Komise rozhodčích FAČR ho totiž vyřadila z listiny pro profesionální soutěže. Dle oficiální zprávy, kterou po čtvrtečním jednání v pozdních večerních hodinách ČTK vydala, sudí Drábek zmíněný duel Dynama s Příbramí nezvládl. ČTK to řekla předsedkyně komise Dagmar Damková, která odmítla, že by se Drábek mohl na listinu vrátit.

Na sudího Drábka si po zápase s Příbramí vedení Dynama stěžovalo a šéf klubu Karel Poborský označil jeho výkon za tendenční. Nesouhlasil ani s nařízenou penaltou, ze které dala Příbram jediný gól zápasu, ani s červenou kartou pro Jakuba Řezníčka. „Celkově to utkání nebylo zvládnuté a bylo špatně odřízené," zdůraznila Damková, dle níž rozhodčí dělal chyby na obě strany (dle názoru Deníku však Příbram mohla rozporovat snad jen ryze alibistické vyloučení Šlapáka před koncem zápasu).

„V utkání, ve kterém oběma týmům jde o všechno, očekávám od rozhodčího maximální výkon," uvedla a dodala, že penalta a vyloučení zapadly do celkového kontextu řízení zápasu. „Co se týče penalty, záznam té inkriminované situace prostě neexistuje," uvedla Damková ke kontroverzní penaltě, kterou nikdo z novinářů neviděl. Drábek ji odpískal po souboji ve vápně Dynama až s neuvěřitelně velkou prodlevou. Brankář Michal Daněk odmítl, že by Jakuba Jugase fauloval, hráč Příbrami tvrdil, že se po něm gólman ohnal pěstí.

„Nevím, kdo přišel na to, že to sudímu poradil asistent. Bylo to Drábkovo rozhodnutí. Já se s ním nemůžu dohadovat, zda ano, nebo ne, když ten záznam není," řekla Damková. Řezníčkovo vyloučení dle ní bylo netaktické. Útočník Dynama byl nejprve napomínán za údajně nafilmovaný pád ve vápně a poté za to, že prý po sudím hodil míč. To Jihočeši odmítli, Řezníček podle nich jen vracel míč na místo předešlého přestupku. „V takovém utkání se dávají karty pouze za jasné, milionové věci," řekla šéfka komise.

O tom, zda Drábek řídil zápas tendenčně, nechtěla spekulovat. „Já to utkání celé neviděla, nemůžu nikomu dokazovat tendenčnost. Pan Poborský to viděl, a když to tvrdí, ať to dokáže," uzavřela svůj komentář Dagmar Damková.
Co k tomu?
To, jakým stylem sudí Drábek zmíněný zápas řídil, viděl nejen Karel Poborský. Přímo na stadionu dění na ploše šokovaně sledovaly i skoro čtyři tisícovky diváků, a ti svou nevoli dali během utkání i po jeho konci hlasitě najevo.

Deník jižní Čechy hned v pondělníku v komentáři k zápasu mj. uvedl, že hosté rozhodli z penalty, kterou nikdo neviděl a že k tomu sudí Drábek už po půlhodině hry vyloučil Řezníčka po dvou žlutých kartách, z nichž neměla být ani jedna udělena.

To všechno bylo i na komisi rozhodčích zřejmě silné kafe. Dá se říci, že mouřenín splnil svou roli a odchází.

Body Dynamu to ale nevrátí.