V druhé nejvyšší krajské soutěži – I. A třídě – mají oba okresní zástupci v předehře výhodu domácího prostředí a před dokopnou si budou chtít alespoň částečně vylepšit chmurný pohled na samé dno tabulky, kde figurují.

Předposlední nováček z Horní Plané bude v sobotu chtít potvrdit podzimní výhru 3:1 proti třetímu Oseku. Poslední Frymburk má za cíl oplácet prohru jedenáctým Čimelicím (0:3).

V I. B třídě jsou v sobotu na programu dvě okresní derby. V tabulce páté béčko Č. Krumlova bude už od 10 hodin na svém hřišti napravovat tříbrankovou potupu z prvního vzájemného duelu s nováčkem z Nové Vsi, jenž se vyhřívá na šestém místě a na kontě má jen o bod méně.

V poločasové tabulce z naší sedmičky nejvýše figurující okresní zástupce – aktuálně druhý nováček z Velešína – v sobotu nastoupí v roli favorita proti devátému Vyššímu Brodu. V prvním vzájemném duelu se na hřišti Dynama body dělily po výsledku 2:2.

Na domácím hřišti měla hrát i Křemže, která si partii s béčkem Jankova přeložila na hlubockou umělku. Utkání se ale neuskuteční, protože vinou chřipkové epidemie v táboře soupeře vydala KHS karanténní opatření nad všemi družstvy z Jankova.

Zbývající naše duo jede v sobotu ven. Osmé Dolní Dvořiště se představí na hřišti předposledních Volar a desáté béčko Kaplice míří na půdu sedmého Mladého.