„Bude nám smutno, ale kluci už jsou velcí, za týden se vrátí," svěřila se ještě na Letiši Václava Havla za všechny maminky Jiřina Tomková z Borovan. Její syn Rostislav Tomek odletěl společně s dalšími třiadvaceti fotbalisty do Ruska.

V moderním Jekatěrinburgu sehrají Jihočeši kvalitně obsazený turnaj.

Organizačně velmi významně se zajištěním přesunu a pobytu pomohl Jihočechům Roman Procházka z agentury Czech Tourism. "Pro chlapce jsme připravili atraktivní program. Trenéři měli přání sehrát přátelské duely, to jim bude umožněno, domácí tým se specializuje na sálovou kopanou, proto bude v přípravě na turnaj pro Jihoečeský výběr velmi těžkým soupeřem."

Dvě jihočeská mládežnická fotbalová družstva (r.n. 1998 – 2000) se od 5.1. do 7.1. zúčastní IX. Vánočního turnaje Ivana  Kanidy. „Byl to  učitel,  který tělem chránil své školáky při útoku teroristů na školu v Beslanu a byl teroristy zastřelen," přiblížil motto turnaje Zdeněk Zbytek.
S finančními náklady na cestu jihočeských fotbalistů pomohlo českobudějovické Dynamo, významnou částku přidala i nadace České asociace fotbalových hráčů.

Vahou osobnosti měl důležitý vliv předseda  ČAFH Karel Poborský. Sám s fotbalem procestoval celý svět. „Troufnu si tvrdit, že pro mladíky je cesta do Ruska určitě obrovskou výzvou, šancí, zkušeností. Mládežnický fotbal podporujeme, proto jsme se rozhodli přispět." Jihočeská výprava obdržela od zmiňované nadace sto tisíc korun!

Dalších třicet pomohl zajistit generální manažer SK Dynamo ČB Jiří Kotrba.  „Věřím, že se projeví  kvalitní práce s mládeží, Jihočeši v konkurenci ruských klubů určitě neudělají ostudu," říká Poborský a Kotrba doplnil: „Pro mladé fotbalisty je cesta do Jekatěrinburgu obrovskou exotikou. Podívají se až do uralské oblasti, je to šance pro český fotbal, ale i pro celý Jihočeský kraj, aby se v těchto místech zviditelnil a navázal dobré vztahy."
Jiří Kotrba uvažuje také v širším kontextu: „Kluci na vlastní oči uvidí, co jsou Rusové schopni pro fotbal vytvořit, až přijedou domů, určitě budou vyprávět, co je tam vybudováno, co se v ruských městech  podařilo právě pro sportovce udělat."
Faktem je, že Jihočechům se při procházce supermoderním komplexem až tajil dech. "Je to tady nádhera," přikavovali hráči i trenéři.

Fotbalisté po čtyřhodinovém letu nejprve doháněli spánkový deficit, pak poobědovali (polévka z dýně a kuře s rýží) a chystali se do hlavní arény (kapacita 5400 diváků) na první trénink.

Soupeřit se dvěma výběry z jihu Čech budou v Jekatěrinburgu dvě domácí družstva,  fotbalisté z Moskvy, Surgutu, Krasnojarsku a ze zmiňovaného Beslanu.