Kaplice – Dačice / Třebětice 15:0 (7:0)

Bezbrankové skóre vydrželo pouze do 6. minuty, kdy Kubát přesnou kolmicí našel rozběhnutého Koubka, ten kličkou oklamal vybíhajícího dačického gólmana a pohodlně poslal míč do prázdné branky – 1:0.

Hosté mohli vzápětí vyrovnat, když se do velké šance dostal Habr, ale Beránek se překonat nenechal. To byla jedna z mála šancí hostujícího celku. V dalších minutách se totiž na branku Dačice takřka valil jeden protiútok za druhým – a skóre v následujících minutách utěšeně narůstalo v domácí prospěch, a to ještě ne zdaleka všechny brankové příležitosti byly využity. Přesto vedli spartakovci po prvním poločase vysoko 7:0. Třikrát do půle skóroval Martin Koubek, dva góly přidal Patrik Muška a jednou se mezi střelce zapsali Samuel Kubát a Martin Kubák.

Ani po změně stran Kapličtí v tempu nepolevili. Velkou měrou k tomu přispěl i Vít Beránek, který místo v brance přenechal Michalu Novákovi. Jmenovaný pak byl téměř u všech vstřelených gólů po změně stran. Sám se prosadil třikrát, k němu se přidali ještě dvougólový Václav Šulc a po jedné přesné trefě zaznamenali Martin Kubák, Samuel Kubát a Michal Zayml. Zápas tedy skončil vysokým dvouciferným výsledkem, když Spartak deklasoval Centropen 15:0.

Fakta – branky: B: 6., 21. a 27. Koubek, 40., 54. a 57. Beránek, 10. a 14. Muška, 18. a 38. Kubát, 29. a 44. Kubák, 56. a 59. Šulc, 46. Zayml, bez karet, rozhodčí Bartůněk, 30 diváků.

Sestava Kaplice: Beránek – Gahír, Lhotský, Zayml, S. Románek, Koubek, Mokoš, Kubát, Pecha, Muška, Procházka, střídali: Seltsam, Šedivý, Kubák, T. Dvořák, Šulc, Novák.


Libor Granec