Rozdílné pocity z pohledu vystoupení trojlístku okresních zástupců z béčkové skupiny I. A třídy přinesla jarní premiéra.

Cenné tři body si na úvod připsala jen Nová Ves, která vyloupila tvrz budějovické Lokomotivy a polepšila si na šesté místo. Naopak, roli horkého favorita nezvládla Kaplice, která padla na půdě posledního béčka Roudného, byť o první příčku nepřišla, neboť zaváhala i budějovická Slávia. Domácí start pak přinesl jen bod Velešínu, který se po remíze s Netolicemi propadl až na poslední místo.

Roudné B – Kaplice 2:1 (0:1)

V duelu posledního s lídrem měl první velkou šanci domácí kapitán Vogl, ale po rohu u zadní tyče v jasné pozici netrefil míč. A tak z první povedené akce trestali hosté. Ve 14. minutě Micák posunul míč do levé strany rozběhnutému O. Svobodovi, ten pronikl do vápna, přesným pasem našel na přední tyč nabíhajícího Lukáše Pulce, jenž zblízka otevřel skóre – 0:1. V dalších minutách, kdy byli Kapličtí lepším týmem, se zápas rozhodoval. Roh Kačírka ale skončil na břevně, v gólové pozici neuspěl L. Pulec a po střele Gondeka zachránila domácího brankáře Bartizala pro změnu tyč.

Spartakovci šli do kabin pouze s jednobrankovým náskokem, což je pak na konci utkání hodně mrzelo. Roudenští totiž po změně stran výsledek otočili. V 54. minutě si pro faul ve vápně došel Růžička, po zákroku Motze se pískala penalta, kterou sám faulovaný proměnil a srovnal na 1:1.

Další důležitý moment přišel v 61. minutě, kdy po vzájemné strkanici putovali předčasně pod sprchy dva kohouti, a to domácí Vogl a hostující Doubrava. Hned vzápětí zahrávali domácí standardku, dlouhý centr sklepl Petr k Malému, a ten povedenou střelou z vápna dokonal obrat – 2:1. I přes šance Smolena nebo Janury se pak už na stavu nic nezměnilo – a podzimní mistr vyšel z jarní premiéry naprázdno. Kapličtí se tak o první jarní body pokusí v magnetu dalšího kola, kdy přivítají na svém hřišti druhou Slávii.

Sestava Spartaku: O. Štěpánek – Hejna (35. F. Marek), Motz, Doubrava, Gondek – Krauskopf (25. T. Růžička), Kačírek, Janura, Micák (72. J. Smolen) – L. Pulec, O. Svoboda.

Lokomotiva Č. Budějovice – Nová Ves/Brloh 0:3 (0:2)

Hned v úvodu měli hosté štěstí, když po střele Nebora zvonila tyč Poulovy branky, ale další minuty už patřily zástupci našeho regionu. Po čtvrthodině byl před vápnem faulovaný Fischer, k míči se postavil Marek Wohlgemuth a povedenou střelou, která se od tyče a zasahujícího brankáře Rodena odrazila za čáru, otevřel skóre – 0:1.

Ještě veseleji bylo hostům po půlhodině, kdy rychlou kombinaci Vlčka a J. Postla krásně z voleje k tyči zakončil Pouzar na 0:2.

Definitivní pečeť na zasloužený zisk prvních tří jarních bodů dali hosté devět minut po obrátce. Po spolupráci Vlčka s Hüttnerem se dostal na vápně do koncovky Fischer a s přehledem předvedl, co zdobí hráče s nálepkou kanonýra – 0:3.

„Všichni plnili stanovené pokyny, předvedli zodpovědný přístup, takže maximální spokojenost. Pracovali jsme dobře v obraně a ukázali i produktivní koncovku. Příjemně mě překvapil mladý Hüttner a dařilo se i Pouzarovi, a to nám ještě chyběl Ďurica. Až příště bude, tak bude těžké z této sestavy někoho vyndat. To jsou ale příjemné starosti. Cenné body chceme doma v derby s Velešínem potvrdit," dívá se už dopředu zkušený kormidelník Karel Švarc.

Sestava Nové Vsi: Poula – Vejvoda, Marek Wohlgemuth (74. Veverka), O. Švarc, Chmelař – J. Postl, Vlček, Pouzar, Jiří Anderle mladší – Fischer, Hüttner (81. M. Sekera).

Velešín – Netolice 1:1 (1:0)

O záchranu bojující Velešínští vědomi si důležitosti zápasu začali aktivně a z první větší šance se jim podařilo jít do vedení. Ve 20. minutě se pěkně uvolnil novic Kopecký a po jeho centru zblízka do odkryté branky dorážel Hrmo na 1:0.

Jenomže z dalších šancí pojistku domácí nepřidali – a v závěru přišel trest. Hosté pět minut před koncem zahrávali sérii rohů, po jednom z nich propadl míč ve vápně ke Křenkovi, který nekompromisně vyrovnal na konečných 1:1.

„Kopecký šel dvakrát sám na branku, z malého vápna netrefil Hrmo, Kukačka z podobné pozice hlavičkoval nad. Po první půli to mělo být nejméně o tři góly a nebylo by už potom co řešit. Jenomže jsme druhý gól nepřidali, soupeř to přežil a na konci vlastně z jediné přímé střely na naší branku za celý zápas vyrovnal. Je to velká škoda, ale pořád je do konce ještě dost zápasů," říká velešínský asistent Stanislav Kysela.

Sestava Velešína: Kothánek – Z. Šafránek, Zatloukal, Opekar, Zimek – Jirský, Falc, Kollár, Hrmo (81. Šváb) – Kopecký, Kukačka (80. Šebesta).