Soupeřit bude mezi sebou opět šestnáct týmů, převážně z jižních Čech. Nebude však chybět ani tradiční účastník z Moravy, a to tým Milano Olomouc.

V minulém roce se z triumfu počtvrté v historii a podruhé za sebou radovali hráči Lumosu Rudolfov. Ti ve všech odehraných ročnících skončili vždy na medailových pozicích. Tým kolem Radima Pouzara, Jiřího Hrbáče a Michala Mašáta letos potřetí mění název svého týmu. Nejdříve to byl Medimat České Budějovice, poté Lumos Rudolfov a letos nastoupí obhájci pod názvem PCO.

Mezi favority turnaje budou rozhodně patřit také větřínští Bombarďáci. Na příčky nejvyšší pomýšlí i tradičně silná La Paloma nebo Borek. Svou kůži nehodlají prodat lacino ani hráči pořádajícího Paroh Teamu. Překvapit však mohou prakticky všechna mužstva, která se letošního ročníku zúčastní.

Šestnáct týmů bylo rozlosováno do čtyř čtyřčlenných skupin. Z každé skupiny postoupí nejlepší tři týmy do osmifinále. Vítězové základních skupin v nich mají volný los, takže ti se představí až ve čtvrtfinále. Sobotní dopolední skupiny A a B začínají v 8.00, odpolední C a D v 13.30 hodin.

Nedělní play off zahájí prvním osmifinále, které má výkop v 8.30. Finále by pak mělo přijít na řadu přibližně ve 14 hodin. Turnaj má velice kvalitní obsazení a slibuje napínavou podívanou, proto neváhejte a přijďte se podívat!

Libor Granec