Českokrumlovští se představili na trávníku roudenské Malše, které měli oplácet podzimní prohru 1:3. Tabulkové postavení i aktuální rozpoložení soupeřů favorizovalo domácí malšany, ale v samotném utkání bylo vše jinak.

Roudné - Český Krumlov 0:2 (0:1)

Za silného bočního větru se slavojáci, tentokrát s Říhou v brance, od začátku snažili o aktivní hru, dobře bránili a nepouštěli soupeře do šancí. Navíc hosté nevynechali jedinou možnost k ohrožení domácí svatyně a byli i nebezpečnější. Po necelé půlhodině zahrával Kabele trestný kop z levé strany, ve skrumáži byl u odraženého míče nejdříve Tauber, ale Konečného zblízka nepřekonal. O chvíli později Krumlovští předvedli utěšenou akci, vybojovali roh, střílený centr Nováka našel na přední tyči nabíhajícího Wagnera, který bombou z voleje rozezvučel břevno domácí svatyně.

Sedm minut před pauzou se již hosté zaslouženě radovali. Neúnavně napadající Tauber šel důrazně do souboje s domácím gólmanem, ten ho nastřelil, odražený balon se dostal k Persánovi, před kterým již zívala opuštěná branka – 0:1.

Do druhé půle Roudenští prostřídali, měli sice opticky více ze hry, ale krumlovská defenzíva nadále pracovala spolehlivě. Až po hodině hry musel Říha vytasit parádní zákrok proti střele Vlka.Pak se do hry dostal střídající krumlovský zadák Mravec, šel na netradiční post do středové řady a za chvíli se dostal i do dobré šance, jenomže přestřelil.

Čtvrt hodiny před koncem si však znovu Mravec naběhl za záda domácí obrany, přesným centrem našel vpravo nabíhajícího Taubera, jenž prostřelil vybíhajícího Konečného – 0:2.

Malšané se sice ještě pokusili zdramatizovat závěr, ale Říha reflexivním zákrokem udržel čisté konto i při nečekaném odrazu ze skrumáže – a slavojáci se mohli radovat z prvního tříbodového jarního vítězství.

Fakta – branky: 38. Persán, 74. Tauber, žluté karty 0:1 (Beránek), jako hlavní řídil rozhodčí Průcha, sledovalo 250 diváků.

Sestava Slavoje Český Krumlov: Říha – Beránek, Kabele, Dudák, Svoboda – Persán (78. Švec), Kroupa (83. Neckář), Novák, Sláma (68. Mravec) – Wagner, Tauber (89. Ješina).

SLOVA OD KORMIDLA

„Ve čtvrtek jsme si s hráči sedli a vyříkali všechna pro i proti. Jsem rád, že to padlo na úrodnou půdu. Ve srovnání s předchozími zápasy jsme totiž působili daleko kolektivněji. Už jsem tam viděl vzájemné povzbuzování nebo hecování jeden druhého. A co je hlavní, tak si hráči plnili to, co jsme si před zápasem řekli. Například výkon Wagnera byl o tisíc procent lepší než ve středu s Dobříší. Výborný zápas odehrál Svoboda, velkou práci vpředu odvedli Sláma s Tauberem, kteří neustále napadali a byli hodně důrazní. Těžko ale vyzdvihovat jednotlivce, pochvalu tentokrát zaslouží celý tým. Bylo jasné, že musíme být aktivní. Nemohli jsme zalézt do obrany, a to se nám dařilo,“ vyzdvihl stanovenou a hlavně v zápase hráči dodrženou taktiku krumlovský kouč Václav Domin a ještě dodal: Hráli jsme kolektivně, zodpovědně a hlavně disciplinovaně, což se nám před tím nedařilo. V minulé sezoně nás výsledek z Roudného nastartoval. Věřím, že teď to bude platit znovu.“

DOMA S DOUBRAVKOU

Českokrumlovští fotbalisté si šestou tříbodovou výhrou v sezoně polepšili na pětadvacet bodů.

V příštím kole slavojáky čeká partie s plzeňskou Doubravkou, která má po výhře se Soběslaví na kontě o čtyři bodíky více. Zelenobílí budou v sobotním dopoledním zápase (14. dubna od 10.30 hodin) Západočechům oplácet podzimní prohru v poměru 1:2.