„Konečné umístění v polovině tabulky a zisk jedenatřiceti bodů, to tady po špatném podzimu nikdo nečekal," vrací se kouč Karel Švarc ještě k nepovedené první půli a pokračuje: „Na výroční schůzi jsme si ale jasně řekli, že pro udržení této soutěže, která nám vyhovuje, uděláme všechno. A na jaře už konečně bylo znát, že kluci hrají I. A třídu druhým rokem, zvykli si a věděli o čem to je."

V přestávce Novoveští naladili na vítěznou notu.

„V zimě jsme neprohráli a hlavně začali dávat dost gólů. Tam byl rozdíl oproti podzimu, kdy jsme si v zápasech většinou vypracovali dost šancí, ale koncovka byla slabší. Před odvetami jsem varoval, abychom tyto výsledky  nepřeceňovali. Hráčům ale zdravě narostlo sebevědomí – a bylo to znát," připomíná trenér a jedním dechem pokračuje: „Ono je sice jedno, kdo ty góly dává, ale fakt, že máme produktivní útočnou dvojici Fischer a Ďurica, ten byl také důležitým momentem vedoucím k nakonec celkem brzké záchraně. Oba dávali plno gólů, navíc na sebe vázali soupeře, čímž se otevíral prostor pro další hráče. Z toho pak těžil třeba Jan Postl, který se po promaroděném podzimu vrátil na jaře do obvyklé fazóny a byl důležitým článkem úspěchu. Dával a připravoval góly, navíc na sobě sám pracoval, čehož si hodně cením. A ještě zmíním mladého Wohlgemutha, který sice dal méně branek, ale musel pomáhat vzadu," chválí klíčové hráče trenér Švarc.

Při pohledu do statistik jistě zaujme, že Nová Ves při  jarním tažení za záchranou ani jednou neprohrála venku…

„Jsem moc rád, že jsme tím popřeli některé hlasy, že těžíme jen z našeho rozměrově menšího hřiště. Naopak! My nejsme tým pouze pro domácí zápasy, což tato bilance potvrzuje. Lépe se nám hrálo  venku, kde jsme naplno mohli využít naše brejkové hráče a těžili z většího prostoru. A venku jsme vyhráli klíčové zápasy s podobně ohroženými soupeři. Doma byly výsledky horší, ale porazili jsme silnou Kaplici a jsem rád, že jsme se našim fandům odvděčili ještě v posledním kole hokejovou výhrou (pozn. – 6:3) nad Hrdějovicemi," vypočítal kouč.

A co tým od hranic okresu čeká?

„Pro trenéra je důležité, že kádr zůstává pohromadě. Po sezoně jsme se sice loučili s Mácou Wohlgemuthem, ale slíbil, že v případě potřeby ještě vypomůže. Na případná jména posil je ještě brzo, ale po zranění by se měl dát dohromady Zdeněk Sekera. A co nás čeká? Začneme tuto sobotu na turnaji ve Vrábči, kde bude hrát kombinovaný tým. V Brloze bychom měli odehrát přípravy s Rudolfovem a Prachaticemi, začátkem srpna bude turnaj v Ševětíně a týden před soutěží sehrajeme generálku se soupeřem z Rakouska," uzavírá naše zastavení zkušený trenér Karel Švarc.