ZÁPAS PRAVDY

Divizní krumlovský Slavoj má před sebou zápas pravdy v boji o záchranu, když v sobotu dopoledne vyběhne na trávník posledního plzeňského Petřína. V podzimním vzájemném duelu zelenobílí západočeského rivala doma přejeli 4:1 (brnky: Wagner 2, Dudák, Babka) a pro oživení nadějí na záchranu potřebují bodovat i v odvetě.

„Jedeme do Plzně kompletní, tedy i s Klivandou, který už naplno trénuje,“ hlásil v pátek krumlovský kouč Václav Domin a dodal: „Je to klíčový zápas a celý týden jsme se tomu v přípravě věnovali. Bude to asi zase o prvním gólu. Když ho dáme, tak nemám strach, že se budeme vracet s prázdnou.“

PRVNÍ TŘÍDY

V oblastní I.A třídě hraje z našeho dua doma tentokrát Větřní, které v sobotu čeká těžký boj s aspirantem postupu z Bavorovic. Druhý tým áčkové tabulky však není na jaře v dobrém rozpoložení, takže šance tu je…

Poslední Velešín se v sobotu představí na trávníku čtvrté Blatné, s níž na podzim svedl doma málo vídanou přestřelku (4:8).

V nejnižší krajské soutěži – I.B třídě – se ve čtvrtém jarním pokračování budou hrát hned dvě okresní derby partie.

K prvnímu prestižnímu souboji v sobotu na hřišti devátých Loučovic nastoupí v tabulce předposlední nováček ze Zlaté Koruny, jenž v odvetách ještě nebodoval (na podzim se body po výsledku 1:1 u kláštera dělily).

Také v druhém derby budou favority domácí. Již pátá Kaplice v neděli přivítá dvanáctý FK Nová Ves / Brloh, jenž je také zatím v odvetách nulový, a bude rivalovi oplácet podzimní porážku 0:3.

Atraktivní podívanou slibuje i sobotní souboj v pořadí čtvrtého Frymburku se suverénním lídrem áčkové skupiny z Nové Vsi u Č. Budějovic. V tomto utkání budou chtít hráči Šumavy favorita zaskočit a oplatit mu podzimní prohru o tři branky.

Doma hrají ještě poslední Chvalšiny, které v sobotním podvečeru změří síly se sedmými Ledenicemi, na jejichž hřišti na podzim nečekaně zvítězily 1:0.

OKRESNÍ TAHÁKY

Třetí jarní pokračování okresního přeboru přinese svůj tahák na malontském trávníku. Tam totiž v roli domácích vyběhne lídr pořadí z Dolního Dvořiště, kterému Hraničář poskytl dočasný azyl, proti hostitelům. V bitvě dvou domácích týmů se navíc utkají i dva na jaře stoprocentní celky.

V pořadí druhá a jen bod na čelo ztrácející hornoplánská Smrčina zavítá v neděli v podvečer na hřiště v tabulce předposledního béčka krumlovského Slavoje, které však v odvetách už získalo skalp Kájova a brousí si zuby na dalšího favorita ze špičky.

Třetí vyšebrodské Dynamo bude hostovat na hřišti devátého Světlíku a čtvrtý Kájov (rovněž v sobotu) vyběhne na hřiště zejména doma velice silného a v pořadí pátého Lipna.