Zítra už v 6.00 ráno naberou fotbalisté krumlovského Slavoje směr západočeská metropole, aby zde sehráli úvodní duel jarní části divize na půdě v tabulce posledního plzeňského ZČE.

Před prvním dílkem odvet jsme se nad hodnocením zimní přípravy, stavem kádru Slavoje a vyhlídkami nejvýše působícího zástupce okresu pro jarní část zastavili s kormidelníkem zelenobílé družiny, trenérem Jiřím Svobodou.

Českokrumlovští v poločasové pauze tradičně startovali v Hlubocké zimní lize, kde navázali na triumfy z let 2009, 2011 a 2012 i loňský bronz a v dobré konkurenci letos vybojovali výsledné stříbro.

„Přípravu jako celek musím označit za vydařenou. Na turnaji jsme pětkrát vyhráli a dvakrát prohráli, a to hned po náročném soustředění s Roudným a potom ještě ve velmi dobrém zápase s divizním Táborem. To byl spolu s utkáním proti juniorce Dynama určitě nejlepší zápas přípravy. Až na menší výhrady v generálce jsem byl spokojen i po herní stránce," pochvaluje si kouč Svoboda a vzápětí už obrací pozornost ke kádru svého týmu, jenž oproti podzimu doznal několika změn… „U odchodů je to v první řadě ztráta střelce Rosůlka, kterému skončilo hostování. To byl takový důrazný hráč, typ zabijáka do vápna, který tady v Krumlově chybí už delší dobu. Snad se v budoucnu někdo podobný najde nebo nám v týmu na tuto roli někdo nový vyskočí. Dále v týmu z různých důvodů už nejsou Vacek, Litvan, oba Zatloukalové, Grznárik a Sláma. Naproti tomu staronovou tváří je Hrabík, který po zranění začal zase hrát až koncem podzimu, teď v zimě absolvoval téměř celou přípravu v Dynamu, ale nakonec se vrátil a podařilo se nám ho získat na přestup. To samé pak platí i pro jediného úplného nováčka v kádru, kterým je dvacetiletý obránce Jakub Kabele. To je technicky vybavený hráč s velmi dobrou střelou z dálky, schopný zahrávat i standardky, což potvrdil i dvěma góly v přípravě. Vzhledem k věku sice má ještě rezervy v zodpovědnosti při hře, ale velmi dobře zapadl do týmu a určitě bude pro nás velkou posilou. Prodloužili jsme hostování Pavla Svobody a Kodrase, z dorostu přišel Houska, z béčka Žilenko a z hostování ve Větřní se vrátil Podskalský," vyjmenoval kormidelník Svoboda.

V prvním jarním utkání se po podzimu pátí Českokrumlovští, jak již bylo řečeno, představí zítra na půdě v tabulce posledního ZČE Plzeň, jenž uhrál pouze dva body, což by mohlo svádět k podcenění…

„Na začátku sezony jsme tohoto soupeře doma porazili 5:1, ale vůbec to nebyl tak jednoznačný zápas, jak vypadá konečný výsledek. V úvodu byli Plzeňští dokonce lepší a v náš prospěch rozhodl až dobrý nástup do druhé půle. Žádné podcenění nesmíme proto připustit a já osobně čekám velmi těžký zápas. Na to připravujeme i hráče, protože v divizi prostě lehkého soupeře nepotkáte. A sestava? Tu máme téměř jasnou, snad s jedinou změnou bude taková, jako v prvním poločase generálky s dorostem Táborska. Jsme prakticky kompletní, když se uzdravil Dvořák a naplno už trénuje i Špát, který sice ještě tentokrát půjde hrát s béčkem, ale na další zápasy s ním už počítáme. Jediný problém se teď ukázal u brankářů, když Šiller i Trnka mají nějaké menší zdravotní trable, takže o tom, kdo půjde chytat, se rozhodne až po pátečním předzápasovém tréninku," přiblížil stav kádru trenér.

A s jakým cílem půjdou v půli na lichotivé pozici se nacházející slavojáci do jara?

„I když máme takzvaně něco nahráno, tak musíme zůstat nohama na zemi. Do třetí sezony v divizi jsme šli s plánem hrát v klidnějších vodách uprostřed tabulky, což se nám vcelku dařilo. Střed je ale neuvěřitelně nabitý a bodové rozdíly jsou minimální. Osobně to proto vidím tak, že úspěchem pro nás bude udržet v konečném účtování horní půlku, to znamená skončit do osmého místa. Kádr je zase o něco zkušenější a měl by to tedy, podle mého soudu, určitě zvládnout," věří před jarní premiérou českokrumlovský trenér Jiří Svoboda.

Výsledky přípravných zápasů divizního Slavoje:

1. kolo HZL: Č. Krumlov – Týn 3:0 (P. Svoboda, Beránek, Babouček)

2. kolo HZL: Č. Krumlov – Roudné 2:4 (M. Svoboda, Žilenko)

3. kolo HZL: Č. Krumlov – Táborsko B 2:4 (Pintér, Wagner)

4. kolo HZL: Č. Krumlov – Hluboká 4:1 (P. Svoboda, Kabele, Kodras, Podskalský)

Písek B – Č. Krumlov 2:3 (P. Svoboda 2, Klivanda)

5. kolo HZL: Č. Krumlov – Bavorovice 4:1 (Podskalský 2, Kabele, Dudák)

Dynamo ČB B – Č. Krumlov 4:2 (Wagner, P. Svoboda)

6. kolo HZL: Č. Krumlov – Olešník 7:1 (P. Svoboda 3, Pintér 2, Beránek, Podskalský)

7. kolo HZL: Č. Krumlov – Táborsko dorost 3:1 (Wagner, Babouček, Žilenko)

Stávající širší kádr áčka Slavoje Český Krumlov pro jarní divizní odvety - brankáři: Jiří Šiller, Michal Trnka, obránci: Jakub Kabele, Martin Hrabík, Martin Dudák, Martin Svoboda, Michal Kroupa, Patrik Dvořák, Jan Houska, záložníci: Václav Novák, Jakub Wagner, Jan Pintér, Michal Klivanda, Dominik Kodras, Martin Špát, Ruslan Žilenko, útočníci: Pavel Svoboda, Václav Beránek, Jiří Babouček, Patrik Podskalský.

Změny v kádru oproti podzimní části sezony:

Odchody: Lukáš Vacek (rodinné a pracovní důvody – hostování v J. Hradci), Michal Litvan (zdravotní důvody – přerušení kariéry), Jakub Zatloukal (pracovní důvody – půlroční hostování ve Velešíně), Jan Sláma (pracovní důvody – přeřazen do béčka), Karel Zatloukal a Jakub Grznárik (oba přeřazeni do béčka), Jindřich Rosůlek (konec hostování).

Příchody: Jakub Kabele, Martin Hrabík (oba přestup z Dynama Č. Budějovice), Jan Houska (přeřazen z dorostu), Ruslan Žilenko (přeřazen z béčka), Patrik Podskalský (návrat z hostování ve Větřní).