Oba protivníci se utkali již v zimní generálce, kdy zvítězili Kapličtí. I když se jednalo o poslední přípravu, tak ani jeden z trenérů neměl pohříchu k dispozici kompletní kádr. Domácí odehráli zápas s jedním mužem na lavičce, spartakovci jej byli nuceni odehrát dokonce bez střídání.

Lomnice – Kaplice 2:1 (2:0)

Úvod patřil domácím. Už v 1. minutě se do šance dostal rychlonohý Pancíř, jehož střelu po zemi však gólman Pribula zlikvidoval. Ve 4. minutě už Lomničtí přece jenom vedli. Po autovém vhazování se ve vápně uvolnil Pancíř, přihrával před branku a od bránícího Vaniše se míč odrazil do vlastní sítě – 1:0.

V 9. minutě mohl agilní Pancíř vedení svého týmu zvýraznit, ale znovu ztroskotal na brankáři Pribulovi. Kapličtí mohli naopak manko smazat ve 13. minutě, kdy Janura přesnou přihrávkou našel na pravé straně rozběhnutého Marka, ten byl sám před brankářem, jeho zakončení však skončilo na vzdálenější tyči. Následně se k odraženému míči dostal Urazil, pálil tvrdě, trefil však jen na brankové čáře stojícího obránce. A zákonitě přišel trest. Po čtvrthodině Kučera v šestnáctce nešťastně zastavil pronikajícího Božovského – a proti hostům se pískala penalta. K jejímu provedení se postavil Pancíř a tvrdou ranou překonal Pribulu – 2:0.

O chvíli později pálil zpoza vápna kaplický Kučera a utažená rána vyslaná z jeho kopačky skončila těsně nad. V prvním poločase byli domácím lepším týmem, k čemuž velkou měrou napomáhali i Kapličtí, kteří často kazili rozehrávku a sami sebe dostávali pod tlak. Po půlhodině rozehráli spartakovci rohový kop nakrátko, zakončoval Kebl a míč skončil znovu jen nad břevnem domácí svatyně. Na druhé straně zkušený Melichar vystihl nepovedenou malou domů, šel sám na brankáře, vybíhajícího Pribulu sice obešel, ale v koncovce mířil hodně mimo. Pak se zase o slovo přihlásili hosté. Po akci Kuchaře s Janurou byl v šanci zprava nabíhající Marek, střílel po zemi, ale Burda stačil zakročit nohama a byl z toho jen rohový kop. V závěru poločasu mohli naopak domácí ještě více odskočit. Po brejku Melichara s Pancířem však druhého jmenovaného vychytal Pribula. Kaplický gólman měl krátce na to i štěstí, když hlavičku Pancíře vytěsnil na břevno.

Do druhého poločasu Kapličtí změnili rozestavení, což bylo ku prospěchu věci. Přesto znovu měli jako první možnost domácí. Ve vápně byl však u míče dříve vybíhající Pribula před Melicharem. Po hodině hry pálil hostující Kuchař a střela po zemi minula levou tyč. Na druhé straně pokoušel střelecké štěstí Hrubý, jehož pokus skončil v Pribulových rukavicích. Následně se Kapličtí dočkali kontaktní branky. V 66. minutě se po levé straně do vápna protáhl Urazil, zpětnou přihrávkou oslovil nabíhajícího Štrbačku, a ten už dokázal Burdu překonat – 2:1.

O deset minut později mohlo být vyrovnáno. Po akci Štrbačky s Markem měl gól na kopačce Urazil, jenomže branku Lomnice těsně minul. V 79. minutě měli domácí výhodu rohového kopu, hlavou zakončoval Nohava, ale mířil těsně mimo. O dvě minuty později zpoza šestnáctky vyslal přízemní střelu přesně k tyči Hrubý, jenomže Pribula míč vytěsnil na rohový kop. Nedlouho poté si kaplický gólman poradil i se šancí Melichara – a na stavu se až do závěrečného hvizdu nic nezměnilo.

Po zlepšeném výkonu ve druhém poločase Kapličtí ještě dokázali utkání zdramatizovat, ale v generálce se ovšem z těsného vítězství radovali hráči Tatranu.

Fakta – branky: 4. vlastní (Vaniš), 15. Pancíř z penalty – 66. Štrbačka, řídil rozhodčí Cigáň, sledovalo 50 diváků.
Sestava Kaplice: Pribula – Štrbačka, J. Kučera, Čutka, Kuchař, F. Marek, Sedláček, Kebl, Vaniš, Janura, Urazil.

Libor Granec