I letos odstartují ze zástupců našeho regionu ve vyšších soutěžích jako první do nové mistrovské sezony 2013/2014 fotbalisté divizního áčka českokrumlovského Slavoje.

Před zítřejší premiérou, v níž zelenobílí vyzvou na domácím trávníku západočeského soupeře v barvách ZČE Plzeň, jsme hovořili s prvním koučem Jiřím Svobodou, který se nejprve ohlédl za letní přípravou týmu: „Začali jsme desátého července a hned po prvním tréninku se hrál zápas s dorostem Dynama. Kluci byli různě na brigádách nebo dovolených, bylo nás méně, a to se projevilo. Špatný zápas jsme potom odehráli i při poháru v Dražicích a pak to bylo jako na houpačce. Dobře jsme zahráli proti budějovické juniorce, na turnaji v Rapšachu byl první zápas solidní (pozn. – výhra 2:0 s Pelhřimovem) a druhý horší (0:2 s J. Hradcem).  Následně v Jankově (1:1)  jsem nebyl spokojen, protože hra byla těžkopádná, upracovaná. Naopak, při generálce v Roudném (2:2) už bylo vidět zlepšení, i když jsme tam ztratili dvougólový náskok a na konec se jen remizovalo," vyjmenovává kouč Svoboda a ještě dodává: „Celkově ovšem letní příprava splnila účel. Dali jsme šanci všem hráčům z kádru a všichni mohli ukázat, co v nich je."

V kádru Slavoje došlo před novou sezonou k několika změnám, a to po jednom hráči z každé řady.

„Snažili jsme se situaci řešit tak, aby noví hráči byli schopni odchody nahradit. Za obránce Hrabíka přišel Dudák, v záloze za Mertla zase Dvořák a v útoku za Weinharda mladý Grznárik," vyjmenovává Jiří Svoboda, jehož charakteristiku nových tváří najdete níže.

Českokrumlovští vstoupí do nové sezony, jak již bylo řečeno, zítřejším domácím zápasem se soupeřem ze západočeské metropole a pak je čekají ještě další tři protivníci z této části republiky, a to v pořadí Tachov (V), Doubravka (D) a Sušice (V).

„Začátek bude hrozně důležitý pro psychiku hráčů, musíme ho chytnout! Co pamatuji, tak se nám start do sezony většinou nepovedl, buď jsme první zápas prohráli nebo zremizovali. Věřím, že tentokrát se to už konečně zlomí a první mistrák vyhrajeme, i když nás čeká, co máme zprávy, velmi kvalitní   soupeř," ví trenér a jedním dechem pokračuje: „O základní sestavě mám prakticky jasno.  Počítat nemůžeme se zraněnými Slámou a Litvanem, kvůli pracovním povinnostem nebude Kroupa a celý týden z téhož důvodu netrénoval Kuba Zatloukal. Jinak jsou ostatní v pořádku. A náš cíl pro sezonu?  Chceme hlavně hrát dobrý fotbal, na který si zase najdou diváci cestu, a pohybovat se nejlépe v prostředku tabulky nebo případně výše. Ve skupině je zase plno pro nás neznámých soupeřů, takže i z toho důvodu bude důležité zvládnout začátek," má jasno kouč Jiří Svoboda.

Nové tváře očima trenéra

Ke trojlístku nových hráčů v dresu divizního Slavoje  krumlovský kormidelník Jiří Svoboda říká:

Martin Dudák (ročník 1994) – Hráč použitelný na kraji obrany i na postu stopera, velmi dobrý v poziční hře a silný v hlavičkových soubojích, pod tlakem nezmatkuje,  hraje s přehledem.

Patrik Dvořák (ročník 1993) – Je schopný zahrát na kraji i ve středu záložní řady, má dobrou kopací techniku a solidní střelu. Při menším vzrůstu by ovšem potřeboval zesílit, protože v konfrontaci s mužským fotbalem má v osobních soubojích slabinu. Je to ovšem chytrý a technicky dobře vybavený fotbalista.

Jakub Grznárik (ročník 1995) – Pro mě určitě největší a velmi milé překvapení. Věkem je to ještě dorostenec, ale v přípravě ukázal, že v něm něco je a mezi muži se neztratí. Je to zase jiný typ útočníka, který nám tady chyběl. Plusem je i jeho pracovitost a poctivý přístup k tréninku.

Kádr Slavoje

Složení kádru prvního týmu FK Slavoj Český pro podzimní část divizní sezony 2013/14:

Z širšího loňského kádru – odešli: Rudolf Weinhard (návrat do Větřní, hostování), Martin Hrabík (konec hostování z Dynama ČB), Filip Mertl (půlroční hostování ve  Frymburku), Martin Sivák (hostování v Černé).

Přišli: Martin Dudák, Patrik Dvořák (návrat z hostování v dorost resp. juniorce Dynama ČB), Jakub Grznárik (návrat z hostování ve Velešíně).

Stávající kádr – brankáři: Jiří Šiller (ročník narození 1985), Michal Trnka (1993), obránci: Michal Klivanda (1988),  Michal Litvan (1989), Michal Pliška (1989), Martin Svoboda (1989), Jakub Wagner (1991), Jakub Zatloukal (1990), Karel Zatloukal (1992), Martin Dudák (1994), záložníci: Dominik Kodras (1993), Michal Kroupa (1990), Václav Novák (1991), Jan Pintér (1985), Jan Sláma (1994), Lukáš Vacek (1988), Martin Špát (1989), Patrik Dvořák (1993), útočníci: Jiří Babouček (1991), Václav Beránek (1984), Pavel Svoboda (1988), Jakub Grznárik (1995).

Aktuálně na marodce: Michal Litvan, Jan Sláma.