V oblíbené páteční rubrice námi oslovený expert komentuje  vybrané víkendové zápasy fotbalových týmů z regionu v různých soutěžích.

Zkušený čtyřicetiletý frymburský hráč Václav Tomka k duelům z programu 10. kola E.ON Tip Ligy řekl:

Č. Krumlov – Aritma Praha (divize): „Nejdřív musím zelenobílým pogratulovat k udržení divize, k čemuž udělali velký krok výhrou 3:2 nad Tachovem. Teď to ale vypadá, že buď byla v restauraci V Ofsajdu oslava tak vydatná, že se Slavoj minule neprobudil,  nebo to už čtyři kola před koncem zabalil, v což nevěřím. Dostat ale potupného „bůra" od třinácté Doubravky, to je pro českokrumlovské fanoušky přece jen trochu silná káva. Aritma minulý týden doma zvládla zápas se čtvrtým Hořovickem a už má zajištěnou divizní příslušnost i pro příští ročník. Tentokrát to tedy bude pouze souboj o osmé místo a slavojáci by si měli udobřit své fanoušky. Spíš než jasnou partii pro domácí ovšem čekám bojovný zápas a konečnou dělbu bodů."

Kaplice – Bavorovice (I.A): „I když Kuba Lesňák opět dvakrát skóroval v Hrdějovicích, tak si Kaplice vezla pouze bod za stejnou remízu 2:2, jako před tím z Velešína. Podruhé za sebou Kaple ztratila dva body a spadla až na třetí místo právě za svého příštího soupeře z Bavorovic a druhé Čtyři Dvory. Asi hříšník Petr „Sunar" Janura, který si odpykává osmizápasový trest, Kaplickým chybí víc než se čekalo… Baby minule vyhrály dvěma góly Kováčika nad poslední Novou Bystřicí a předstihly Spartak o tři body. Kaple sice udělá vše pro to, aby doma vyhrála, určitě by to měl od začátku zkusit i rekonvalescent Pavel Pulec, který se vrací po zranění, ale bavorovický Mariner má tak zkušený tým a hlavně jednoznačně nejlepší obranu v soutěži, že si minimálně remízu na kaplickém trávníku pohlídá."

Nová Ves – Čtyři Dvory (I.A): „Nová Ves mě mile překvapila, když si přivezla za vítězství 2:1 doslova šest zlatých bodů z Lišova a udělala tak obrovský krok k záchraně. Tentokrát ale přijede soupeř, který se ve Vsi spokojí pouze se třemi body. Čtyrák rozstřílel Dobrou Vodu 4:1 a nadále čeří špičku tabulky. A vůbec bych se nedivil, kdyby se Kaplice s Bavorovicemi v tomto zajímavém kole podělily o body a Čtyrák vedený zkušeným Jardou Rambouskem se zase vyhoupl na úplnou špičku. Sice to teď Ďurimu střílí a společně s Fíšou potvrzují, že jsou pro Novou Ves klíčovými hráči, ale tentokrát to bude stačit pouze pokud všichni podají výkon nad své hranice… Přeji klukům z Nové Vsi všechny body, protože by si tím skoro zajistili záchranu a ještě by pomohli Kaplici, ale získat i bod bude tentokrát moc těžké."

Dobrá Voda – Velešín (I.A): „Dobrá Voda si po debaklu ve Čtyráku bude chtít ve svém pěkném areálu spravit chuť se sestupem ohroženým Velešínem. Ten doma smolně remízoval se stejně ohroženým Vimperkem, když hrál skoro od začátku bez vyloučeného brankáře Pouzara. Skvělý výkon opět podal špílmachr Kollár, který sám zařídil tři branky, ale ani to nestačilo a Jihostroj si dost zkomplikoval cestu za záchranou. Dobré Vodě již ale o nic nejde, čehož by Velešín mohl využít. A pokud se opět bude dařit Kolíkovi stejně jako proti Vimperku a podpoří ho tentokrát i obrana, která má z minula co napravovat, tak si Velešínští odvezou důležitý bod za remízu."

Větřní  – Jankov B (I.B): „Jankovské béčko porazilo poslední Mladé 3:0, když se trefil i bývalý větříňák Tomáš Weinhard, a udělalo důležitý krok k záchraně. Větřní přivezlo další tři body z Ledenic, když opět řádili Hlásenský s Homerem, a vyhouplo se už na relativně poklidné deváté místo. Zajímavé je, jak to obě mužstva berou se záchranou vážně. Nejdřív si totiž Větřní zápas přeložilo na neděli, protože v tu dobu pravidelně hraje doma i jankovské áčko. Jankov ho ale zaskočil, když si na poslední chvíli přeložil áčko na sobotu a bude tedy pravděpodobně co nejvíce posilovat pro důležitý mač ve Větřní. Ale pozor! Větřní pod vedením kouče Zbyňka Ginzela je v áčkové skupině  nejlepším mužstvem jara, když podzimních chabých šest bodů rozšířilo už na krásných sedmadvacet. Proto si myslím, že ať si Jankov posiluje z áčka jak chce, tak ve Větřní stejně prohraje. A Hlása s Houmim se zase trefí!"

H. Planá – Netolice (I.B): Tady se potká to nejlepší, co může béčková skupina nabídnout. Netolice mají nejlepší útok v soutěži a nastřílely již dvaasedmdesát branek, oproti tomu Smrčina disponuje jednoznačně nejlepší obranou, kterou diriguje nestárnoucí Vojta Ryneš. Netolice minule těsně porazily Stachy 1:0 a upevnily si tři kola před koncem pozici lídra. Planá má ale formu a potvrdila to výhrou rozdílem třídy ve Lhenicích. Myslím, že se ještě souboj o čelo zdramatizuje, protože si Netolice připíší třetí porážku v sezoně a nadupaná Smrčina stáhne jejich náskok na dva body. A trenéru Mírovi Schönkyplovi se začne zase zdát sen o I. A…"

Frymburk B – Přídolí (OP): „Přídolí se postaralo o největší překvapení, když padlo doma s Korunou 0:3 a pustilo po dlouhé době Kájov, který rozstřílel 6:0 naše oslabené béčko, do čela přeboru. Tentokrát ale bude frymburská „Benfika" komplet a trenér Honza Salzer zase může zařadit do sestavy všechny největší hvězdy, včetně Jirky Opekara, který si svými výkony pomalu říká i o áčko. Tipuji jedničku a také to, že se Opus po dlouhé době opět trefí za Frymburk!"