pošesté. Podruhé v zápase se prosadil Jan Gahír – 6:0.

Gólový účet Kapličtí uzavřeli čtyři minuty před závěrečným hvizdem, když na konečných 7:0 upravil Patrik Procházka. Spartakovci tak s přehledem potvrdili roli favorita a do tabulky si připsali další tři body.

Fakta – branky: 12. a 47. Gahír, 37. a 56. Procházka, 22. M. Novák, 31. Pecha, 42. J. Janda, bez karet, rozhodčí Bartůněk, 30 diváků.

Sestava Kaplice: O. Barták – Gahír, Šedivý, Procházka, J. Janda, Dreiling, Plach, J. Kaňka, Pecha, Seltsam, M. Novák, Dvořák, Janošec.