V nejnižší republikové fotbalové soutěži – České divizi – hrající nováček v barvách českokrumlovského Slavoje má před sebou druhé vystoupení před vlastními fanoušky.

Českokrumlovští v minulém dějství vyšli naprázdno ve vršovickém Ďolíčku ze souboje s béčkem ligových Bohemians 1905 (1:4) a v součtu se stejnou domácí prohrou z premiéry s Hořovickem jsou v tabulce bez bodu až na posledním místě. Zítra od 17 hodin slavojáci přivítají Koloveč, která figuruje s jedním bodem za minulou domácí remízu s celkem Rokycan na dvanácté příčce.

„Koloveč jsem viděl na jaře v Třeboni. Je to zkušený tým v čele s exslávistou Doškem a několika „cestovateli“ z plzeňské Viktorie. Pro nás by to ovšem měl být soupeř z kategorie hratelnějších. Jestli to tak bude, uvidíme v neděli. Každopádně hrajeme doma a povinnost nám velí udělat všechno pro to, aby se vyhrálo. Musí ovšem chtít opravdu všichni a ne si jenom přijít zahrát fotbal, což jsem u některých našich hráčů bohužel v minulých zápasech viděl,“ má jasno krumlovský kormidelník Lubomír Pintér, jenž však nebude mít zítra k dispozici kompletní kádr.

„V týdnu došlo k několika nepříjemným věcem. V první řadě s chřipkou omarodili Klivanda a Kovačičín, který navíc v pátek odjel pracovně do zahraničí. U Klivandy ještě uvidíme, jak na tom bude před zápasem. Je tu ale navíc jedna změna, která mě hodně překvapila. Na hostování do Jankova totiž odešel Špát, který tady asi měl pocit malého vytížení. V době naší současné větší marodky a dalších absencí je to pro mě nepochopitelné, protože by šanci určitě dostal. Momentálně sice už Sivák s Koritarem lehce trénují, ale do hry to u obou ještě asi nebude. Zase už ale po disciplinárním trestu může nastoupit syn Jan,“ vypočítal situaci v kádru Slavoje kouč Pintér před zítřejším domácím duelem s Kolovčí.