Zelenobílí měli za cíl navázat na předchozí dobré výkony a výhry nad Čížovou (3:0) i na půdě pražské Aritmy (2:0), což se jim i tentokrát přes nepříliš přesvědčivý výkon nakonec podařilo.

Český Krumlov - Zličín 1:0 (1:0)

Krumlovští trenéři museli před zápasem řešit pár otazníků, když vinou nemoci chyběl obránce Dvořák, kterého v defenzivní formaci nahradil kapitán Václav Beránek. Se sebezapřením pak hrál Babouček, kterého v týdnu limitovala bolavá záda. V samotném utkání začali domácí aktivně a zahrozili šancí Rosůlka, který po spolupráci s Novákem střílel v tísni těsně mimo.

První – a jak se později ukázalo i jedinou a rozhodující – branku duelu přinesla 29. minuta. Nejprve domácí zachránilo břevno a vzápětí po rychlém kontru Kabele přesným centrem oslovil nabíhajícího střelce Jindřicha Rosůlka, jenž osvědčil pověst kanonýra a hlavou překonal brankáře Šeredu – 1:0. Za tohoto nejtěsnějšího stavu se pak šlo do kabin.

Ve druhé pětačtyřicetiminutovce se iniciativa přestěhovala na zličínské kopačky. Hosté si vynutili převahu, zahrávali množství standardek, při kterých těžili ze své výškové převahy, ale naštěstí pro krumlovské barvy byli na štíru s přesností v koncovce. Krumlovští bojovníci nakonec s vypětím všech sil těsné vedení udrželi, brankář Štefan Beránek se mohl radovat ze třetí vychytané nuly v řadě – a všechny tři body zůstaly na českém jihu.

Fakta – branka: 29. Rosůlek, žluté karty 2:3 (V. Beránek, Wagner – Žák, T. Březina, Líkař), jako hlavní řídil rozhodčí Poláček, na čarách asistovali Vodrážka a Vrzal, sledovalo 140 diváků.

Sestava Slavoje: Š. Beránek – Kabele, Klivanda, Dudák, V. Beránek – Babouček (59. Kroupa), Novák (46. Jakeš), Wagner, Špát (71. Rozkošný) – P. Svoboda (90. Carda), Rosůlek.

Dílo bojovnosti

Po vítězném utkání byl krumlovský kouč Jiří Svoboda pochopitelně spokojený, byť tentokrát jeho svěřenci nepodali tak kvalitní výkon, jako v předchozích dvou vyhraných zápasech:

„Tentokrát se nám opravdu herně tolik nedařilo, proto musím ocenit, že i takové zápasy dokážeme zvládnout a dotáhnout ke třem bodům. Ukázali jsme sílu týmu, a to se cení. Soupeř byl, jak jsme očekávali, hodně silový a agresivní. Museli jsme o poločase stáhnout Nováka, který měl naražená žebra. Babouček hrál s bolavými zády a vydržel jen hodinu. Jakeš jel po zápase na rentgen s rukou a i další kluci jsou hodně pokopaní. Zličín byl agresivní a měl výškovou převahu, proto jsme chtěli hrát víc po zemi, ale balon nás neposlouchal a v kombinaci jsme až příliš kazili. Nikomu se moc nedařilo, ale všichni hráči zápas odmakali a ubojovali. Spokojen jsem byl s defenzivou od brankáře počínaje až po útočníky, kteří pomáhali s bráněním. A je dobré, že se můžeme spolehnout na střelce Rosůlka. Když nedostaneme gól, tak i při menším počtu šancí jsme schopní nějaký dát, a to rozhodlo. Byl to kolektivní výkon s nasazením, velkou bojovností a obětavostí."

Příště do lázní

Českokrumlovští fotbalisté si připsali třetí výhru bez inkasovaného gólu v řadě, celkově čtvrtou v sezoně, mají nyní na kontě čtrnáct bodů a v průběžné tabulce áčkové divizní skupiny si polepšili ze sedmého na páté místo.

V dalším kole se zelenobílí vydají na dalekou cestu západním směrem, když v sobotu 27. září od 15 hodin budou hostovat na půdě průběžně devátého nováčka z Mariánských Lázní.