STARŠÍ ŽÁCI

Kaplice – Trhové Sviny 4:0 (2:0)

Kapličtí starší žáci z pozice čtvrtého týmu tabulky hostili souseda a rozdíl mezi oběma celky byl pouze tříbodový. Domácí si přáli navázat na týden staré vítězství z Veselí a udržet se v pořadí na špičce. Domácí také byli od úvodních minut o poznání aktivnějším týmem, první vážnější šanci si však vypracovali až ve 13. minutě. Z pravé strany se až před brankáře dostal Janda, ale Šimáčka prostřelit nedokázal.

Skóre se měnilo za další čtyři minuty. Od lajny poslal centr do vápna hostů Koubek, k odraženému míči se dostal Patrik Muška a na přízemní střelu byl Šimáček krátký – 1:0.

I po vstřelení gólu byli Kapličtí nebezpečnějším celkem. Ve 21. minutě mohl vedení navýšit Beránek, mířil však těsně mimo. Důležitý druhý gól přidali domácí po půlhodině hry. Zprava poslal Kubát přetažený centr a Vít Beránek hlavou upravil na poločasových 2:0.

Kaplický brankář Ondřej Říha byl v prvním poločase prakticky bez práce a podobně na tom byl i po změně stran. Hosté se do nebezpečných situací před kaplickou brankou nedostávali.

Ve 47. minutě pak hostující gólman lovil míč ze své sítě potřetí. K trestnému kopu z větší vzdálenosti se postavil Samuel Kubát a střelou pod břevno navýšil vedení domácích na 3:0.

Ve zbývajících minutách si Kapličtí starší žáci pohodlně hlídali náskok, který krátce před koncem ještě zvýraznili, když se v koncovce prosadil i František Janda – 4:0.

Po zasloužené a přesvědčivé výhře se Kapličtí v tabulce posunuli na průběžné druhé místo s jednobodovou ztrátou na vedoucí Slavonice.

Fakta – branky: 17. Muška, 30. Beránek, 47. Kubát, 69. F. Janda, ŽK 0:1 (Krebs), rozhodčí Pícha, 40 diváků, sestava Kaplice: O. Říha – Gahír, Lhotský, Zayml, Linhart, Koubek, S. Románek, Kubát, Beránek, F. Janda, Muška, střídali: Pecha, Mokoš, J. Janda.

MLADŠÍ ŽÁCI

Kaplice – Trhové Sviny 9:0 (3:0)

Kapličtí mladší žáci se chtěli v zápase s Trhovými Sviny vrátit na vítěznou vlnu, kterou přerušil minulý nezdar ve Veselí. Byli favority, k čemuž je předurčoval i výsledek podzimního duelu, kdy dokázali na půdě soupeře zvítězit vysoko 10:1.

Od začátku měli Kapličtí územní převahu, ale prakticky polovinu první půle se nedokázali prosadit střelecky. Změnu skóre přinesla až 14. minuta a rohový kop domácích. Přetažený centr poslal Kaňka a z první bez přípravy napálil míč do brány Patrik Procházka – 1:0.

Ani druhý gól, který padl ve 21. minutě, nebyl přímo ze hry. Pronikající Kaňka byl dle hlavního arbitra zastaven ve vápně nedovoleně – a pískala se penalta. K jejímu provedení se postavil Jan Gahír, směr přízemní rány gólman Korčák sice vystihl, ale to se mu stalo osudným, protože míč skončil na tyči a odrazem od těla brankáře se dostal do sítě – 2:0.

Krátce před poločasem přidali Kapličtí třetí gólový úspěch a znovu to bylo po standardní situaci. Po dalším rohu byl před vápnem zcela volný Pavel Pecha, který uklidil hlavou míč za Korčákova záda – 3:0.

Druhý poločas se pak již odehrál zcela v režii domácích. Dál se hrálo převážně na polovině hostů a z tlaku přicházely i další vstřelené góly. V 36. minutě se mezi střelce zapsal v minulém kole absentující Daniel Mokoš – 4:0.

V krátkém sledu pak překonal hostujícího gólmana dvakrát Jan Kaňka a kaplický Spartak již vedl rozdílem šesti gólů – 6:0.

Ani to ještě nebylo vše. V polovině druhého poločasu se z gólu mohl radovat i Filip Šedivý – 7:0.

Na konečných 9:0 pak domácí upravili skóre v posledních pěti minutách hry. Nejprve gól oslavil Jakub Janda a po něm i Daniel Mokoš – 9:0.

Kapličtí mladší žáci se vrátili na vítěznou vlnu a po dalším tříbodovém zápisu zůstávají na prvním místě tabulky.

Fakta – branky: 36. a 58. Mokoš, 39. a 43. J. Kaňka, 14. Procházka, 21. Gahír z pen., 45. Šedivý, 56. J. Janda, ŽK 0:1 (Homerová), rozhodčí Pícha, 45 diváků, sestava Kaplice: Novák – Gahír, Šedivý, Procházka, J. Janda, Dreiling, Plach, Výlet, J. Kaňka, Pecha, Seltsam, Mokoš, Janošec.

 Libor Granec