Tipy z domácí víkendové nabídky dalších dějství národních, oblastních a okresních fotbalových soutěží.

Česká divize: Fotbalisté krumlovského Slavoje po výhrách v jihočeských derby doma nad béčkem Táborska (3:0) a minule v Roudném (2:1)  mají před finišem sezony přece jen klidnější spaní, když se ziskem 33 bodů okupují osmé místo tabulky.

S cílem potvrdit předchozí výhry a bodovým ziskem si zajistit prakticky definitivu půjdou zelenobílí  do dnešní domácí partie s průběžně jedenáctým a tři body ztrácejícím Tachovem, což potvrzují i slova  kouče Jiřího Svobody: „Chceme na poslední dva povedené zápasy navázat a našim fandům ukázat dobrý výkon. V předchozích derby kluci zase předvedli potřebnou bojovnost a nasazení, což se odrazilo na výsledcích. A soupeři máme co oplácet, protože na podzim jsme na jeho hřišti vysoko prohráli. Tachov tehdy hrál rychlý fotbal s důrazným napadáním, byl hodně nepříjemný a vyhrál naprosto zaslouženě. Věřím, že podobné přednosti tentokrát budou zdobit naší hru," říká kouč Svoboda a k momentálnímu stavu kádru Slavoje ještě dodává: „Na marodce se nic nemění, když stále mimo hru jsou dlouhodobě zranění Klivanda, Hrabík a Litvan. Teď navíc nemůžeme počítat ani s nasazením Weinharda, který se nechal minule zbytečně vyloučit v zápase béčka. Všichni ostatní jsou naštěstí v pořádku a připraveni."

Pro úplnost dodejme, že na podzim slavojáci na západě Čech prohráli vysoko 1:4, když  čestný úspěch hostů zaznamenal až v závěru již výše zmíněný Rudolf Weinhard.

I. A třída: Jasným tahákem programu dvaadvacátého kola béčkové skupiny druhé nejvyšší oblastní soutěže je dnešní prestižní okresní derby, v němž se na velešínském hřišti utká v tabulce až předposlední domácí nováček s lídrem pořadí z Kaplice. Velešínští potřebují pro záchranu každý bodík, Kapličtí naopak musí vyhrát, aby se zase o krůček přiblížili postupovému snu a návratu mezi krajskou elitu. Favorita tedy musíme hledat v hostech, domácí mohou jen překvapit, ale derby je derby… Na podzim v Kaplici ovšem vyhrál Spartak víc než přesvědčivě 7:1. Jak dopadne tahák víkendu dnes?

V domácím prostředí nastoupí dnes i hráči Nové Vsi, kteří se po minulé výhře v Trhových Svinech posunuli už na deváté místo a pro přiblížení záchrany potřebují nyní zdolat také sedmý Vacov, jemuž budou oplácet podzimní debakl 1:5 z jeho půdy.

I. B třída: V tomto kole se prestižní okresní derby bitvy konají v obou skupinách.

V áčku se budou ve dvaadvacátém kole hrát hned dvě derby. K prvnímu na hřišti nyní již jedenáctého Větřní nastoupí průběžně druhé béčko Českého Krumlova. Vzhledem k velmi dobré jarní formě obou soupeřů lze favorita označit jen těžko, a to tím víc, že už na podzim se body po výsledku 1:1 dělily.

Druhé derby v áčku svede dnes proti sobě celky aktuálně sedmé a prakticky již zachráněné Křemže, která přivítá desátou rezervu Kaplice. Hostující spartakovci ještě nemají definitivu, a tak by potřebovali rivalovi z Podkletí oplatit podzimní prohru (1:4) z vlastního trávníku.

Ve skupině B se dnes hraje okresní derby v Horní Plané, kde průběžně druhá domácí Smrčina hostí zachraňujícího se nováčka v barvách FC Vltava, který je v tabulce předposlední. Na podzim zvítězili Hornoplánští 2:0 a jiný výsledek než výhra favorita by v odvetě byl překvapením.

Z dalších okresních zástupců v I. B třídě hraje doma ještě Frymburk, který bude napravovat pošramocenou reputaci v dnešním duelu s exúčastníkem I. A třídy ze Zlivi.

Okresní přebor: Vedoucí kvartet aspirantů postupu bude dnes potvrzovat role tabulkových favoritů doma i venku. Lídr z Přídolí hraje na půdě posledního Světlíku, druhý Kájov hostí už dopoledne béčko Nové Vsi, třetí Chvalšiny zajíždí do Soběnova a čtvrté Dolní Dvořiště doma přivítá Černou.