Tipy z aktuální víkendové nabídky dalších kol národních, oblastních a okresních fotbalových soutěží.

Česká divize

Fotbalisté českokrumlovského Slavoje neprožívají právě nejšťastnější období, když v posledních  třech kolech vyšli naprázdno, i když si paradoxně zaknihovali tři body za kontumační výhru nad Přední Kopaninou. Minule však slavojáci doma po doslova mizerném představení prohráli 0:1 v jihočeském derby s Čížovou a v průběžné tabulce se nebezpečně přiblížili k pásmu ohrožených týmů. Zelenobílí mají na kontě sedmadvacet bodů, a tak  je zítra čeká partie o pověstných šest, neboť se v druhém ze série derby představí na trávníku předposledního a aktuálně dvacetibodového Milevska.

To pochopitelně ví i krumlovský trenér Jiří Svoboda: „Potřebujeme se už konečně chytit a v Milevsku uhrát aspoň bod, aby se nám spodek zase o něco nepřiblížil," přeje si kouč a pokračuje: „Marodka se nám příliš nevyprázdnila, když stále mimo hru zůstávají Klivanda, Litvan a Hrabík. Začátkem týdne netrénoval ani Pintér, který měl po Čížové menší problémy s nataženým svalem. V Milevsku by ale měl být připraven. A jaké budou změny v základu? Do branky tentokrát půjde Trnka, i když Šiller minule za gól nemohl a chytal dobře. Od začátku počítám do útoku s Pavlem Svobodou, který by jako rychlostní typ mohl vepředu na soupeře platit. Jednu až dvě změny asi uděláme také v záložní řadě. Čekám bojovný zápas a rád bych od kluků viděl daleko větší nasazení než minule. Pozor si musíme dát na nebezpečné milevské standardky, kdy soupeř těží ze hry svých vysokých hráčů. Na druhou stranu pak potřebujeme protrhnout i střeleckou smůlu, takže musíme hrát odvážněji v útoku. Ve třech ze sedmi jarních zápasů jsme nedali gól a kromě  domácího zápasu s Novým Strašecím, kdy jsme skórovali čtyřikrát, se kluci v koncovce trápili i v dalších utkáních. Je už nejvyšší čas tu deku, která na mužstvu trochu leží, zase odhodit!" burcuje trenér.

Pro úplnost dodejme, že v podzimním vzájemném utkání Krumlovští rivala z Milevska doma deklasovali v poměru 5:0, když se do střelecké listiny zapsali Klivanda (2x), Špát, Babouček a Pliška. Výhru v odvetě by slavojáci potřebovali a nemuselo by to být ani takovým rozdílem…

I. A třída

Z trojlístku okresních zástupců v béčkové skupině druhé nejvyšší oblastní soutěže má v devatenáctém kole výhodu domácího prostředí pouze nováček z Velešína. Ten si v týdnu notně zkomplikoval situaci, když doma dostal potupnou pětku od Vacova a na jeho úroveň se bodově dotáhli další pronásledovatelé. A dalšího z ohrožených, a to patnáctibodovou Novou Bystřici,  Velešínští dnes přivítají před svými fandy a i tady se bude hrát o pověstných šest bodů.

Průběžně třetí Kaplice se dnes představí na trávníku šestého Vacova.

Už jen o skóre poslední Nová Ves, která si ve středu zapsala cennou výhru v dohrávce ve Vimperku, zamíří dnes do krajské metropole, kde se u Malého jezu utká  s devátou budějovickou Slávií, jež zatím nastřádala o čtyři bodíky více.

I. B třída

V áčkové skupině hrají z kvarteta okresních týmů v tomto kole doma hned tři.

Průběžně třetí béčko Č. Krumlova v roli jasného favorita dnes hostí poslední Mladé. Zajímavá partie by pak měla být k vidění v Křemži, kde po výhře v dohrávce v Ledenicích aktuálně devátí domácí přivítají aspiranta postupu, a to druhý Kamenný Újezd, na jehož půdě na podzim vyfasovali ostudnou sedmičku. Atraktivního soupeře bude zítra mít i na jaře neporažené béčko Kaplice, které na svém hřišti změří síly s první rezervou Roudného.

V béčkové skupině I. B třídy se hraje další z prestižních derby okresních lipenských rivalů, v němž dnes změří síly  sedmý Vyšší Brod se čtvrtým Frymburkem. Hráči domácího Dynama na jaře ještě nebodovali, Frymburští naposledy utrpěli debakl 1:5 doma v dohrávce derby s Horní Planou, a tak oba týmy mají co napravovat. Jen dodejme, že na podzim se z výhry v poměru 2:0 doma radovali hráči Šumavy.

Výhodu domácího trávníku dnes budou mít ještě fotbalisté nováčka v barvách FC Vltava, kteří přivítají silné a v tabulce druhé Netolice.

Okresní přebor

V patnáctém kole okresního přeboru se po minulé výhře v Kájově už zase první Přídolí utká doma s devátým Soběnovem. Úřadující kájovský přeborník zamíří na hřiště sedmých Malont a třetí Dolní Dvořiště se představí na  trávníku desáté Zlaté Koruny.