Už po pár sekundách zahrával po Otepka přímý kop, Brezinský u vzdálenější tyče se sice k míči nedostal, Lengyel ale balon skluzem poslal poprvé za Hruškova záda – 1:0!

A jásot diváků ještě pořádně neutichl a Dynamo v životně důležitém utkání vedlo už 2:0.

To v 6. minutě sice Otepkovu střelu z ostrého úhlu brankář Hruška vykopl, z následného rohu ale Otepka našel znovu Lengyela, jenž hlavou poslal míč přesně k tyči.

„Čekal jsem na ten gól rok a teď se mi povedly hned dva v tak důležitém vítězství. Ještě větší radost ale mám z těch tří bodů. Už jsme je nutně potřebovali,“ zářil kapitán Dynama. „A kdy jsem naposled dva góly v zápase? Naposled snad někdy v dorostu,“ smál se.

Šokovaní fotbalisté Příbrami, která díky svým dosavadním výsledkům patří k největším překvapením letošního ročníku I. ligy, se po dvou rychlých úderech zvedali jen pomalu, posléze ale hru v poli vyrovnali. Nicméně defenzíva Dynama pracovala pozorně a velice soustředěně, takže za celý poločas hosté Křížka v bráně prakticky neohrozili.

Zato Dynamo bylo při chuti!

A znovu u toho byl expříbramský rutinér Otepka.

Ten těsně před půlí rozehrál standardní situaci kousek za vápnem zdánlivě složitě, jenže ve finální fázi se po Javorkově nadýchaném bochánku najednou Ondrášek ocitl zcela sám před brankářem Hruškou a nekompromisní střelou pod břevno zvýšil na 3:0.

Do druhého poločasu trenér hostů ve snaze zkusit se s nepříznivým vývojem duelu poslal na hřiště naráz dva čerstvé hráče.

Jenže v 54. minutě naopak byli blízko čtvrté brance Jihočeši. Mladý Němec předložil jako na stříbrném tácu balon za beky Ondráškovi, jenž si obhodil i vybíhajícího gólmana Hrušku, prázdnou bránu však netrefil. To pět minut nato Klesa při své individuální akci už zamířil přesně, gólman Hruška mu ale radost pokazil. Vzápětí tudíž Klesa zkusil z vápna technickou ránu, míč se ale zakroutil vedle vzdálenější tyčky do zámezí.

A domácí dál byli přichuti. Po hodině hry si Čirkin, hrající i proti Příbrami podobně jako před týdnem na Slavii na pravém kraji obrany (a mimochodem hrál tam výborně!) potáhl míč, napřáhl z dobrých třiceti metrů a v hledišti to jen zahučelo – balon po jeho tvrdé střele totiž horní růžek branky hostí minul jen o decimetry.

Příbramští ve druhé půli byli přece jen častěji před Křížkovou svatyní, vážněji však zahrozil až Pleško čtvrt hodiny před koncem, po odraženém míči ale mířil těsně vedle tyče.

Ještě blíže gólu byli na druhé straně Lengyel s Otepkou, kteří v poslední desetiminutovce běželi sami na brankáře Hrušku, ten ale oba hráče v těchto tutovkách po skvělých zákrocích vychytal.

Góly tak padaly až v samém závěru. Nejdřív snížil Koukal, hned z následného útoku ale odpověděl Klesa – a protože se mu před čtrnácti dny narodil syn Filípek, hezky si na oslavu své trefy zakolíbal…

„My věděli, že domácím jde o život, a to se projevilo. Vletěli na nás, dali rychle dva góly a pak už na hřišti jasně dominovali,“ konstatoval hostující trenér David Vavruška.

„Já si tady skoro každý zápas stýskal, že se trápíme spíše psychicky, protože nedáme ani ty největší šance. Dneska jsme dali rychle dva góly, což nám herně moc pomohlo. Ta tíha z hráčů spadla a najednou vše šlo,“ vyzdvihl domácí trenér František Cipro.

Č. Budějovice – Příbram 4:1 (3:0)

Branky: 3. a 7. Lengyel, 42. Ondrášek, 90. Klesa – 89. Koukal. ŽK: Andrejevič, Krejčí. Diváci: 2312. Rozhodčí: Bílek – Ubias, Gallo.

Dynamo ČB: Křížek – Čirkin, Lengyel, Brezinský, Machovec (44. Simič) – Klesa, Otepka, Javorek, Sandro – F. Němec (65. Hudson), Ondrášek (80. Pecka).

Příbram: Hruška – Štochl, Andrejevič, Krejčí, Divíšek – Valenta (46. Mareš), Tarczal, T. Pilík (69. Papšys), Pleško – Šlapák (46. Koukal).