Ve středu byl na programu dohrávaný šlágr béčkové skupiny oblastní fotbalové I. A třídy mezi týmy hrajícími o první místo.

Přívalové deště ze začátku týdne opět uvedly kaplický trávník do nezpůsobilého stavu, a tak hráli spartakovci stejně jako v neděli ve slavečském azylu. A opět je třeba vysmeknout poklonu tamnímu správci, neboť hřiště ve Slavči bylo připravené na výbornou!

Kaplice – Bavorovice 2:0 (1:0)

V úvodu byli aktivnější hosté, ale první vážnější příležitost měli Kapličtí. Gondek  oslovil Lesňáka, který se prodral až před brankáře, ale Věneček jeho lob se štěstím zachytil. Poté měli výhodu trestného kopu z velmi dobré pozice hosté, k míči se postavil kapitán Marineru Šefčík, vyslal povedenou ránu, ale Štěpánek neméně dobrým zákrokem míč vyrazil. Po čtvrthodině se o slovo přihlásil bavorovický kanonýr Kováčik, který se uvolnil na hranici šestnáctky, tvrdě vypálil, ale jen do míst, kde byl připravený kaplický gólman. Netrvalo však dlouho a skóre se měnilo – a radovali se Kapličtí. Ti ve 22. minutě pěkně zakombinovali na levé straně hřiště, Gondek posunul na Micáka, jenž odcentroval před branku a zcela osamocený Lesňák přesnou hlavičkou rozjásal kaplické příznivce – 1:0.

Domácí šutér pak mohl o pár minut později vedení Spartaku ještě zvýraznit, když se po Urazilově přiťuknutí ocitl sám před brankářem, dobře vyběhnutého Věnečka však neprostřelil. I v dalších minutách si diváci rozhodně přišli na své. Pět minut před pauzou  měli hosté výhodu další standardky z ideální parkety, ale Šefčíkovu přízemní ránu bránící hráči nepropustili a následná střela Antona postrádala razanci i přesnost. Do kabin tak mohli odcházet Kapličtí ještě spokojenější, neboť téměř vzápětí měli stoprocentní příležitost. Doubravův centr z pravé strany prolétl až k nepokrytému J. Smolenovi, který sice vystřelil mimo dosah gólmana Věnečka, branku soupeře však těsně minul. Po prvním zajímavém poločase tak měli spartakovci k dobru jednobrankový náskok.

Stejně jako první půli začali Bavorovičtí i tu druhou. Hosté byli aktivní, měli míč častěji na kopačkách a mohli i skórovat. Nejprve pálil nad branku zpoza šestnáctky Jakeš. V 59. minutě se pak po rohu k míči dostal Kováčik, zleva pronikl až do vápna, poslal přízemní přihrávku před branku, kde nastal přímo obrovský závar, ale žádný z útočících hráčů nedokázal míč dotlačit do sítě. A v následující minutě stálo při domácích znovu štěstí, když po další Kováčikově akci zakončoval Hadač, jehož skákavou střelu zastavila tyč. Z čista jasna se pak podařilo Kaplickým přidat důležitý druhý gól. V 62. minutě byl u postranní čáry faulován Micák, následoval trestný kop,  Vávra poslal do vápna utažený centr, který lehce hlavou přizvedl bránící Hadač, a míč zapadl k zadní tyči za záda bezmocného Věnečka – 2:0.

Ani po druhé inkasované brance ovšem hosté neskládali zbraně. V 70. minutě centroval Koranda a Jakeš  hlavičkoval těsně mimo. Na druhé straně po zpětné přihrávce střídajícího Preuslera pálil zpoza vápna J. Smolen, jehož přízemní střela také minula levou tyč. Čtvrthodinu před koncem se pak pokoušel protrhnout střeleckou smůlu bavorovický Kováčik, ale  tvrdou ránu Štěpánek vyboxoval na roh. Devět minut před koncem pak mohli naopak Kapličtí své vedení navýšit. Po rohovém kopu se k opakovanému centru dostal Vávra, prudce míč nastřelil před branku, ve vyložené šanci zakončoval Lesňák, branku soupeře však přestřelil. Zbývající okamžiky potom již změnu skóre nepřinesly.

Fakta – branky: 22. Lesňák, 62. Vávra, střely na branku 6:9, mimo 6:3, rohy 4:7, fauly 27:14, ŽK 2:2 (u domácích J. Smolen, Vávra), rozhodčí Matyš, 150 diváků.

Sestava Spartaku: O. Štěpánek – Doubrava, Vávra, J. Smolen, Gondek – Krauskopf, Kačírek, Micák, D. Smolen – L. Urazil (66. Preusler), Lesňák.

Kapličtí se díky tříbodovému zisku dorovnali v tabulce ke Čtyřem Dvorům a Bavorovicím a před závěrečným kolem mají první tři týmy shodný počet bodů. Pokud by i po sobotním posledním kole měli všichni tři aspiranti postupu stejný bodový zisk, budou Kapličtí díky nejlepší bilanci ze vzájemných zápasů první. Lepší bilanci mají spartakovci se Čtyřmi Dvory, s Bavorovicemi však vinou podzimní prohry 1:4 nikoliv. Rozhodne tedy až doslova velký finiš a poslední kolo!

Závěrem třeba zmínit, že Kapličtí ze dvou „domácích" utkání ve Slavči vytěžili plný počet šesti bodů. Fotbalisté Spartaku proto děkují všem svým příznivcům, kteří za nimi do Slavče dorazili. Slova chvály a uznání ovšem patří zároveň vedení fotbalového oddílu ze Slavče za perfektně připravené hřiště. Ač Kapličtí doma nehráli, tak se ve Slavči jako doma cítili!