Větřní - Chvalšiny 5:1 (2:0)

Na těžkém podmáčeném terénu si první velkou šanci vypracovali hosté. V 18. minutě centr Sluky z trestného kopu Pavelka vyrazil jen před sebe, ale Podskalský zblízka domácího brankáře nepřehodil. Od poloviny prvního dějství se však iniciativa jasně přestěhovala na domácí kopačky. Ve 23. minutě po sérii rohů hlavičkoval R. Weinhard ještě do břevna.

V 35. minutě však už domácí režisér připravil první branku, když poslal do sóla Homera, jenž po zemi prostřelil Cábu na 1:0. Za další dvě minuty domácí akci zopakovali, na pas R. Weinharda si tentokrát naběhl Dvořáček a s přehledem upravil na 2:0. Vzápětí přidali domácí ještě třetí branku, která ale pro těsný ofsajd neplatila.

Na další zásah se tak čekalo do 65. minuty, kdy agilní Dvořáček zakončil samostatný nájezd ze strany na 3:0.

V 72. minutě překvapil mladého Cábu ve chvalšinské brance Rudolf Weinhard dalekonosnou střelou z přímého kopu – 4:0.

Chvalšinští se čestného úspěchu dočkali v 78. minutě, kdy Pavelka neudržel bombu Sluky z trestného kopu a Podskalský zblízka doklepl na 4:1.

Poslední slovo si ovšem vzali domácí, když podruhé v utkání skóroval také Homer a v 85. minutě pečetil na výmluvných 5:1.

Sestavy – Větřní: Pavelka – Cieslar (78. Mleziva), Sukdolák, Žilavý, T. Weinhard – Sikuta (65. Dekret), J. Šustr, R. Weinhard, Homer – Dvořáček, Opekar, Chvalšiny: Cába – Maxa, Holas, Paráček, Lamač – Tancer, M. Postl, Sluka, P. Postl – Hundsnurscher (72. Kliner), Podskalský.

Trenér Zdeněk Podhola (Větřní): „V derby jsme hráli, co jsme si předsevzali. Chvalšiny měly výškovou převahu a horem to moc nešlo. Na těžkém terénu jsme proto využívali kombinaci po zemi a z křídelních prostorů si vytvářeli šance. Velkou formu znovu prokázal autor dvou gólů Ondra Dvořáček. To samé platí pro Milana Homera, který má v koncovce doslova zabijácký instinkt. A velkou porci práce samozřejmě odvedl Ruda Weinhard, který byl u většiny našich gólů. S předvedeným výkonem a nasazením hráčů jsem spokojen.“

Trenér Zdeněk Čarek (Chvalšiny): „My jsme po celkem dobrém výkonu proti Krumlovu tentokrát hrozně propadli. Větřní bylo po všech stránkách lepší a zaslouženě vysoko vyhrálo. Snažili jsme se o nějakou protihru, ale všechno jsme tlačili středem, kde domácí dominovali. Utkání nevyšlo ani našemu mladému brankáři, který chyboval zejména při trestném kopu Weinharda z obrovské dálky. Toho jsme navíc vůbec nepokrývali a nechali ho utkání prakticky rozhodnout.“