V obou duelech šlo domácím o medailové příčky a Kapličtí roli favoritů naplnili.

STARŠÍ ŽÁCI

Kaplice – Slavonice / Staré Město 3:3 (0:3) pen. 4:3

V zápase starších výběrů se hrálo o konečné druhé místo, jelikož se nedalo předpokládat, že by vedoucí Lomnice v Suchdole ztratila.

Úvodní desetiminutovka se odehrávala převážně ve středu hřiště. První gólovou příležitost měli Kapličtí, když Kubát přesným pasem našel na pravé straně rozběhnutého Koubka, následně obránci odvrátili centr jen k Muškovi, ten pálil pod břevno, ale pozorný Licehamr vytěsnil střelu nad.

Další gólovku měli domácí ve 13. minutě, kdy vyběhnutého brankáře vysokým obloukem přehodil Beránek, ale radost mu zkazil na brankové čáře hlídkující Anděl, který míč odhlavičkoval na rohový kop.

A za neproměněné šance přišel záhy trest. Na dlouhý balón si za obranu naběhl kapitán hostů Nevrkla, byl u míče dříve než vybíhající gólman Říha, kterého obešel a dopravil balon do prázdné svatyně Spartaku – 0:1.

Inkasovaný gól domácí zcela vykolejil a otěže zápasu přebrali hosté. Navíc nedlouho po prvním gólu přišel i druhý zásah. Slabý se uvolnil přes bránícího protihráče, jeho střelu Říha neudržel a hosté měli rázem dvoubrankový náskok – 0:2.

Kalich hořkosti pak pro Kaplické přišel tři minuty před přestávkou, kdy inkasovali potřetí. Centr od rohového praporku poslal Nevrkla a Licehamr šťastnou hlavičkou poslal míč k tyči – 0:3.

Poločasová přestávka přišla pro domácí v pravý čas, protože do druhého dějství nastoupili jako vyměnění. Ve 44. minutě aktivita přinesla přímý kop z velmi dobré střelecké pozice. K balónu se postavil Muška, povedená rána skončila na břevně a následně míč skončil pouze na brankové čáře.

Vzápětí chyboval hostující gólman Licehamr, který si byl sám sebou až příliš jistý a místo snadného odkopu se nechal dostoupit atakujícím Janem Kaňkou, který mu pokus o kličku vystihl, dostal se před brankáře, který jej oběma rukama odstrčil – a pískala se penalta. K jejímu provedení se postavil Patrik Muška a nezaváhal – 1:3.

Vstřelený gól spartakovce ještě více nabudil a rázem byli lepším týmem. Po průniku Linharta měl gól na noze Kubát, ale přízemní střelou svatyni soupeře minul. Nedlouho poté Muška připravil další střeleckou pozici Kubátovi, ten však jen vyprášil rukavice brankáři Licehamrovi.

Čtyři minut před koncem se do vápna probíjel Koubek, byl faulován Andělem a pískala se další penalta proti hostům. K provedení pokutového kopu se postavil znovu Patrik Muška a i v druhém případě cílil přesně – 2:3.Dvě minuty na to Muška obral o balón váhajícího Adama Licehamra, poslal před branku přízemní přihrávku, na kterou brankář Filip Licehamr nedosáhl, bránícímu Tadeáši Karáskovi míč prošel pod nohou a za ním číhající František Janda dorážel do odkryté brány – 3:3.

Zápas dospěl do penaltového rozstřelu. Hned v první sérii selhal Zayml a Slabý poslal hosty do vedení. Muška i na potřetí brankáře soupeře překonal, naproti tomu Adam Licehamr bránu netrefil. Ve třetí rundě uspěli Kubát i Nevrkla. Přesně mířil i Lhotský. Pak se k penaltě postavil brankář Filip Licehamr a bránu vysoko přestřelil. Rozhodnout tedy mohl Koubek, ale i on mířil mimo. Mareš zachoval pevné nervy a srovnal stav po pěti sériích na 3:3. Hned v té následující se rozhodlo. Vít Beránek mířil přesně, zatímco Ondřej Říha vychytal Anděla – a bonusový bod zůstal Kaplici, která díky tomu obsadila konečné druhé místo.

