Magnetem 15. kola fotbalové divize žen bylo střetnutí prvního s druhým týmem pořadí. Sezimovo Ústí hostilo kaplický Spartak, před kterým mělo čtyřbodový náskok, a to i díky podzimní výhře 3:2 v Kaplici.

Sezimovo Ústí – Kaplice 2:3 (1:2)

Lepší nástup do odvety si Kapličandy snad ani nemohly přát. Už v 1. minutě se totiž dostaly do vedení, když po rohu V. Jedličkové se hlavou nekompromisně trefila Helena Praizlerová – 0:1.

Hrálo se před velice solidní návštěvou a diváci, kteří si našli cestu na stadion, rozhodně nelitovali. Viděli zajímavý fotbal, kdy si hráčky nedarovaly ani metr trávníku zadarmo. Po půlhodině hry mohly fotbalistky Spartaku své vedení navýšit, ale střela Bartoníčkové skončila na břevně. Když neskóroval Spartak, dal gól Sokol. V 36. minutě překonala kaplickou brankářku Stejskalová – a bylo srovnáno 1:1.

Nepříjemný moment pro domácí přišel ve 41. minutě, kdy kvůli obnovenému zranění musela nuceně střídat kapitánka Smržová. A aby toho nebylo pro domácí málo, tak hned v následující minutě podruhé inkasovali. Trestný kop zahrávala ze strany V. Jedličková, na její centr si naběhla opět Helena Praizlerová, tentokráte zakončovala nohou, ale se stejným výsledkem. Míč se zastavil až v síti – 1:2.

Lítý boj předních týmů divizní skupiny D pokračoval i po změně stran. Diváci se nenudili a dočkali se i dalších gólů. V 62. minutě se hráčkám Sokola podruhé podařilo smazat jednogólové manko a znovu to bylo zásluhou Stejskalové, která se v šestnáctce orientovala v daný okamžik nejlépe – 2:2.

Další minuty pak přinesly vyrovnanou bitvu a rozuzlení celého střetnutí padlo až sedm minut před koncem. To přišel rohový kop pro hosty, od praporku poslala centr před branku V. Jedličková a nejzkušenější hráčka na trávníku Helena Praizlerová s přispěním bránící soupeřky nejenom že zkompletovala svůj hattrick, ba co víc, rozhodla o třech bodech pro hostující kaplický Spartak – 2:3.

Domácí se pak snažili o vyrovnání, ale potřetí se jim to už nepovedlo, a tak Spartak oplatil podzimní porážku stejným výsledkem. S předvedenou hrou, nasazením a bojovností svých hráček byl hostující trenér Křiva nadmíru spokojen.

Sestava Kaplice: Petržalová – Kováříková, Praizlerová, Vávrová, K. Jedličková, Stoklasová, Tošilová, Bartoníčková, Vocedálková, Pálková (67. Goldfingerová), V. Jedličková.

V dalším kole kaplické dívky v neděli 8. května na svém hřišti přivítají předposlední Mokré.