Česká divize: Fotbalisty českokrumlovského Slavoje, kteří minule přivezli cenné tři body za výhru 2:0 na hřišti pražské Aritmy, čeká v sedmém dějství další celek z české metropole. Dnes do krumlovského podzámčí zavítá tým Zličína pod trenérskou taktovkou známého jihočeského internacionála Jiřího Němce.

S tímto soupeřem mají zelenobílí z minulé sezony kladnou bilanci, když na podzim na jeho půdě vyhráli po brankách Rosůlka (2), Pavla Svobody a Baboučka přesvědčivě 4:0 a v jarní odvetě se s ním doma o body podělili po výsledku 1:1, byť hosté tehdy dohrávali o devíti bez dvou vyloučených hráčů.

„Zličín má zkušený tým, který praktikuje důrazný agresivní fotbal. U nás hrál na jaře hodně od podlahy, na což doplatil kartami," vzpomíná českokrumlovský kormidelník Jiří Svoboda a nabízí recept na zdolání nepříjemného protivníka: „Jsou dobří směrem dopředu, ale vzadu mají okénka a jsou tam celkem zranitelní. Je třeba si pohlídat brejky a využít chyb soupeře. Manšaft je po dvou předchozích výhrách v pohodě a vynaloženou dřinu a dobrý výkon z Aritmy chceme doma potvrdit, to znamená vyhrát," jasně před dnešním zápasem říká kouč.

Krumlovský trenér nemá příliš důvodů k pohybu ve vítězné sestavě, přesto k některým změnám dojde…

„Dvořáka sklátila angína, bere antibiotika a určitě nebude. Baboučka zase chytila záda a nad jeho startem visí otazník. Jinak bude sestava podobná, protože není moc důvodů jí měnit," uzavírá Svoboda.

Krajský přebor: Nováček v barvách kaplického Spartaku měl minulý týden nečekané volno, když jeho domácí zápas se Sedlicí byl vinou podmáčeného nezpůsobilého hřiště odložen a dohrávat se bude příští středu 24. září od 17 hodin. Kapličtí tak zůstali na sedmi bodech a v neúplné tabulce jim patří devátá příčka. Tu se spartakovci pokusí vylepšit v dnešní partii na hřišti sedmé Soběslavi, která v šesti zápasech nastřádala o bodík více, tedy osm.

I. A třída: Šesté podzimní pokračování druhé nejvyšší oblastní soutěže přináší z pohledu regionálního zastoupení tahák podzimu, neboť je na programu vzájemný derby zápas obou okresních účastníků béčkové skupiny. Zítra se na hřišti v Nové Vsi utkají průběžně devátý domácí FK Nová Ves/Brloh a v tabulce dvanáctý nováček z Větřní.

Novoveští si minule napravili reputaci a po dvou prohrách zase zabrali, když si převezli cennou výhru 2:0 z horké chýnovské půdy a mají na kontě šest bodů. Větřínští domácí duel s budějovickou Lokomotivou pro nezpůsobilý terén nehráli (pozn. – dohrávka v pátek 26. září od 17 hodin), a tak zůstali na čtyřech bodech. Papírové předpoklady hovoří pro zkušenější domácí zvyklé na svůj rozměrově menší trávník, hosté mohou jen překvapit. Každopádně jediné podzimní derby v I.A třídě je tou nejlepší pozvánkou pro fanoušky!

I. B třída: V nejnižší oblastní soutěži je rovněž na pořadu šesté pokračování, které přináší jedno okresní derby. V něm se dnes už hodinu a půl po poledni utkají celky Malont a béčka českokrumlovského Slavoje. Nováček si minule nezahrál v Dřítni (dohra v pátek 26. září) a zůstal tedy bodově na nule. Nehráli ani slavojáci, kteří odkládali derby s Horní Planou (dohra ve čtvrtek 25. září od 16.30) a mají tak nadále na kontě čtyři body za stejný počet nerozhodných výsledků. Dočkají se fotbalisté Hraničáře prvního bodového zápisu nebo hráči Slavoje první výhry? To budeme vědět dnes krátce před půl čtvrtou odpolední.

Výhodu vlastního prostředí bude mít v tomto kole ještě dalších pět okresních zástupců. Dnes už ve 13 hodin vyběhnou k domácímu duelu Frymburští, kteří se v partii s podobně se zatím trápícím Sedlecem pokusí o první výhru. Ve stejném čase je na programu tahák kola mezi průběžně pátým Velešínem a kvalitním týmem Nemanic, jenž přijede napravovat nečekanou porážku od Křemže. S cílem smazat nulu v kolonce výher bude dnes hrát Horní Planá proti druhým a ještě neporaženým Trhovým Svinům. Lepšící se Křemže dnes hostí nepříjemný Kamenný Újezd.

V neděli je na programu utkání béčka Kaplice, které ještě v sezoně nevyhrálo, s naopak neporaženou Dřítní.

Okresní přebor: Za šlágr pátého kola musíme označit dnešní vystoupení dosud stoprocentního šampiona z Kájova na hřišti exúčastníka I.B z Vyššího Brodu. Druhé a rovněž stále neporažené Dolní Dvořiště čeká obdobný úkol na trávníku Přídolí. Třetí taktéž bez prohry hrající tým v barvách FC Vltava bude mít napilno, když dnes hostí nováčka z Velešína a zítra zamíří k dohrávce na druhé hřiště béčka Nové Vsi do Brloha.