Už pojedenácté se v jižních Čechách koná jedinečný projekt Letní fotbalové školy, kterou letos pořádají opět Jihočeská fotbalová mládež a Českobudějovický klub futsalu společně s partnery z jižních Čech. „Velmi nás těší neustále se zvyšující zájem fotbalové veřejnosti o projekt Letní fotbalové školy, především samotných hráčů, byť jsme letos vinou celosvětové pandemie Covid-19 první dva turnusy zcela nenaplnili,“ říká manažer LFŠ Václav Hrabík.

Ilustrační foto
Na dálnici D4 se střetla tři vozidla, jedna osoba je zraněná

Druhého turnusu pro ročník 2009 se zúčastnilo 30 hráčů. Kromě Tomáše Marušky a Martiny Ryšavé přijel trenér slávistických přípravkových kategorií Martin Mišovec, který si jako nový člen trenérského týmu nemohl pobyt vynachválit: „Nejen skvělé ubytování v blízkosti hlavního fotbalového areálu se skvěle připravenou hlavní i tréninkovou hrací plochou, umělá tráva, prostorná hala, sedm tenisových kurtů, ale i další připravená zázemí včetně výborné kuchyně jsou skvělou vizitkou zdejších lidí.“

V pozitivním hodnocení pokračovala i Martina Ryšavá: „Jedinečnost celého projektu spočívá v tom, že se do každého termínu mohou přihlásit pouze hráči jedné fotbalové kategorie. Trénuju mladší žáky v Brně a je naprosto úžasné jak na pokojích jsou všichni velcí kamarádi, ale při tréninku je díky stejnému věku ovládne obrovská soutěživost nejen na hřišti, ale i při všech ostatních aktivitách. Proto jsme také rozdali velký počet medailí.“

Střídačka ČEZ Motoru.
Koronavirus zasáhl i hokejisty Motoru, celý tým musí na dva týdny do karantény

Florbalové turnaje v rámci Letní fotbalové školy 2020 vyhráli Jan Kohoutek, Adam Krejčí, Filip Votruba, Tomáš Hejkal, Ondřej Mynář a Vojtěch Novák, Robin Vesecký, Adam Hron, Filip Zahálka a Matouš Rehberger.

V úpolových dovednostech byli nejlepší Marek Beránek a Filip Votruba a prestižní ligu mistrů vyhrály dvojice Jan Dvořák, Adam Krejčí a Tomáš Hejkal, Ondřej Mynář.