V oblíbené páteční rubrice námi oslovený expert komentuje  vybrané víkendové zápasy fotbalových týmů z regionu v různých soutěžích.

Zkušený čtyřicetiletý frymburský hráč Václav Tomka tentokrát  k zápasům z programu 8. kola E.ON Tip Ligy řekl:

Č. Krumlov – Tachov (divize): „Slavoj hrál v Roudném o šest bodů a díky kapitánu Pliškovi otočil ve druhé půli výsledek po standardkách. Má teď na kontě třiatřicet bodů a je v relativním klidu na osmém místě. Tachov, kterému má Slavoj co oplácet, protože na podzim s ním venku prohrál 1:4, je s tříbodovým odstupem jedenáctý. Myslím, že Krumlováci po dvou zasloužených výhrách zůstanou neporaženi i tentokrát. Zelenobílí sice Tachovu neoplatí takový příděl, ale minimálně o dvě branky jej doma porazí. Střeleckou fazónu má Michal Pliška, tak by se mohl opět trefit třeba z trestného kopu. Jsem rád, že Krumlováci kráčí za záchranou a definitivně, doufám, pánům trenérům pogratuluji už příští týden…"

Velešín – Kaplice (I.A): „Velešínští i Kapličtí si to před týdnem rozdali s aspiranty postupu a zaznamenali rozdílné výsledky. Jihostroj doma přivítal silné Bavorovice, které mu daly lekci z produktivity a pod komínem vyhrály rozdílem třídy 5:1. Velešín klesl až na třinácté místo a s dvaceti body je nyní pod sestupovou čarou. Zato Kaple si i bez vyloučeného kapitána Janury, který po kritice rozhodčího zahodil v zápase s Novou Vsí sudímu píšťalku a vykoledoval si osm týdnů natvrdo…, vyhrála ve vyhecovaném zápase ve Čtyráku 4:0 a o bod vede tabulku. Neskutečnou fazónu má Kuba Lesňák, kterého uhlídat je hodně těžké, a i když jsem na to čtyřdvorského trenéra Jardu Rambouska upozorňoval, tak jim dal hattrick! Tipuji dvojku a minimálně jeden další zářez na Lesňákově pažbě."

Větřní –  Č. Krumlov B (I.B): „Lék pod názvem Zbyněk Ginzel funguje dokonale! O Zbyňovi jsem věděl, že je skvělý fotbalista, ale že se až takhle dobře zhostí i trenérské taktovky, tak to jsem nečekal… Větřínští mají za sebou několik povedených zápasů, naposledy si přivezli důležité tři body z horké půdy v Suchdole a z posledního místa, jež v tabulce okupovali po podzimu, se vyhoupli už na jedenáctou příčku. Krumlovské béčko hraje tradičně na špici a je se ztrátou pěti bodů druhé. V posledním zápase díky dvěma brankám větříňáka Weinharda porazilo Jankov a pomohlo tak právě Větřní, které Jankov o příčku přeskočilo. Škoda jen, že se nechal Ruda za další zkrat zbytečně vyloučit… Krumlov tak bude mít v derby střelce na tribuně, menší motivaci k vítězství než sousední Větřní, a tak tentokrát těsně prohraje."

Křemže – Kaplice B (I.B): „Křemže si přivezla tři body z Klikova a je prakticky zachráněná, za to kaplické béčko pouze remizovalo doma s Kameňákem a ještě se bude muset dost ohánět, aby definitivně uniklo sestupu. Tím pádem tu opět vidím větší motivaci na straně spartakovců, kteří to mají na úplný chvost tabulky jen kousek a sestoupit se jim určitě chtít nebude. Vím, že Křemže má zkušený tým a od Kletě se body zadarmo nevozí, přesto tipnu remízu, která bude více vyhovovat hostům."

H.  Planá – FC Vltava (I.B): „Lipenské derby, kde je favorit na první pohled jasný, protože Planá, která naposledy vyhrála 3:0 ve Zlivi, je druhá o čtyři body za vedoucími Netolicemi. Loučky, ač v minulém kole rozstřílely Stachy 4:1, tak se stále krčí až na předposledním místě. Na druhý pohled to ale může být hodně zajímavý duel. Planá již párkrát klopýtla s relativně slabšími soupeři a Vltava bude mít před početnou diváckou kulisou o motivaci postaráno. Dám remízu, i když vím o síle Plané, a budu fandit Vltavákům, kteří ovšem nesmí nechat hrát Smrčinu její útočný fotbal, jinak tvrdě narazí, jako třeba my, když jsme doma dostali bůra! Přeji Loučovickým záchranu, určitě bych totiž radši jezdil do jejich hezkého areálu, než třeba do Chelčic nebo Sedlece…"

Frymburk – Zliv (I.B): „Oběma už o nic nejde. Zlivští jsou i přes porážku s Planou šestí a my jsme o dvě příčky výš. Frymburk má teď až neskutečnou marodku, naposledy se „lehce" rozmarodil i jeden z lídrů kabiny Lukáš Matuš a pravděpodobně už z jarních kol nic nestihne. Tímto Matymu za všechny v týmu přeji brzké uzdravení! Dostávají hodně šancí kluci z béčka, což je dobře, protože bodů máme spoustu a kluci se alespoň otrkají ve vyšší soutěži. Zliv porazíme a trenér Vlasta Mertl si může oddychnout, protože tentokrát budu pravděpodobně z pracovních důvodů chybět a na místo stopera se postaví zkušený Michal Jodl, vrátí se i agilní Honza Šisler a dopředu se posune rychlonohý Pepa Micák, se kterým bude mít obrana Zlivi opět velké problémy. Vyhrajeme s „Mrkvanama", stejně jako plánská Smrčina, a to 3:0!"