Kaplice / Vyšší Brod – Mladé 3:0 (1:0)

Hosté se dostavili k zápasu jen v deseti hráčích, i když vyplněný zápis dokumentoval něco jiného. Hřiště Dynama bylo ke všemu hodně silně podmáčené, stojící voda znepříjemňovala kombinační hru a s míči létajícími vzduchem si pro změnu pohrával silný vítr. Zvláště v prvním poločase to byl pro hráče doslova očistec, ale s nepříznivými podmínkami se snažili se vší vervou porvat.

Bezbrankový stav vydržel do 17. minuty, kdy zpoza šestnáctky napřáhl ke střele Čutka, tečovanou přízemní ránu Pokorný stačil ještě vyrazit, ale dobíhající Marek Urazil hlavou doklepl balón za brankovou čáru – a domácí vedli 1:0.

Hrálo se za územní převahy domácích, ale těžký terén byl spíše výhodou pro bránící hostující celek, navíc gólman Pokorný byl velice spolehlivý a držel svůj celek v bodové naději.

Ve 29. minutě domácí obránce zahrával malou domů, která se k brankáři vinou louže vody nedostala, míče se zmocnil Adam, zakončoval po zemi, balon naštěstí skončil na tyči a dorážku vracející se obránci nedopustili. Těsným jednobrankovým výsledkem tak skončil celý první poločas.

Po změně stran se počasí přece jenom trochu umoudřilo a všichni přítomní se dočkali i sluníčka. Voda na hřišti však zůstávala…

Důležitý druhý gól přidali domácí mladíci v 57. minutě. Na levé straně si Jan Rytíř narazil míč s Vanišem, našel si prostor ke střele a přízemní ranou na bližší tyč navýšil vedení na 2:0.

Definitivní podobu výsledku pak spartakovi dali v 74. minutě střetnutí. Na levé straně se uvolnil Vaniš, přízemní přihrávkou našel na zadní tyči Pála, ten vrátil balón do prostoru branky a Jakub Ovádek dokázal prostřelit velmi dobře chytajícího Pokorného – 3:0.

O vítězi bylo rozhodnuto a hráči pak již spíše vyhlíželi závěrečný hvizd hlavního arbitra. Dorostenci obou týmů si ovšem zaslouží slova uznání, neboť si s velice těžkými podmínkami poradili se ctí.

Fakta – branky: 17. Urazil, 57. Rytíř, 74. Ovádek, ŽK 1:0 (Lašák), rozhodčí Hladík, 35 diváků.

Sestava Kaplice / Vyšší Brod: Šesták – Aibl, Fafl, Čutka, Rytíř, Ovádek, Hájek, Pál, Vaniš, Urazil, Lašák, střídali: Bartoň, Blažek, M. Kaňka, Szojka.

Libor Granec