Dnes se poprvé v jarní části sezony vracíme k oblíbené rubrice, v níž námi oslovený expert komentuje vybrané víkendové zápasy fotbalových týmů z našeho regionu v různých soutěžích, a to většinou duely, které najdete v daném kole E.ON Tip Ligy.

Pro odvetnou část jsme sáhli po osmatřicetiletém ostříleném bývalém hráči Malont, extrenérovi a aktuálně ještě i hráči béčka kaplického Spartaku – Janu Říhovi, jenž nám k zápasům z programu prvního tipovacího kola řekl:

Č. Krumlov – Sušice (divize): „Takhle si vstup do jarních zápasů asi slavojáci nepředstavovali… Po třech kolech odvet bez bodu a s jedním jediným vstřeleným gólem, to opravdu není žádná hitparáda! Ale teď už musí konečně bodově zabrat a budou mít k tomu i vhodného soupeře, který je na tom tabulkově ještě hůř. Proto tipuji výhru medvědů, a to výrazným rozdílem!"

Roudné B – Kaplice (I.A třída): „Doufám, že si Kapličáci v generálce nevystříleli všechen střelecký prach a nechali si nějaké góly i na Malšany. Zkušené trenérské duo Lesňák a Kučera má k dispozici na tuto soutěž nadstandardní kádr, pokaždé hrají na vítězství a je jim jedno, jestli je to doma anebo venku. Suny Janura se v přípravě jevil velmi dobře a z jeho přihrávek v přátelských zápasech těžili oba útočníci – „Zlatan" Pulců s Ondrou Svobodou. Ti se dle mého názoru prosadí i v sobotu a u áčka vidím na zápas v Roudném jasnou dvojku!"

Velešín – Netolice (I.A třída): „V zimním období se událo okolo velešínského fotbalu plno změn, které snad budou ku prospěchu klubu a povedou k vytoužené záchraně. Velešínští odvolali předsedu oddílu, vyměnili trenéra a přivedli několik nových hráčů. Na tak malý klub je to změn až až. Doufám, že se nové akvizice hned prosadí a napomůžou domácím k veledůležitým bodům. Gólů tady asi moc nepadne, protože oba tyto týmy měly na podzim velké problémy v koncovce… Tipuji neprohru domácích."

Kaplice B – Větřní (I.B třída): „To je jasný šlágr prvního jarního kola! Velkým favoritem tohoto derby zápasu jsou hosté z Větřní vedení velmi ambiciozním hrajícím trenérem Zbyňou Ginzelem. Ten se obklopil šikovnýma klukama, které vede z dirigentského postu libera na hřišti a může jim tak udělovat bezprostřední pokyny. A ty také umí důrazně ventilovat! Domácí mladý trenér Míša Rybák se svým realizačním týmem byl několikrát během zimy soupeře sledovat a určitě nebude chtít rozdávat body zadarmo. Myslím, že jako domácí z tohoto očekávaného derby souboje neodejdeme s prázdnou."

Č. Krumlov B – Křemže (I.B třída): „Tady to ovšem bude jasná jednička! Navíc domácí mladíci v derby přejedou hosty z Podkletí nehorázným způsobem. Podle dostupných informací budou mít asi kluci z Křemže na jaře velké problémy… Naproti tomu Krumlovští se budou snažit ještě míchat postupovými kartami, takže ztrácet doma si nesmí dovolit."

H. Planá – Přídolí (I.B třída): „Tak tady, kdyby přišlo něco jiného než vítězství domácích, tak by asi nebylo něco v pořádku! Ale ve fotbale je možné všechno a míč je kulatý… Přídolští však přes veškerou snahu body od Lipna nepřivezou, ba naopak, Peťa Šenky začne odvetnou část sezony hattrickem!"