Zimní příprava fotbalistů se pomalu a jistě blíží do závěrečné fáze. Oba okresní zástupci z krajského přeboru a velešínský účastník I. B třídy startující na kvalitně obsazené Hlubocké zimní lize mají o tomto víkendu shodně na programu už třetí vystoupení v nadstavbových skupinách o konečné pořadí.

Spartak v sobotu

Jako první z našeho krajského dua o tomto víkendu nastoupí na hlubockou umělku fotbalisté kaplického Spartaku, kteří se v sobotu v úvodním utkání programu od 8.30 hodin střetnou s výběrem sedmnáctiletých mladíků českobudějovického Dynama.

Kapličtí mají po dvou zápasech ve skupině o konečné 6. až 10. místo na kontě plný počet bodů, minule rozstříleli Rudolfov (6:2) a budou chtít dobrou formu potvrdit, což dokumentují i slova trenéra Bohdana Malického.

„Opět nebudeme kompletní a znovu nastoupíme s hodně omlazenou sestavou. To je ale pozitivní, protože příležitost dostanou další hráči ze širšího kádru, kteří mohou ukázat, co v nich je. Stále nemocní jsou Románek, Kuta a Janura.

Chybět bude tentokrát i Pavel Pulec, který je pracovně pryč. Na marodku se ale po minulém zápase přidal Hejna, který má naštípnutý nárt a vypadá to, že vypadne na delší dobu,“ vyjmenoval kouč aktuální stav kaplického týmu.

Slavoj v neděli

Naopak, zcela poslední utkání víkendového programu na Hluboké obstará vystoupení fotbalistů českokrumlovského Slavoje, kteří se v neděli od 14.30 hodin utkají s dalším juniorským celkem Dynama Č. Budějovice, a to osmnáctkou.

V tomto duelu finálové skupiny o konečné 1. až 5. místo změří síly aktuálně v průběžné tabulce se třemi body na druhé příčce figurující obhájce, jenž minule nastřílel čtyři góly do sítě Lažiště, se třetím v pořadí.

Trenér zelenobílých Lubomír Pintér by měl mít pro nedělní utkání k dispozici téměř totožný kádr: „Sestava bude skoro stejná jako naposledy, tedy bez Bence, u kterého se momentálně jedná o jeho dalším působení ve Slavoji. Nejvíc mě ale mrzí, že vypadl Beránek, který musel podstoupit zákrok na prstu u nohy. Na jeho postu asi vyzkoušíme Klivandu, který je podobným typem rozbíječe, dopředu pak použijeme Baboučka z dorostu.

A soupeř? Osmnáctku Dynama jsem viděl v zápase s Roudným (pozn. – 1:1) a musím říci, že nás čeká opravdu těžký zápas. Juniorka posílila o hráče z celé republiky i ze Slovenska, mladíci tam bojují o místo. Čeká nás v neděli opravdu dobrá konfrontace a patrně zatím asi nejtěžší soupeř na turnaji. My už také musíme postupně stabilizovat sestavu, proto mě třeba aktuální výpadek Beránka nebo absence Bence vůbec netěší.“

O první body

Šestý pokus poprvé na hlubocké umělce zabodovat mají před sebou fotbalisté okresního účastníka I. B třídy z Velešína, kteří se v neděli ve skupině o výsledné 16. až 20. místo utkají s dalším zástupcem I. A – českobudějovickou Lokomotivou (od 12.30).