Tipy z víkendové nabídky utkání celků z našeho regionu v dalších kolech oblastních a okresních soutěží.

Krajský přebor

Oba naše týmy účinkující v nejvyšší oblastní soutěži se v jedenáctém pokračování představí shodně v sobotu na hřištích soupeřů z horní půlky tabulky.

Po odehrané první třetině sezony suverénně první českokrumlovský Slavoj, který minule vydřenou výhrou ve šlágru nad druhým Milevskem (2:1) navýšil svůj náskok na čele už na pět bodů, bude hájit nulu v kolonce porážek na trávníku ambiciózní Čížové.

Slavojáci na horké čížovské půdě v minulém ročníku prohráli 1:2, a tak by jistě brali spíše opakování výsledku z jarní odvety, kdy soupeři v posledním kole minulé sezony porážku oplatili stejným poměrem.

Fotbalisté kaplického Spartaku v předchozím dějství znovu naladili na vítěznou notu a po vysoké výhře 4:0 nad posledním Chýnovem si v průběžné tabulce polepšili na šesté místo. V sobotu tedy spartakovce čeká partie se sousedem, a to na hřišti sedmé Čkyně.

Kapličtí v minulém ročníku se Čkyní doma remizovali 1:1, ale jarní odveta se jim podařila a ze čkyňského hřiště si přivezli všechny body za nejtěsnější výhru 1:0. Tento výsledek by spartakovci jistě uvítali i v sobotu, i když se stále nad několika hráči základní sestavy vinou zranění vznáší otazník.

I. B třída

Jubilejní – desáté – dějství nejnižší krajské soutěže přináší v „krumlovské“ skupině A s deseti zástupci našeho regionu vůbec poprvé pětici okresních derby, což znamená, že naše týmy mají doma za soupeře výhradně okresního rivala.

V sobotu jsou na programu první dvě prestižní partie. V průběžné tabulce druhá a po devíti kolech s čistým štítem pokračující Křemže bude hájit nulu v kolonce porážek proti exúčastníkovi I. A třídy z Frymburku, který naopak zůstává hodně za očekáváním a je až třináctý.

V tabulce desátý nováček v barvách loučovického FC Vltava v partii sousedů hostí v sobotu jedenácté Dolní Dvořiště, které přijede s čerstvým skalpem silných Lhenic.

V neděli hraje v domácím prostředí také nový lídr z Nové Vsi, který přivítá šestou Horní Planou. Dalším tahákem je derby mezi čtvrtým béčkem Českého Krumlova a pátým Vyšším Brodem, v němž na sebe narazí dva jasně nejlepší útoky ve skupině.

Konečně poslední derby uvidí v neděli Kaplice, kde průběžně sedmé béčko domácího Spartaku vyzve devátý Velešín.