Kaplice - VS Plzeň 2:0 (2:0)

Domácí lodivod Křiva nasadil stejnou jedenáctku jako v Hradišti, kde kaplické hráčky předvedly kanonádu 12:1. Západočešky se však od začátku prezentovaly velmi slušnou hrou a byly rozhodně prozatím nejtěžším protivníkem. A Plzeňanky také jako první vážněji zahrozily. V 8. minutě se k přímému kopu postavila Vlková, jejíž slušná rána skončila nad břevnem.

Domácí hráčky se do tempa dostávaly pozvolna a více vzruchu před svatyní hostů nastalo až ve 25. minutě. K přímému kopu se postavila V. Jedličková, ale i její střela skončila těsně nad. Po půlhodině Tošilová poslala přesný pas za obranu Plzně, po levé straně se až do vápna dostala Vocedálková, střelu na bližší tyč však stačila Zedníková vyrazit na rohový kop. O čtyři minuty později vyslala Bartoníčková do úniku V. Jedličkovou, ta se do vápna dostala pro změnu z pravé strany, ale jen vyprášila rukavice brankářky Zedníkové. Krátce na to se trestuhodné chyby dopustila hostující stoperka, když poslala malou domů takříkajíc naslepo a nevšimla si, že v cestě je Veronika Jedličková, která se zadarmo dostala k míči, ale s velkou příležitostí si nedokázala poradit a Zedníkovou neprostřelila.

Kapličandy však byly nadále aktivní a vedoucí branky se nakonec dočkaly. V 36. minutě Tošilová přesnou přihrávkou vyslala do úniku znovu Veroniku Jedličkovou, která již další šanci přetavila v gól – 1:0.

Téměř shodná situace se opakovala o pět minut později. Tošilová opět oslovila nabíhající Veroniku Jedličkovou – a bylo to 2:0. Před odchodem do kabin měly domácí hráčky ještě jednu šanci, když po rohu V. Jedličkové z první zakončovala v gólové pozici Praizlerová, ale zamířila nad.

Jak skončil poločas první, tak začal i ten druhý, a to v režii hráček domácího Spartaku, které si vypracovávaly další příležitosti. V 51. minutě Bartoníčková přihrála do vápna V. Jedličkové, která vyslala prudkou ránu na přední tyč, ale Zedníková s pomocí brankové konstrukce nekapitulovala. Hned v následující minutě se aktivní kapitánka V. Jedličková řítila opět sama na branku, v tomto případě vyšla ze souboje jako vítězka Zedníková. V 55. minutě pak měla plzeňská gólmanka štěstí při střele Bartoníčkové, která těsně minula.

Poté se hra odbývala znovu spíše ve středu hřiště a šancí již tolik k vidění nebylo. Hostující hráčky se snažily utkání zdramatizovat, do zakončení se však příliš nedostávaly. Až v samotném závěru měly Západočešky výhodu přímého kopu z velmi dobré palebné pozice, rána však na branku neprolétla a ani z následného závaru se gólově neurodilo.

Zápas o čelo tedy skončil dvoubrankovou výhrou fotbalistek Spartaku a vzhledem k počtu šancí lze jejich vítězství označit za zasloužené, i když nutno zároveň říci, že hostující hráčky v poli nehrály vůbec špatně.

Fakta – branky: 36. a 41. V. Jedličková, hráno bez karet, řídil rozhodčí Hladík.

Sestava Kaplice: Klomfarová – Kováříková (78. Suchanová), Praizlerová, Vávrová, K. Jedličková, Stoklasová, Tošilová, Bartoníčková, Vocedálková, V. Jedličková, Konvičková (69. Goldfingerová).