V zápase starších výběrů byli domácí díky tabulkovému postavení favority. Museli se však obejít bez kvarteta dovolenkujících hráčů. Trenéru Hájkovi chyběli Románek, Beránek, Dvořák a Dreiling. Po zranění se ale do sestavy vrátil Jakub Malák.

Kaplice – Meteor Tábor / Větrovy 4:0 (0:0)

Možná i kvůli řadě absencí nebyla hra spartakovců v prvním poločase optimální. Domácím se nedařila kombinace a pouze nakopávali dlouhé balóny. S nimi si ovšem obrana hostů v čele se stoperem Petrem Lachoutem věděla bez problémů rady. Míč sice častěji měli na svých kopačkách Kapličtí, ale hra líbivá nebyla.

První vážnější šance, která stále za zaznamenání, byla k vidění až po půlhodině hry. Z pravé strany pronikl až před hostujícího brankáře Koubek, ale Dvořáčka tvrdou ranou neprostřelil.

Hostující gólman svůj tým podržel i minutu před přestávkou, kdy po rohovém kopu Pechy vytáhl zpod břevna konečky prstů Řídelovu gólovou hlavičku. Do kabin se tedy šlo za bezbrankového stavu a kouč Hájek měl svým svěřencům rozhodně co říct.

Po změně stran se přece jen spartakovci v kombinaci zlepšili a po jedenácti minutách hry poprvé překonali soupeřova brankáře. Středem si to k brance namířil Linhart, po jeho průniku se míč šťastně dostal k Patriku Muškovi, který sám před Dvořáčkem nezaváhal – 1:0.

Nedlouho poté mohl po spolupráci Řídela s Gahírem skórovat Kaňka, ale v tísni míč mezi tyče nenasměroval. Další možnost navýšit vedení měl v 56. minutě na kopačce Řídel, když z levé strany zakončoval křížně po zemi, Dvořáček ale zasáhl reflexivně nohou.

S blížícím se koncem hosté ve snaze vyrovnat vysunuli vysokého obránce Lachouta na hrot, ale výrazněji se prosadit nedokázali. Naopak, hosté kvůli risku otevřeli svou obranu – a spartakovci trestali.

Pět minut před koncem Koubek prostrčil míč do vápna na Jana Kaňku, jehož střela po zemi ke vzdálenější tyči znamenala vedení 2:0.

Krátce na to si centr Mušky z levé strany zpracoval Martin Koubek, dokázal se uvolnit a křížnou střelou nedal Dvořáčkovi šanci – 3:0.

Hostující gólman pak předvedl dva skvělé zákroky. Chytrou technickou střelou se prezentoval Pecha, ale Dvořáček míč vytěsnil na břevno a reflexivně zasáhl i proti dorážce Kaňky.

V samotném závěru přesto přidali Kapličtí ještě čtvrtý přesný zásah. Na konečných 4:0 upravil skóre svým druhým gólem v zápase Martin Koubek.

Po zlepšeném výkonu ve druhém poločase starší žáci kaplického Spartaku naplnili papírové předpoklady. Se sezonou se nyní rozloučí v sobotu v derby zápase v Českém Krumlově.

Fakta – branky: 67. a 69. Koubek, 46. Muška, 65. J. Kaňka, bez karet, rozhodčí Bartůněk, 40 diváků.

Sestava Kaplice: Kostelný – O. Říha, Mokoš, Linhart, Gahír, Koubek, Pecha, Jak. Malák, Řídel, J. Kaňka, Muška, střídali: Šedivý, Plach.