Česká divize: Fotbalisté krumlovského Slavoje si minule notně pošramotili reputaci, když si ze hřiště západočeské Doubravky přivezli potupnou pětku, a tak mají zelenobílí v dnešní domácí partii s pražskou Aritmou  rozhodně co napravovat.

 „Chceme si každopádně současné umístění udržet, což předpokládá v tomto zápase bodovat," připomíná krumlovský trenér Jiří Svoboda bodovou vyrovnanost dnešních soupeřů, které na osmém resp. devátém místě průběžné tabulky dělí pouze skóre, a pokračuje: „Při současném rázu počasí to bude určitě hodně těžký zápas na velice náročném terénu. Na hlavním hřišti jsme ani koncem týdne netrénovali. Bude to podmáčené a čekám velký boj. Nám se naštěstí už do sestavy vrátí po zranění Michal Pliška, ale na druhou stranu jsme už do konce sezony přišli o Vacka a Špáta, kteří odjeli tento týden do Ameriky. Základní sestava se bude tedy měnit, ale zase dostanou příležitost kluci, kteří toho odehráli méně a budou mít v tomto zápase možnost se ukázat."

My dodejme, že podzimní vzájemný zápas těchto soupeřů skončil na podzim v hlavním městě nezdarem Jihočechů, když se po smírné půli 1:1, kdy se za hosty trefil Pintér, nakonec z výhry v poměru 3:1 radovali Pražané.

I. A třída: Z trojlístku okresních zástupců účinkujících v béčkové skupině druhé nejvyšší krajské soutěže budou mít výhodu domácího prostředí ve čtyřiadvacátém kole dva.

Jasným tahákem kola i jedním ze šlágrů celého domácího víkendu bude zítřejší partie  v aktuálním pořadí třetí Kaplice s prvními Bavorovicemi. Spartakovci po minulé remíze 2:2 v Hrdějovicích ztrácejí na lídra tři body, ale pokud se jim podaří oplatit svému konkurentovi v boji o postup do krajského přeboru podzimní prohru (1:4), tak bude tajenka stále otevřená.

Situací na čele tabulky mohou zítra zamíchat i hráči aktuálně desátého FK Nová Ves/Brloh, kteří hostí průběžně druhé Čtyři Dvory a pro přiblížení záchrany by potřebovali každý bodík.

Na dvanáctém místě figurující nováček z Velešína zajíždí s cílem oživit naděje na záchranu dnes na hřiště průběžně sedmé Dobré Vody.

I. B třída: Nejnižší krajská soutěž má na programu rovněž čtyřiadvacáté dějství.

V áčkové skupině hrají doma dva z kvarteta okresních zástupců. Průběžně sedmá Křemže dnes přivítá v tabulce páté České Velenice, kterým má oplácet smolnou podzimní prohru 1:2 z jejich hřiště.

Nejlepší tým jara v barvách nyní devátého Větřní zítra hostí jedenácté béčko Jankova a pokud znovu zaboduje naplno, tak se už bude moci radovat z jisté záchrany oblastní soutěže.

V béčkové skupině I. B třídy najdeme v tomto kole druhý tahák domácího víkendu v podobě dnešní bitvy průběžně druhé Horní Plané s prvními Netolicemi. Smrčina na lídra ztrácí tři kola před cílem pět bodů, ale pokud soupeři oplatí podzimní prohru (0:1), tak ještě může ve finiši živit sen na návrat do I. A třídy.

Atraktivního soupeře na svém trávníku dnes přivítá i čtvrtý Frymburk, jenž před svými fandy změří síly se třetími Lhenicemi. Na podzim se  soupeři rozešli smírně 1:1, v odvetě jsou papírovými favority, vzhledem k domácímu prostředí, hráči FC Šumava.

V klidu mohou dnes k domácímu utkání nastoupit i fotbalisté průběžně sedmého vyšebrodského Dynama, kteří  hostí páté Strunkovice a v případě úspěšné oplátky za podzimní prohru (0:2) mohou tohoto soupeře přeskočit.

Okresní přebor: Mezi okresní elitou je na programu devatenácté hrané dějství. Nyní o skóre znovu první Kájov se dnes představí na hřišti  předposledního Soběnova. Po minulé nečekané domácí prohře už druhé Přídolí hostuje zítra na půdě průběžně sedmého béčka Frymburku. Nově třetí Dolní Dvořiště dnes změří síly doma s pátým béčkem Nové Vsi a čtvrté Chvalšiny se rovněž dnes představí na hřišti osmého Holubova.