Okresní přebor

Tahákem 16. kola bylo vystoupení lídra tabulky a jarního suveréna z Chvalšin na hřišti čtvrtých Malont. Po prvním poločase měl navrch domácí Hraničář devátou trefou Martina Benedy v sezoně. Hosté hned v úvodu druhé půle srovnali zásahem Lukáše Fučíka. Rozhodnutí pak padlo devět minut před koncem, kdy výhru Chvalšin a další důležitý krok k titulu zařídil Jakub Decarli.

Druhý FC Vltava hostoval v neděli na hřišti posledního béčka Větřní, kde po bezbrankové půli nakonec jasně vyhrál a na první příčku nadále ztrácí šest bodů. Michal Toman se trefil počtrnácté v sezoně.

První jarní porážku vezla v průběžném pořadí třetí Zlatá Koruna, která padla u hranic v Dolním Dvořišti. V dresu vítězů čtrnáctý zářez na pažbě v ročníku udělal druhý nejlepší kanonýr přeboru Tadeáš Zeman.

Na vítěznou notu zahrál Kájov, který v brankově nejbohatším utkání kola mocným finišem nasázel šestku do sítě béčka Nové Vsi.

Výsledky 16. kola OPM: Malonty – Chvalšiny 1:2 (1:0) 10. Beneda – 46. L. Fučík, 81. Decarli, Dolní Dvořiště – Zlatá Koruna 3:0 (1:0) 11. vlastní (Zayml), 57. Řepa, 74. Zeman, Kájov – Nová Ves / Brloh B 6:1 (2:0) 40. a 80. Haláček, 44. Kolaj, 86. Werner, 89. Baláž, 90. M. Frühauf – 55. T. Hüttner, Velešín B – Přídolí 3:2 (1:1) 14. Hrmo, 68. Kudláček, 76. Matuška – 14. M. Štěpánek, 86. Josef Písko, Větřní B – FC Vltava 0:4 (0:0) 65. Koutský z penalty, 77. Hynšt, 83. Toman, 90. Matulík, Frymburk B – Křemže 2:1 (2:1) 39. a 44. Rillich – 32. J. Fučík.

Okresní soutěž

Na nejnižším stupni zbýval v posledním kole základní části k vyřešení jediný otazník, a to kdo doplní trio Benešov, Světlík a Lipno do finálové skupiny. Tajenku vyřešily už oba sobotní duely, kdy Světlík zdolal Holubov (Ondřej Dědič si devatenáctou trefou v sezoně upevnil vedoucí pozici v kanonýrské tabulce) a šanci neprováhal českokrumlovský FC Romo, jenž rozstřílel Horní Dvořiště.

V nadstavbě se nyní první čtyřka systémem doma a venku (6 kol) utká o postupové místo do přeboru, zbývající kvartet bude taktéž na šest kol hrát o konečné umístění na 5. až 8. příčce, přičemž se na startu započtou body ze vzájemných zápasů v základní části.

Výsledky 14. kola OSM: Světlík – Holubov 3:0 (1:0) 40. Dědič, 52. Mendel, 75. Hüttner, Romo Č. Krumlov – Horní Dvořiště 6:1 (4:1) 11. a 16. Ma. Kotlár, 3. Lazár, 40. Slivka, 48. Mi. Kotlár, 89. Žigo – 38. Měchura, Benešov – Lipno 5:3 (1:3) 50., 67. a 74. Přívratský, 33. Marek z penalty, 81. Gušl – 10. Březina, 12. Gregor, 13. Panský, Vyšší Brod B – Rožmberk 6:1 (1:1) 19. a 89. V. Syrovátka, 58. J. Gondek, 62. Pham z penalty, 72. M. Gondek, 80. J. Filip z penalty – 45. Z. Fatura.