Na podzim se body po výsledku 2:2 dělily. Do odvety ovšem nastupovali v roli favorita hráči domácí Nové Vsi, kteří odstartovali do jara výhrou na půdě budějovické Lokomotivy. Velešínští na úvod doma ztratili remízou s Netolicemi a propadli se až na dno, což viditelně chtěli v prestižním zápase změnit.

Nová Ves/Brloh - Velešín 0:1 (0:0)

První dvacetiminutovka také patřila hostům, kteří byli nejblíže k otevření skóre ve 14. minutě, ale tvrdou přízemní střelu agilního Kopeckého zastavila pravá tyč Poulovy branky. Domácí začali zvedat hlavu až v polovině úvodního dějství – a i oni měli šance. Ve 25. minutě se ve vápně dostal k zakončení Ďurica, ale hlavou mířil těsně mimo. Stejně se pak vedlo i kanonýru Fischerovi, který po centru Vlčka zakončil v pádu o pár centimetrů vedle tyče. V závěru půle se pak znovu připomněli i hosté, když po prostrčení od Kopeckého postupoval ze strany sám Rozkošný, ale ztroskotal na dobře vyběhnutém Poulovi – a do kabin se po rušné půli šlo za bezbrankového stavu.

Po změně stran se iniciativa přestěhovala na velešínské kopačky. Hosté měli více ze hry, dostávali se do šancí a také zaslouženě rozhodli. V 69. minutě špílmachr Kollár vysunul Rozkošného, ten se dostal až před Poulu, který si na míč sice sáhl, ale balon i přes veškerou snahu domácího gólmana zapadl do sítě – 0:1. O pár minut později měl pojistku na kopačce Kopecký, ale tentokrát vyšel ze souboje vítězně domácí brankář. Hráči Nové Vsi se pak nadechli k závěrečnému náporu, zahrávali několik velice nebezpečných standardek, ale velešínská obrana v čele s pozorným Kothánkem již odolala – a doslova zlaté tři body nakonec zamířily do Velešína, který aktuálně přenechal černého Petra roudenskému béčku.

Viděno z lavičky

Trenér Karel Švarc (Nová Ves): „První půle byla oboustranně zajímavější. V úvodu měl navrch soupeř, nastřelil tyč, pak jsme se dostali do hry a také měli dobré šance. Do druhého poločasu jsme chtěli posílit střed hřiště, kde jsme nebyli moc aktivní, ale efekt to nepřineslo. Po ztrátě na útočné polovině navíc přišel brejk, ze kterého jsme inkasovali. Ke konci jsme ještě zahrávali plno trestných kopů a rohů, ale soupeř dobře bránil a my se už neprosadili. Byť jsem na to kluky zvlášť upozorňoval, že Velešín hraje doslova o všechno a půjde do toho hodně důrazně, tak si to chlapci asi nevzali k srdci. Nikdo neudělal v tomto zápase nic navrch. Velešín chtěl víc hrát, měl větší chuť a zaslouženě proto i vyhrál. My si musíme uvědomit, že v této soutěži se nikdo neporazí sám, byť je třeba na spodku tabulky. Příště tomu musíme dát daleko víc!"

Asistent trenéra Stanislav Kysela (Velešín): „V důrazném prvním poločase jsme byli v úvodu lepší, pak se to vyrovnalo a šance měli i domácí. Po přestávce mi ale připadlo, že soupeř hraje profesorsky, vynutili jsme si převahu a dali i vedoucí a nakonec rozhodující gól. Za bojovnost jsme si bodovat zasloužili a jsem rád, že to vyšlo až na výhru. Za předvedený výkon pochválím celý tým a vyzdvihnu obranu v čele s brankářem Kothánkem, který nás v důležitých chvílích podržel. Jsou to pro nás zlaté body, které příště musíme potvrdit v domácím zápase s Hrdějovicemi."

Sestava Nové Vsi: Poula – Vejvoda, O. Švarc, Marek Wohlgemuth, Chmelař – J. Postl, Vlček, Jiří Anderle ml., J. Pouzar (80. Jiří Anderle st.) – Fischer, Ďurica (46. Hüttner).

Sestava Velešína: Kothánek – Zimek, J. Zatloukal, Opekar, Z. Šafránek – Rozkošný, Falc, Kollár, Hrmo – Kopecký (83. Šebesta), Jirský.