V jarní části sezony 2015/16 hodnotí dění na okresních trávnících u čtenářů a fotbalových fajnšmekrů oblíbený glosátor od Lipna, čtyřiačtyřicetiletý frymburský hráč Václav Tomka.

Dnes nám k zápasům desátého jarního kola E.ON Tip Ligy řekl:

Kaplice – Větřní (I.A třída): „Dvanáctá Kaplice, která má na kontě dvacet bodů, přivítá na svém trávníku jedenácté Větřní, které má o dva body více. Tudíž je naprosto jasné, o co v tomto zápase tři kola před koncem půjde. Ještě k tomu, když z posledních dvou míst budou chtít do záchrany v béčkové skupině I.A třídy promluvit Ledenice a Nová Ves. Tudíž tentokrát za tahák kola označím právě tento duel. Jsem moc zvědavý, jestli dá o víkendu dohromady lepší tým větřínský Zbyněk Ginzel, nebo spartakovec Míša Rybák, oba dva totiž to se sestavováním nebudou mít opět vůbec lehké. V obou týmech mám několik oblíbenců, ale srdce mám větřínské. Myslím, že ani tento zápas moc o záchraně nerozhodne, protože to vidím na plichtu. Oba týmy si připíší po bodu, který bude prozatím více vyhovovat hráčům kolem „Horviho" Weinharda."

Horní Planá – Vyšší Brod (I.B třída): „Škoda, že před týdnem Smrčina neudržela v souboji z chvostu tabulky poločasové vedení v Kamenném Újezdu. I bod by byl z tak důležitého utkání dobrý, ale nakonec hostům došel dech, Kameňák toho využil, výsledek otočil na 2:1 a Planou tím opět přišpendlil na samotné dno. Vyšák, který před týdnem opět sotva dával sestavu dohromady, podlehl doma 1:5 Frymburku, který byl po delší době skoro kompletní. Dynamo ale má na rozdíl od Smrčiny nahráno a je s jednatřiceti body sedmé. V tomto zápase tak dám jasnou jedničku, protože za a) vyšebrodský kouč Honza Straka bude pravděpodobně sestavu opět skládat jako puzzle, a za b) Planá prostě tři kola před koncem doma vyhrát musí, jestli nechce předčasně zapíjet sestup!"

FC Vltava – Zlatá Koruna (okresní přebor): „Loučovičtí v posledním kole hodně překvapivě prohráli v Křemži, kde prý řádil domácí veterán Martin Vosika, který přišel sice na trávník až v druhém poločase, ale jednu branku dal a u rozhodující si připsal asistenci. Kluci z Podkletí tím hodně pomohli Sokolům z Chvalšin, kteří se tak s definitivní platností stali přeborníky okresu! Tudíž velká gratulace svěřencům Zdeňka Čarka a ve Frymburku už se na vás mistři těšíme… Vltava tak malinko ztratila do závěrečných bojů motivaci, protože vím, že postoupit do I.B třídy chtěla pouze z prvního místa, což je pochopitelné. Ale kdyby se náhodou postup naskytl i z místa druhého, tak do toho kluci modrobílí běžte, dle mého rozhodně o soutěž výš patříte! A v zápase, ve kterém půjde právě o místo okresního vicemistra, věřím právě domácím. Jednička – a Loučky budou brát okresní stříbrné medaile."

Kájov – Frymburk B (okresní přebor): „Vzhledem k tomu, že Zlatá Koruna dle mého mínění prohraje v Loučovicích, může být několikanásobný přeborník z Kájova ještě na bedně, tedy pokud zvládne zbývající dva zápasy a Koruna zaváhá… My naposledy doma porazili ve vyhecovaném zápase béčko Nové Vsi, i když těsně 3:2, ale i to se počítá. Do Kájova určitě přijedeme, i když naše áčko hraje o dvě hodiny později doma s Netolicemi. Další ostudu už nepřipustíme! Za minulý víkend musím pochválit veterána Honzu Salzera, který na hrotu útoku podal skvělý výkon a zápas se Vsí nakonec i brankou pět minut před koncem rozhodl. Trochu se obávám dravého útoku Kájova, v němž naposledy opět pálil ostrými i fotbalový profesor Míra Grabec! Áčko už ale má bodů dost, tak rozhodně nepojedeme do Kájova ve slátané sestavě a tudíž tam neprohrajeme. Gratuluji tedy tímto předem i Zlatce ke třetímu místu!"