Fotbalisté krumlovského Slavoje sice vstoupili do jara výhrou v Písku, ale další venkovní duely nezvládají, což se ukázalo i v hlubockém podzámčí.

Hluboká - Č. Krumlov 1:0 (1:0)

Na podzim se v našem okresním městě konala ve vzájemném souboji tradičních rivalů přestřelka s vítězným koncem pro Slavoj (6:2), tentokrát ale bylo všechno jinak.

Lépe začali domácí a už ve 3. minutě měl velkou šanci Dudek, ale na Sarvaše v krumlovské svatyni nevyzrál. V dalším průběhu první pětačtyřicetiminutovky už měli větší příležitosti slavojáci, ale také bez efektu. Na změnu skóre se čekalo až do 38. minuty, kdy šli do vedení Hlubočtí. Po spolupráci Stráského s Dudkem se do zakončení dostal střídající Kurali a stanovil poločasový stav 1:0.

„První půli jsme odehráli celkem solidně a vytvořili si i dvě velké šance. Klivanda však z bezprostřední blízkosti napálil břevno a za chvíli Matuš tváří v tvář Hrtusovi vůbec netrefil branku. Gól jsme dostali z ojedinělého brejku soupeře po nesmyslné ztrátě míče uprostřed hřiště,“ viděl nejdůležitější momenty prvního dějství krumlovský kormidelník Lubomír Pintér.

Druhý poločas pak přinesl stejný obrázek. Českokrumlovští vytrvale dobývali zhuštěnou obranu Hluboké, přes kterou se však do žádné vyložené šance už nedostali. Domácí vyráželi do brejků, ale ani oni už nedokázali s nejtěsnějším stavem pohnout. Utkání tak skončilo výsledkem, který se zrodil už do pauzy.

„Měli jsme sice tlak, ale bylo to bez jediné střely na branku. Utápěli jsme se v kombinacích po stranách i v rozích hřiště a nepředvedli žádnou větší vůli vstřelit branku. V závěru jsme ve snaze vyrovnat vyslali Klivandu na hrot, aby vepředu vyhrál nějaké dlouhé míče, ale za celou dobu jsme ani jeden podobný balon na útočníky nenakopli. Hráčům nemohu upřít snahu, ale pouze snaha nestačí. Musí se taky něco ve hře vymyslet, což jsme tentokrát vůbec neukázali,“ uzavřel ohlédnutí za nevydařeným vystoupením trenér Lubomír Pintér.

Fakta – branka: 38. Kurali, ŽK 3:3, řídil rozhodčí Freund (Německo), sledovalo 100 diváků, Slavoj: Sarvaš – Boháč, M. Svoboda, Klivanda, J. Zatloukal – Pliška, Matuš, Vacek, Beránek (65. Kolaj) – Babouček (46. Špát), Koritar.

Už jen o tři body před Hlubokou třetí Českokrumlovští hostí v dalším kole třinácté Dražice (neděle od 17 hodin).

Karel Vosika, Jan Petřík