Fakta – branky: 45. a 66. Muška (obě z pen.), 68. F. Janda, rozh. pen. Beránek – 14. Nevrkla, 19. Slabý, 32. A. Licehamr, bez karet, rozhodčí Pícha, 64 diváků.

Sestava Kaplice: O. Říha – Gahír, Lhotský, S. Románek, Linhart, Koubek, Zayml, Kubát, Beránek, F. Janda, Muška, střídali: J. Kaňka, Dvořák, Kubák.

MLADŠÍ ŽÁCI

Kaplice – Slavonice / Staré Město 13:1 (6:0)

Kapličtí mladší žáci měli jediný cíl, a to zvítězit. Výhra by je totiž vrátila na první místo tabulky, čímž by se podařila obhajoba celkového prvenství v soutěži.

Jejich vykročení do zápasu pak bylo naprosto jasné a razantní. Hned v první minutě se totiž ujali vedení. Jan Kaňka mířil sice jen do tyče, ale Filip Šedivý byl ve správný čas na správném místě a dorážkou rozjásal spartakovce – 1:0.

Hostující trenér neměl možnost střídání, když i s výpomocí čtyř přípravkářů bylo hostů akorát. Nebylo tedy divu, že v 7. minutě už to bylo o dva góly. Přihrávku kapitána Gahíra přetavil v přesný zásah Pavel Pecha – 2:0.

Hosté se do šancí příliš nedostávali, ale gól vstřelit mohli. Nosek brankáře Dvořáka sice překonal, ale radost mu zkazilo břevno.

Pak už v prvním poločase pálili ostrými jen domácí. Ve 20. minutě se k přímému kopu postavil Jan Gahír a parádní střelou vymetl pavouky z horního růžky branky – 3:0.

Poté se dvakrát v krátkém sledu zapsal mezi střelce Tomáš Plach, když s povděkem zužitkoval gólové přihrávky Dreilinga a Gahíra – a bylo to už 5:0.

Uznalý potlesk si pak od přítomných diváků vysloužil ve 28. minutě Jan Gahír, který zachytil špatnou rozehrávku brankáře soupeře a z dálky jej chytrou střelou pod břevno překonal – 6:0.

Ani po změně stran Kapličtí nepolevili. Pěknou střelou se prezentoval Jan Kaňka – 7:0. Nedlouho po něm se prosadil v koncovce i Tomáš Dvořák, který se pro druhý poločas z branky vysunul do pole – 8:0.

Devátý gól vstřelili spartakovci ve 41. minutě, když podruhé v zápase překonal soupeřova brankáře Pavel Pecha – 9:0.

Na kulatých deset zaokrouhlil skóre hned o minutu později Jakub Výlet – 10:0.

Až poté se mohli radovat z čestného úspěchu i hosté. Šťastným střelcem byl Josef Bedlivý – 10:1.

Ve zbývajících minutách už však padaly branky jen do jedné sítě, a to té hostující. Ve 49. minutě po přihrávce Dvořáka překonal brankáře Pavel Pecha – 11:1. Další gól vstřelil Tomáš Plach a na konečných 13:1 upravil skóre po přihrávce od Janošce zakončující Michal Novák.

Kapličtí mladší obhájili celkové prvenství s jednobodovým náskokem před druhým Veselím nad Lužnicí. Zároveň měli i nejlepší skóre, a to v poměru 114:28.

Fakta – branky: 7., 41. a 49. Pecha, 22., 26. a 52. Plach, 20. a 28. Gahír, 1. Šedivý, 36. J. Kaňka, 39. Dvořák, 42. J. Výlet, 53. Novák – 44. Bedlivý, bez karet, rozhodčí Pícha, 44 diváků.

Sestava Kaplice: Dvořák – Novák, Gahír, Šedivý, Dreiling, Plach, J. Kaňka, Janošec, Výlet, Seltsam, Pecha.

Libor Granec