Nová Ves / Brloh – Kaplice 3:0 (1:0)

V soubojích těchto soupeřů téměř výhradně platí pravidlo můj dům – můj hrad. V 5. minutě měli výhodu trestného kopu ze strany hosté a v nastalém zmatku v šestnáctce domácích neprostřelili hradbu těl před sebou Vaniš ani Gondek. Poté se dlouhé minuty hrálo bez většího vzruchu před jednou či druhou brankou. Hosté byli opticky fotbalovějším týmem, ale jejich snažení končilo na špatné finální fázi. Domácí hrozili především díky standardním situacím.

Ve 20. minutě Novovesští zahrávali rohový kop a tísněný Švarc zakončoval mimo. O několik minut později na druhé straně kryl Kuchař střelu Vejvody. Kapličtí poté zahrozili po půlhodině hry, kdy dlouhé autové vhazování provedl Marek, ale Štrbačka hlavičkoval nepřesně. V 35. minutě našel Micák přesnou přihrávkou za domácí obranou rozběhnutého Urazila, ten však v koncovce branku soupeře také minul.

Pět minut před přestávkou se naopak z gólu radovali domácí – a jak jinak, než po standardce. Rohový kop z pravé strany zahrával Anderle a Ondřej Švarc přesnou hlavičkou poslal domácí celek do vedení – 1:0.

Po devíti minutách hry po změně stran dostali domácí výhodu zahrávaní pokutového kopu. Pouzar byl ve vápně u míče dříve než vybíhající gólman Kuchař, a zakončil mimo branku. Po následné srážce s brankářem se však domácí hráč ocitl na zemi – a penalta byla na světě. K míči se postavil Ondřej Švarc a střelou k tyči zvýšil na 2:0.

Na druhé straně se po centru Marka z levé strany dostal k hlavičce Štrbačka, mířil však mimo. A v 59. minutě to bylo o tři. Na polovině hřiště Štrbačka zahrál do těla Anderlemu, který se poroučel na trávník. Po odpískaném faulu Anderle rychle rozehrál balón na nabíhajícího Jana Ševčíka, který si v koncovce počínal s přehledem – 3:0.

V 66. minutě chtěli penaltu pro sebe i Kapličtí, když Urazil dělal kličku Poulovi, ale tentokrát se nepískalo. V 70. minutě Janura vyvezl míč středem, přízemní střelu však Poula kryl. Pak měl na druhé straně po Cábově přihrávce dobrou příležitost Smieško, branku Spartaku netrefil. V 87. minutě se na levé straně uvolnil Řepa, pronikl do vápna, zpětnou přihrávkou našel Micáka, který sice dokázal Poulu překonat, míč se však otřel pouze o pravou tyč. Vzápětí pálil z pravé strany pohotově Štrbačka, ale křížná rána se do branky nevešla.

Tři body zůstaly doma. Kapličtí byli na oko fotbalovějším týmem, ale jejich územní převaha byla platonická. Domácí byli v útočné fázi důraznější, efektivnější a přímočařejší – a proto zvítězili zcela po zásluze.

Fakta – branky: 40. a 54. z penalty Švarc, 59. Ševčík, ŽK 1:1 (Pouzar – Janura), rozhodčí Novák, 65 diváků.

Sestavy – Nová Ves: Poula – Šusta, R. Postl, Anderle ml. (83. Klein), Smieško, Hüttner, Anderle, Pouzar, Švarc, Vejvoda (80. Frühbauer), Palkoska (58. Ševčík – 66. Cába), Kaplice: Kuchař – Štrbačka, Kebl, Čutka, Gondek, F. Marek, Micák, Janura, Vaniš, Řepa, Urazil.

Libor Granec