V oblíbené rubrice námi oslovený expert komentuje vybrané víkendové zápasy fotbalových týmů z našeho regionu v různých soutěžích, a to většinou duely, které najdete v daném kole E.ON Tip Ligy.

Dnes nám osmatřicetiletý ostřílený bývalý tahoun Malont, extrenér a aktuálně ještě i aktivní hráč béčka kaplického Spartaku Jan Říha k sedmi zápasům z programu devátého jarního tipovacího kola řekl:

Č. Krumlov – Benešov (divize, 10. s 1. týmem průběžné tabulky): „Minule Krumlováci ztratili během pár minut velmi dobře rozehraný zápas a odjeli z Tábora bohužel s prázdnou. V tomto domácím zápase ale můžou medvědi jenom získat, protože je čeká souboj s vedoucím týmem, který vozí body z venkovních zápasů jak na běžícím páse. Pozitivem předešlého kola je alespoň probuzení střelce Jirky Baboučka, který se trefil po několika zápasech. Zápas by mohl přinést pohledný kombinační fotbal od obou celků se šťastnějším koncem pro domácí. Tipuji jedničku."

Nová Ves/Brloh – Kaplice (I.A třída, 7. s 1.): „K zápasu pojedou Kapličáci už jako jistý vítěz I.A třídy! Sám jsem proto zvědavý, jak k derby přistoupí po velkolepých oslavách… S největším klidem tam ovšem letos už může jet Petr „Sunar" Janura, který nemá na poslední vystoupení v Nové Vsi dobré vzpomínky… Domácí jsou poslední dobou výsledkově jak na houpačce a ani tentokrát to nebude jinak. Akorát nevím, na jaké straně budou sedět tentokrát. Oba týmy vyznávají útočný fotbal a proto očekávám gólovou přestřelku. Hosté si ale minimálně bod domů povezou."

Velešín – Loko ČB (I.A třída, 13. s 12.): „Tady se hraje o šest bodů! Jak domácím, tak hostům půjde o hodně a tento zápas už může napovědět, jak dopadne sestupová tajenka v I. A třídě. Velešíňáci přivezli minule veledůležitý bod ze Slávie a doma ho budou chtít potvrdit. Hosté patří ve venkovních zápasech k nejhorším, ale bohužel to samé se dá říct i o bilanci domácích na jejich hřišti. Podle statistik by tedy zápas měl skončit jasnou plichtou. Jestliže však chtějí Velešínští ještě pomýšlet na záchranu, tak musí vyhrát. Já jim věřím a proto tipnu jedna."

Č. Krumlov B – H. Planá (I.B třída, 6. se 7.): „Mladým slavojákům se poslední dobou moc nedaří. To dělá velké vrásky trenérovi Jardovi Štichů, který se bude snažit v tomto zápase opět naladit svůj tým na vítěznou vlnu. Hornoplánští si v posledním kole s chutí zastříleli proti našemu béčku, a to ještě plno šancí neproměnili. V ofenzívě disponuje Smrčina rychlostními typy a útočníci se budou chtít prosadit i na velkém krumlovském hřišti. Za to v zadních řadách má Planá velkou marodku, a tak tam musí občas zaskakovat hrající trenér Míra „Diesel" Šenky. Myslím si, že stanovená taktika hostujícího trenéra bude slavit v tomto derby úspěch a že z Krumlova neodjede Smrčina s prázdnou. Tipuji neprohru hostů."

Křemže – Frymburk (I.B třída, 11. se 4.): „Křemežští překvapivě, ale prý zaslouženě, přivezli tři body z Kameňáku, které v boji o záchranu mají pro ně cenu zlata. Jejich bojovné nasazení slavilo úspěch, a to jim chyběl hlavní pilíř obrany a nový trenér „Žora" Filip. Tentokrát ale asi nebude jen bojovnost stačit, protože Frymburáci hrají v naprosté pohodě. Do sestavy se jim už minule vrátil po nucené pauze špílmachr Luky Matuš, který přítomností na hřišti posouvá svůj tým o level výš! Tipuji, že „Maty" bude ten rozdílový hráč a že hosté si z derby pod Kletí odvezou všechny tři body na Šumavu."

Přídolí – V. Brod (I.B třída, 14. se 13.): „Klasický zápas mezi „blbým a pitomým"! Hosty čeká existenční víkend, když s nedělní dohrávkou mají dvojzápas. Jestliže chce Dynamo ještě pomýšlet na záchranu, mělo by v obou zápasech bodovat. Domácí si ale budou chtít po minulém výprasku od Zlivi zlepšit náladu a připsat si na konto premiérové tři body, které si za svůj přístup zaslouží. Asi to nebude moc pohledný zápas a bojovnost předčí fotbalovou krásu. Tipuji neprohru domácích."

Z. Koruna – Malonty (OP, 2. se 3.): „Tento zápas asi hodně napoví o postupujícím z přeboru, protože Kájov s největší pravděpodobností opět nebude chtít jít nahoru a raději bude dál hrát svoji soukromou soutěž… Zlatokorunští hrají poslední dobou v pohodě a podle mě jsou v tomto šlágru mírným favoritem. Jejich menší hřiště bude pro ně zajisté výhodou. Ale ani Malontští nebudou chtít prodat kůži lacino a v tom by jim měl pomoci jejich elitní snajpr Jirka Pešl. Velmi náročný a hráči uznávaný hostující trenér pan Kaločai zajisté vymyslí nějakou kulišárnu, kterou překvapí domácí hráče. Myslím si, že oba dva týmy si po dramatickém průběhu rozdělí po bodu."