FC Vltava – Horní Planá 1:0 (0:0)

V první půli měli více ze hry domácí. Po pasu Bäumla šel sám Karták, ale trefil jen vybíhajícího Štěrbu. Když se na druhé straně neprosadili ani hosté, šlo se ale do kabin za bezbrankového stavu. Do druhé půle domácí střídali a jejich hru oživil rychlý Kubát. Už po třech minutách byl právě on faulován, míč si k trestnému kopu ze strany postavil zkušený Bäuml a tvrdou střelou zaskočil hostujícího brankáře – 1:0.

S přibývajícím časem pak přebírali otěže hry Hornoplánští, ale vyrovnat se jim už nepovedlo. Hosté se v závěru zlobili po zákroku na Grmelu ve vápně, ale penalta se nepískala. Loučovičtí tak i ve třetím domácím zápase vyhráli a v tabulce jim patří lichotivá čtvrtá příčka, Hornoplánští po první prohře v sezoně klesli ze třetí až na šestou pozici.

Ohlasy trenérů

Bronislav Bäuml (v derby hrající trenér FC Vltava): „V první půli jsme měli více ze hry a vypracovali si i dobré šance. Skórovali jsme pak krátce po přestávce a těsný náskok už udrželi, i když v závěru nás soupeř přitlačil. Cením si toho, že se znovu povedlo dohrát domácí zápas vzadu na nulu a před vlastními fanoušky jsme nadále stoprocentní. Porazit manšaft, se kterým se počítá na přední příčky, to je vždy dobré. Už se ale díváme na další velké místní derby, které nás čeká ve Frymburku.“

Karel Řepa (Horní Planá): „Do půle byli lepší domácí, po přestávce my. Gól z pětatřiceti metrů s námi ale otřásl a pak už to domácí ukopali. Stále doplácíme na malou produktivitu. Závěr byl vyhecovaný a podle mého názoru rozhodčí soupeři odpustil červenou za udeření Grmely od gólmana a penaltu za faul ve vápně na stejného hráče. Na to se ale nebudeme vymlouvat, měli jsme na to vyrovnat z jiných akcí.“

Sestavy – FC Vltava: Hüttner – Križan, Březina, Zayml, Růžička – Fatura, Louda, Bäuml, Toman – Karták, Ma. Koutský (46. Kubát – 60. Hamburg).

Horní Planá: Štěrba – Klik, Frühauf, Grmela, Gajdoš – Kostínek, Rada, J. Šlak, Kvasnička (75. Kordík) – Kastenmajer, Meskář (55. Novák).